Komunikaty PR

Newline Interactive: cztery nowe monitory interaktywne na ISE2022

2022-05-24  |  12:00
Biuro prasowe

Newline Interactive, dostawca wysokiej klasy monitorów interaktywnych i producent, który pod względem liczby sprzedanych urządzeń zajmuje 2. miejsce na Świecie, jako jedyny w swoim segmencie zaprezentował na ISE 2022, aż cztery nowe modele monitorów. Po raz pierwszy dla szerokiego grona odbiorców były dostępne monitory Lyra, Elara, Vega oraz Naos+. To pierwsze na rynku monitory interaktywne z Android 11.

 

„Wprowadzamy na rynek nowe urządzenia, które ugruntują naszą pozycję lidera w obszarze monitorów dotykowych. Newline Interactive jako pierwszy producent oferuje monitory z Android 11 i wszystkie one są już wyposażone w złącze USB-C z opcją ładowania. Stosujemy też skuteczną powłokę antybakteryjną. Niezmiennie monitory interaktywne Newline wyróżnia prawdziwa technologia Optical Bonding i sprzętowy filtr niebieskiego światła. Wszystkie oferują łączność bezprzewodową WiFi 6.0 i Bluetooth 5.0. To oczywiście ogromne atuty. Naszą przewagę budujemy także na unikalnym pakiecie oprogramowania, którzy tworzy ekosystem Newline. Monitor interaktywny jest narzędziem, które potrafi tyle - ile aplikacje dostępne dla użytkownika – tutaj nie boimy się konkurencji.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager na Europę Wschodnią, Newline Interactive

 

Dla sektora edukacji producent poleca Newline LYRA, którego w polskiej dystrybucji spodziewamy się już w lipcu. Urządzenie z Android 11, antybakteryjną szybą skutecznie eliminującą wirusy i bakterie oraz USB-C z zasilaniem 65W zaspokoi potrzeby polskich nauczycieli. Zwłaszcza, że wraz z monitorem dostępne jest intuicyjne oprogramowanie ułatwiające przeprowadzenia angażujących zajęć.

Newline ELARA jest dla wymagających, biznesowych użytkowników. Z Android 11, USB-C czyli gwarancją natychmiastowego dostępu do danych, audio, wideo, a także ładowania 100W oraz pełnym zestawem do wideokonferencji – kamerą 4K, ośmioma mikrofonami i subwooferem – jest potężnym narzędziem do kreatywnej współpracy.  W monitorze ELARA zastosowano certyfikowany Optical Bonding, powłokę antybakteryjną oraz sprzętowy filtr niebieskiego światła.

Newline VEGA – już na pierwszy rzut oka wygląda na flagowy model. Elegancki design z ramką o grubości 3 mm. Oferuje bardzo dobre parametry techniczne połączone z atutami Android 11 oraz USB-C z możliwością ładowania 100W. Dodatkowo pozwala na zasilanie urządzeń zewnętrznych (180W). Vega ma też wysokiej klasy zestaw akcesoriów do wideokonferencji z kamerą 4K, ośmioma mikrofonami i  subwooferem. Za jakość obrazu i żywe kolory odpowiada technologia Optical Bonding, zaś za szybką i płynną reakcję na dotyk – technologia pojemnościowa (P-CAP)

Kolejną nowością zaprezentowaną na ISE 2022 jest Newline NAOS+ z gwarancją bezpieczeństwa klasy ENTERPRISE – bez systemu Android i kompatybilny z Windows Ink. To monitor z najlepszą na rynku technologią pojemnościową (P-CAP) odpowiadającą za dotyk oraz certyfikowaną technologią Optical Bonding. Do dyspozycji mamy złącze USB-C z możliwością ładowania 65W. Dynamiczne USB współpracuje z każdym systemem i sprawia, ze monitor działa jak USB HUB i udostępnia każdemu podłączonemu komputerowi zewnętrzne urządzenia.  


 „ISE było rekordowe jeśli chodzi o liczbę odwiedzających nasze stoisko. Szczególną uwagę zwracali oni na najnowszy Android 11, szybę antymikrobową, która jest w standardzie nowych monitorów oraz dostępność portów USB-C z zasilaniem 65W i 100W. To w kwestii rynku edukacyjnego. Z kolei klienci biznesowi byli bardzo zainteresowani modelem NAOS+ jako bezpiecznym urządzeniem dla najbardziej wymagających. Spore zainteresowanie wywołał zainstalowany w monitorach Newline slot SDM-S, koncepcja Intela z zakresu internetu rzeczy, która daje szerokie możliwości integrowania naszych monitorów z innymi rozwiązaniami”. - podsumowuje Robert Pusz

 

Certyfikowana technologia Optical Bonding

W monitorach interaktywnych niższej klasy – pomiędzy panelem LCD, a szybą ochronną jest pusta przestrzeń. W monitorach Newline tę przestrzeń wyeliminowano sklejając szybę ochronną z panelem LCD na całej powierzchni. W ten sposób powstaje jeden moduł. Dzięki temu osiągnięto efekt pisania „jak po kartce papieru”, brak refleksów świetlnych i obraz znakomicie widoczny z każdego miejsca w sali – kąt 178° Technologia Optical Bonding nie jest powszechnie stosowana ponieważ cała powierzchnia musi być sklejona bez najmniejszej skazy wymaga to odpowiedniego kleju i technologii produkcji.

 

Ochrona zdrowia

Najnowsze monitory Newline są wyposażone w szybę z powłoką antybakteryjną z certyfikatem TÜV. Kontrolą jakości i standardów bezpieczeństwa zajmuje się TÜV Rheinland. W teście powłoki antybakteryjnej Newline zastosowano metodę JIS Z 2801, która pozwala określić antybakteryjną aktywność i skuteczność danej powierzchni. Standardowy test trwa 24h, a skuteczność została określona na poziomie ponad 99,9%. Na tym jednak nie kończy się dbałość o zdrowie użytkowników monitorów Newline. Zadbano również o ochronę oczu przez niebieskim światłem. Powszechnie stosowane są filtry oprogramowania, Newline zareagował u źródła - stosując rozwiązanie sprzętowe, które jest zdecydowanie skuteczniejsze i nie ma negatywnego wpływu na wyświetlany obraz.

 

Ekosystem Newline

Oprogramowanie Newline tworzy ekosystem i daje nieograniczone możliwości współpracy.

CAST pozwala na przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. Może to być laptop, komputer stacjonarny, tablet czy smartfon. Jednocześnie na monitorze można zobaczyć treści z czterech urządzeń, które nie muszą korzystać z tej samej sieci WiFi co monitor. 

BROADCAST pozwala na przekazanie obrazu z monitora nawet na 200 innych urządzeń w dowolnych lokalizacjach na świecie - wystarczy przeglądarka. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na połączonych urządzeniach.

DISPLAY MANAGEMENT daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami

WHITEBOARD – to biała tablica, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać bez żadnych ograniczeń.

 

W edukacji szczególnie przydatne są:

ENGAGE inspirujące oprogramowanie do nauczania wyposażone w ponad 130 narzędzi tematycznych.

CLASSROOM TOOLS to dziewięć narzędzi wspierających pracę podczas lekcji – takich jak stoper, kalendarz, podświetlenie czy kurtyna.

Każdy użytkownik monitora Newline może także skorzystać z biblioteki proponowanych aplikacji.  Newline App Store stale się powiększa. Już dziś dostępne są m. in. Google Suite, Starfall, Kahoot, AP News czy Udemy.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.