NOWE KAMERY ZABEZPIECZAJĄCE PANASONIC SERII U — PRZYSTĘPNA CENA I WYSOKA JAKOŚĆ
Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowe kamery monitoringowe i-Pro Extreme z serii U. Gama trzynastu nowych produktów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych wzbogaca ofertę firmy Panasonic o niedrogie urządzenia klasy podstawowej i średniej, które zapewniają wysoką wydajność, widoczność i niezawodność zgodnie z oczekiwaniami klientów. Seria U obejmuje szeroką gamę kamer kopułkowych i typu bullet z obiektywami zmiennoogniskowymi i stałoogniskowymi o rozdzielczości Full HD z 4 mln pikseli. Kamery do zastosowania na zewnątrz są odporne na celowe próby uszkodzenia oraz trudne warunki zewnętrzne/ atmosferyczne. Znajdą one swoje zastosowanie w szkolnictwie, logistyce, szpitalach, biurach i sklepach.
Dzięki funkcjom ułatwiającym nagrywanie przy słabym świetle i diodzie LED kamery z serii U zapewniają widoczność nie tylko w dzień, ale także w nocy. Obraz z monitoringu ma wyraźne kolory i świetną jakość bez względu na porę dnia lub nocy. Kamery wykorzystują technologię Panasonic iA (Intelligent Auto), która monitoruje zakres dynamiczny i ruch w kadrze oraz automatycznie dostosowuje ustawienia kamery w czasie rzeczywistym w celu zmniejszenia zniekształceń, takich jak rozmycia spowodowane ruchem obiektów. Technologie Super Dynamic zapewniają szerszy zakres dynamiczny w porównaniu do tradycyjnych urządzeń, co pozwala na monitorowanie dowolnych lokalizacji i obszarów. Tryb korytarzowy dostosowuje pole widzenia kamery, w związku z czym za pomocą jednego urządzenia można monitorować całe klatki schodowe i długie korytarze.
Kamery do zastosowań zewnętrznych z tej serii charakteryzują się trwałością i niezawodnością, z których słyną urządzenia Panasonic. Są też wandaloodporne (poziom IK10) oraz zabezpieczone przed wnikaniem wody i pyłu, a dodatkowo śruby zabezpieczone są przed korozją.
Tak jak inne kamery i-PRO Extreme urządzenia z serii U wykorzystują kompresję H.265 i technologię Smart Coding w celu ograniczenia ilości danych video. Zwiększa to wykorzystanie przepustowości oraz zmniejsza koszty i wymagania dotyczące pamięci masowej.
Inteligentna konstrukcja kamer z serii U i pozwala skrócić czas montażu. Urządzenia można na przykład podłączyć i skonfigurować jeszcze przed zamontowaniem — bez wyjmowania ich z pudełka. Zoom mechaniczny i mechanizm autofocus przyspieszają konfigurację.
Seria U to idealne kamery dla firm i instytucji, które potrzebują ekonomicznych rozwiązań zabezpieczających, ale nie mogą pozwolić sobie na kompromis w kwestii wydajności, jakości obrazu czy niezawodności — mówi Gerard Figols, kierownik działu Panasonic Security w Europie. - Nasze kamery wraz z oprogramowaniem Video Insight firmy Panasonic, które można z nimi używać bez żadnej dodatkowej opłaty licencyjnej, to niezrównane rozwiązanie zabezpieczające w przystępnej cenie, o wydajności, która zapewni spokój ducha najróżniejszym organizacjom.
Pierwsze kamery z serii U będą dostępne w kwietniu, a kolejne modele będą pojawiać się przez cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.