Nowe innowacje produktowe Commvault
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, właśnie ogłosił dostępność najnowszych innowacji produktowych, w tym nowych funkcji zarządzania danymi w chmurze i w środowiskach lokalnych. Nowe funkcjonalności zwiększają elastyczność i prostotę rozwiązań chmurowych Commvault, ułatwiając klientom ochronę, kontrolę, zarządzanie i wykorzystywanie danych w środowiskach wielochmurowych. Obejmują one również nowe wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania baz danych AWS, a także migrację baz danych Oracle i MS SQL w środowiskach wielochmurowych, takich jak AWS, Microsoft Azure i Alibaba Cloud Elastic Compute Service (ECS), oraz integrację z platformą ServiceNow.
„W tych trudnych czasach ważne jest, aby organizacje miały możliwość elastycznego zarządzania swoimi danymi. Chmura obliczeniowa to kluczowy element zapewniający taką elastyczność”, powiedział Ranga Rajagopalan, Vice President of Product Management w Commvault. „Dzięki tym nowym funkcjom nasi klienci mogą łatwiej przenosić większą ilość obciążeń/aplikacji do chmury. Oferujemy większą prostotę oraz elastyczność w zarządzaniu i ochronie ich danych, bez względu na ich lokalizację”.
Większa elastyczność w przenoszeniu i zarządzaniu obciążeniami w chmurze
Przenosząc coraz więcej obciążeń/aplikacji do chmury, klienci mają coraz większe wymagania związane z możliwością przenoszenia danych i zarządzania nimi na różnych platformach chmurowych. Commvault właśnie rozszerzył możliwości przetwarzania w chmurze poprzez:
- Umożliwienie tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i migracji rozwiązań baz danych AWS DynamoDB, Redshift i DocumentDB.
- Umożliwianie konwertowania, tworzenia kopii zapasowych i migracji obciążeń VMware do Alibaba Cloud ECS w celu zwiększenia elastyczności ich hybrydowych środowisk ze środowiskami multi-cloud.
- Wspieranie migracji aplikacji baz danych Oracle i Microsoft SQL do Microsoft Azure, zwiększając tym samym zdolność do integracji usług chmurowych Azure w środowiskach hybrydowych.
- Dalszą integrację z platformą ServiceNow w celu umożliwienia samoobsługi. Integracja na tak głębokim poziomie umożliwia klientom Commvault tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie i migrację systemów plików, maszyn wirtualnych, baz Microsoft SQL Server i innych zasobów katalogu usług ServiceNow. Wszystko to z poziomu jednej platformy ServiceNow SaaS.
- Możliwość szybkiej konwersji baz danych Oracle Unix do Linux i odwrotnie. Funkcja ta ułatwia migrację lokalnych baz danych Unix Oracle do chmury oraz chmurowych baz danych Oracle Linux do infrastruktury lokalnej, bez konieczności posiadania licencji Oracle typu enterprise.
Uproszczenie zarządzania danymi dzięki ściśle zintegrowanemu interfejsowi
Dzięki rozwijanemu menu, klienci mają możliwość szybkiej nawigacji pomiędzy różnymi regionami, centrami danych, klientami, a także innymi implementacjami w Commvault Command Center ™, bez konieczności ponownego logowania. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza obsługę w różnych rozwiązaniach Commvault. Aby jeszcze bardziej uprościć obsługę swoich rozwiązań w zakresie analizy i zarządzania danymi Commvault Activate ™, firma umożliwia klientom planowanie gromadzenia danych i uzyskiwanie dostępu do raportów dotyczących optymalizacji przechowywania plików, a także zarządzania danymi wrażliwymi oraz eDiscovery z poziomu Commvault Command Center.
Aby ułatwić klientom, jak najlepsze zrozumienie i wykorzystanie nowych funkcji i ich możliwości, Commvault rozszerzył swoje zasoby edukacyjne o filmy prezentujące te możliwości, dostępne w bibliotece edukacyjnej Commvault.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.