Nowa linia profesjonalnych monitorów Sony BRAVIA 4K HDR
Sony Electronics uzupełnia swoją bogatą ofertę o 15 monitorów profesjonalnych BRAVIA 4K HDR, wprowadzając na rynek serie BZ50L, BZ40L, BZ35L i BZ30L zoptymalizowane pod kątem środowisk biznesowych, w których wymagana jest niezawodność, wysoka jakość obrazu i szeroka kompatybilność. Wyposażenie opcjonalne spełnia wymagania zarówno standardowej, średniej jak i wysokiej klasy, satysfakcjonująca jest też dostępność rozmiarów wyświetlaczy - ekrany o przekątnych od 43” do 98”. Te cechy nowej, rozbudowanej linii monitorów sprawiają, że zaspokaja ona wszelkie potrzeby i jednocześnie oferuje funkcje cenione przez użytkowników profesjonalnych wyświetlaczy BRAVIA. Czyli niezrównaną jakość obrazu, szerszy kąt widzenia, starannie przemyślane funkcje profesjonalne oraz inteligentną platformę oparta na technologii System on a Chip (SoC).
Nowa linia obejmuje serię BZ40L o dużej jasności, wyposażoną w panele najnowszej generacji, czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych monitorów dostępnych na rynku. Matowa powłoka w kolorze głębokiej czerni, oferowana w ramach serii BZ40L, cechuje się wysokim poziomem „haze” i niskim współczynnikiem odbijania światła przy zachowaniu głębokiej czerni i wysokiego kontrastu.
„Rozwijając naszą ofertę monitorów profesjonalnych BRAVIA, staramy się sprostać najnowszym wymaganiom i potrzebom naszych klientów, jednocześnie traktując priorytetowo zrównoważony rozwój poprzez rozbudowanie linii produktów i zastosowanie nowych technologii spełniających wymagania pod względem wysokiego „haze”, antyrefleksyjności i matowej powłoki, co umożliwia instalację w środowiskach o wysokim natężeniu światła” — mówi Christopher Mullins, dyrektor działu BRAVIA Professional, Sony Europe. „Profesjonalne monitory Sony cieszą się niesłabnącym zaufaniem użytkowników rozwiązań audiowizualnych z uwagi na jakość obrazu, uniwersalność, szeroki wybór rozmiarów oraz łatwość obsługi. Wiemy, że nasi klienci docenią wyjątkowe połączenie funkcji, w jakie wyposażyliśmy nowe modele, spełniające wymagania współczesnego, zmiennego środowiska biznesowego”.
Seria najnowszych monitorów profesjonalnych BRAVIA obejmuje następujące modele:
Flagowy model z serii BZ50L, z funkcją przetwarzania Sony XR, oferujący niezrównaną jakość obrazu, jasność na poziomie 780 nitów oraz większą przekątną ekranu:
- FW-98BZ50L (98”)
Dodatkowe zalety 98-calowego monitora z serii BZ50L to niższa o 22% waga i rama cieńsza o 28% w porównaniu do wcześniejszego modelu - BRAVIA BZ40J. Aby ułatwić przenoszenie i instalację na dole monitora umieszczono ergonomiczne, poziome uchwyty, a u góry - uchwyty pionowe.
Seria BZ40L, oferująca wysoką jasność, matową powłokę i przetwarzanie X1, zapewnia luminancję na poziomie 700 nitów przy wysokim „haze” o wartości 47% oraz antyrefleksyjności (z wyjątkiem modelu FW-85BZ40L, który cechuje się jasnością na poziomie 650 nitów przy „haze” 58%), bez utraty kontrastu:
- FW-85BZ40L (85”)
- FW-75BZ40L (75”)
- FW-65BZ40L (65”)
- FW-55BZ40L (55”)
Ulepszona seria BZ35L charakteryzuje się zwiększoną pamięcią masową, jasnością na poziomie 550 nitów i procesorem X1:
- FW-85BZ35L (85”)
- FW-75BZ35L (75”)
- FW-65BZ35L (65”)
- FW-55BZ35L (55”)
Kompletna seria BZ30L oferuje pełną gamę rozmiarów, profesjonalny tryb przetwarzania X1, funkcje odbicia lustrzanego ekranu oraz jasność na poziomie 440 nitów:
- FW-85BZ30L (85”)
- FW-75BZ30L (75”)
- FW-65BZ30L (65”)
- FW-55BZ30L (55”)
- FW-50BZ30L (50”)
- FW-43BZ30L (43”)
W każdym z 15 modeli zastosowano elementy uwzględniające zasady zrównoważonego rozwoju — od pochodzących z recyklingu tworzyw sztucznych SORPLAS™ i ograniczenia zużycia tuszu na opakowaniach po opcjonalną podstawę i panel ECO Dashboard ułatwiający zrozumienie zużycia energii w zależności od ustawień i konfiguracji. Dodatkowe wspólne cechy obejmują pracę w trybie 24/7, jednoetapowy wybór ustawień wstępnych w celu łatwiejszej konfiguracji i dostosowania do własnych potrzeb, jednolitą konstrukcję ramy, elastyczność instalacji z możliwością montażu w pionie i w nachyleniu, a także możliwość tworzenia instalacji wieloekranowych oraz umieszczenie logo z boku w celu łatwiejszego zharmonizowania z otoczeniem. Serie BZ50L, BZ40L i BZ35Loferują zwiększoną wewnętrzną pamięć masową wynoszącą 32 GB, co zapewnia większą elastyczność i łatwość użytkowania. Wszystkie modele wyposażono są w nowy, centralnie ustawiony standard VESA ułatwiający montaż. Wszystkie urządzenia z tej linii mają jednakową konstrukcję obudowy, co pozwala łatwo dokonać wyboru modelu o odpowiedniej jasności bez konieczności zmiany sposobu instalacji.
Nowa linia monitorów profesjonalnych BRAVIA jest też objęta programem Sony Alliance Partner Network, co zapewnia dodatkową integrację i zgodność z rozwiązaniami dostawców — zarówno tych o ugruntowanej pozycji, jak i nowych graczy w sektorze biurowym, edukacji, transportu i sprzedaży detalicznej.
Dodatkowo Sony wspierając wprowadzenie nowych modeli na rynek, udostępnia klientom narzędzie BRAVIA Supervisor, które usprawnia instalację profesjonalnych monitorów BRAVIA 4K. Narzędzie BRAVIA Supervisor rewolucjonizuje wdrażanie i konfigurowanie wyświetlaczy w miejscu pracy, oszczędzając firmom czas i pieniądze. Aplikacja BRAVIA Supervisor jest dostarczana bezpłatnie ze wszystkimi wersjami /TM nowej linii monitorów BRAVIA. Więcej informacji można znaleźć na stronie TEOS.SOLUTIONS
Wszystkie modele z serii L — BZ30L, BZ35L, BZ40L i BZ50L — mają być dostępne w Europie w sierpniu 2023 r. Nowe profesjonalne monitory BRAVIA są objęte 3-letnią gwarancją PrimeSupport, którą opcjonalnie można przedłużyć o kolejne 2 lata.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.