NFON powiększa swój zespół w Polsce i zatrudnia ekspertów w CEE
NFON, europejski dostawca zintegrowanej komunikacji biznesowej z chmury, przejął część pracowników i działalności Biznes Innovation, który jest jednym z największych partnerów odpowiedzialnych za rozwój sieci partnerskiej NFON w Polsce. Jest to kolejny krok mający na celu popularyzację zintegrowanej komunikacji biznesowej w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz wzmocnienie pozycji rynkowej. NFON rozbudowuje swoją sieć partnerską m.in. poprzez program partnerski NGAGE, a w 2021 roku otworzył również filię w centrum Warszawy. "Biznes Innovation jako przedstawiciel i dystrybutor usług chmurowych Cloudya udzielił nam znaczącego wsparcia w wejściu na polski rynek telekomunikacyjny. Dzięki prowadzeniu przez Biznes Innovation takich działań, jak budowanie sieci partnerskiej, dystrybucja naszych rozwiązań i obsługa klienta, mogliśmy się rozwijać i rosnąć w Polsce z roku na rok" - mówi Gernot Hofstetter, Dyrektor Zarządzający NFON GmbH w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.
Transakcja ma na celu wzmocnienie sprzedaży rozwiązań do zintegrowanej komunikacji w chmurze dla biznesu, w tym flagowego produktu - Cloudya, inteligentnej platformy do sprawnej komunikacji w chmurze, umożliwiającej prostsze połączenia głosowe, łatwe w obsłudze wideo konferencje i bezproblemową integrację z systemami CRM oraz narzędziami do współpracy zdalnej, a także omnichannellowego narzędzia Contact Center Hub dla biznesu. Rozwój NFON pozwolił na wejście na nowy poziom współpracy z Biznes Innovation. "Do naszego zespołu w Warszawie dołączyli doświadczeni specjaliści od spraw technicznych i opieki nad klientem z Biznes Innovation, co umożliwi nam samodzielne zajęcie się niektórymi działaniami regulacyjnymi i operacyjnymi. Dzięki temu Biznes Innovation może bardziej niż kiedykolwiek skupić się na sprzedaży usług NFON" - mówi Gernot Hofstetter. Krok ten jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie polskich firm na wydajne i zintegrowane rozwiązania chmurowe, które ułatwiają codzienną komunikację. "Z wielką satysfakcją przyjęliśmy otwarcie oddziału NFON w Polsce, podkreślające znaczenie polskiego rynku dla NFON oraz przejście z etapu badacza rynku do budowy dojrzałego biznesu. Stworzona sieć partnerska i doświadczenie naszych specjalistów pomogą przyspieszyć proces budowania pozycji rynkowej i zwiększyć możliwości NFON w regionie. W konsekwencji Biznes Innovation będzie koncentrować się na klientach biznesowych, usługach doradczych oraz oferowaniu zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych w chmurze" - dodaje Krzysztof Burzyński, Partner Zarządzający Biznes Innovation.
NFON prowadzi aktualnie rekrutacje i poszukuje ekspertów w regionie na stanowiska m.in. w działach sprzedaży, doradztwa technicznego, obsługi klienta i marketingu. "Polska jest rynkiem, w którym dostrzegamy ogromny potencjał i wspólnie, we współpracy z Biznes Innovation, oraz naszym zespołem w Warszawie chcemy kontynuować nasz rozwój, pomagając kolejnym firmom w usprawnianiu ich komunikacji biznesowej. Dzięki trwającym w Polsce rekrutacjom i planom zatrudnienia kolejnych osób mamy nadzieję na dalsze rozszerzanie naszej działalności w kraju i regionie" - dodaje Gernot Hofstetter.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.