Nowa kamera nasobna od Axis
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications przedstawia nową kamerę nasobną AXIS W101 Body Worn Camera. Ta innowacyjna „kamera dla każdego” została zaprojektowana w taki sposób, aby zalety technologii nasobnych stały się dostępne dla wielu nowych branż i rynków.
Kamera AXIS W101 nadaje się do większej liczby zastosowań niż dotychczasowy model kamery nasobnej, ponieważ jest oferowana w dwóch kolorach: białym, bardzo dyskretnym, oraz czarnym, przeznaczonym do sytuacji, gdy priorytetem jest zwrócenie uwagi, bądź odstraszenie. Oferowana wraz z kamerą aplikacja mobilna do przeglądania materiału i dodawania etykiet jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników, którym zależy na szybkim i łatwym dostępie do materiału wizyjnego.
Kamera oferuje obraz i dźwięk o bardzo wysokiej jakości, zapewniając wyjątkową ostrość każdej klatki oraz tłumienie hałasu. Nagrywa naturalne kolory z małą ilością szumu w słabo oświetlonych scenach, posiada także lepszy kontrast i ostrość w porównaniu z dotychczasowym modelem. Ponadto krótszy czas otwarcia migawki pozwala zredukować rozmycie obiektów w ruchu. Udoskonalone mocowanie zapewnia stabilniejszy obraz w nagraniach, niezależnie od sytuacji. Kamera posiada także specjalną funkcję, która wzmacnia głos, tak aby mowa była lepiej słyszalna.
W porównaniu ze swoim poprzednikiem, AXIS W101 obsługuje więcej systemów GNSS, w tym GPS, Glonass i Galileo, a także umożliwia skuteczniejsze śledzenie lokalizacji. Do rozpoczęcia nagrywania wystarczy jedno dotknięcie dużego, łatwo dostępnego przycisku. Ponadto urządzenie nagrywa do 90 sekund materiału jeszcze przed przyciśnięciem przycisku, dzięki czemu umożliwia zarejestrowanie całego zdarzenia.
Nowa kamera nasobna jest oparta na otwartych standardach i umożliwia łatwą integrację z oprogramowaniem AXIS Camera Station oraz AXIS Case Insight, a także z zewnętrznymi systemami VMS i EMS działającymi lokalnie lub w chmurze.
Czas pracy kamery wynosi nawet 17 godzin, a przy rozdzielczości 1080p przekracza 12 godzin. Urządzenie ładuje się przy użyciu dowolnej ładowarki USB-C. Technologia Axis Zipstream umożliwia zapisanie dowolnej ilości materiału wizyjnego, bez negatywnego wpływu na jego jakość. Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu, AXIS W101 spełnia standardy cyberbezpieczeństwa FBI. Ponadto funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci.
Najważniejsze cechy:
- Ostry obraz i wyraźny dźwięk
- Czas pracy do 17 godzin
- System KlickFast
- Śledzenie lokalizacji
- 3-letnia gwarancja

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.