NOWE KAMERY ZABEZPIECZAJĄCE PANASONIC SERII U — PRZYSTĘPNA CENA I WYSOKA JAKOŚĆ
Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowe kamery monitoringowe i-Pro Extreme z serii U. Gama trzynastu nowych produktów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych wzbogaca ofertę firmy Panasonic o niedrogie urządzenia klasy podstawowej i średniej, które zapewniają wysoką wydajność, widoczność i niezawodność zgodnie z oczekiwaniami klientów. Seria U obejmuje szeroką gamę kamer kopułkowych i typu bullet z obiektywami zmiennoogniskowymi i stałoogniskowymi o rozdzielczości Full HD z 4 mln pikseli. Kamery do zastosowania na zewnątrz są odporne na celowe próby uszkodzenia oraz trudne warunki zewnętrzne/ atmosferyczne. Znajdą one swoje zastosowanie w szkolnictwie, logistyce, szpitalach, biurach i sklepach.
Dzięki funkcjom ułatwiającym nagrywanie przy słabym świetle i diodzie LED kamery z serii U zapewniają widoczność nie tylko w dzień, ale także w nocy. Obraz z monitoringu ma wyraźne kolory i świetną jakość bez względu na porę dnia lub nocy. Kamery wykorzystują technologię Panasonic iA (Intelligent Auto), która monitoruje zakres dynamiczny i ruch w kadrze oraz automatycznie dostosowuje ustawienia kamery w czasie rzeczywistym w celu zmniejszenia zniekształceń, takich jak rozmycia spowodowane ruchem obiektów. Technologie Super Dynamic zapewniają szerszy zakres dynamiczny w porównaniu do tradycyjnych urządzeń, co pozwala na monitorowanie dowolnych lokalizacji i obszarów. Tryb korytarzowy dostosowuje pole widzenia kamery, w związku z czym za pomocą jednego urządzenia można monitorować całe klatki schodowe i długie korytarze.
Kamery do zastosowań zewnętrznych z tej serii charakteryzują się trwałością i niezawodnością, z których słyną urządzenia Panasonic. Są też wandaloodporne (poziom IK10) oraz zabezpieczone przed wnikaniem wody i pyłu, a dodatkowo śruby zabezpieczone są przed korozją.
Tak jak inne kamery i-PRO Extreme urządzenia z serii U wykorzystują kompresję H.265 i technologię Smart Coding w celu ograniczenia ilości danych video. Zwiększa to wykorzystanie przepustowości oraz zmniejsza koszty i wymagania dotyczące pamięci masowej.
Inteligentna konstrukcja kamer z serii U i pozwala skrócić czas montażu. Urządzenia można na przykład podłączyć i skonfigurować jeszcze przed zamontowaniem — bez wyjmowania ich z pudełka. Zoom mechaniczny i mechanizm autofocus przyspieszają konfigurację.
Seria U to idealne kamery dla firm i instytucji, które potrzebują ekonomicznych rozwiązań zabezpieczających, ale nie mogą pozwolić sobie na kompromis w kwestii wydajności, jakości obrazu czy niezawodności — mówi Gerard Figols, kierownik działu Panasonic Security w Europie. - Nasze kamery wraz z oprogramowaniem Video Insight firmy Panasonic, które można z nimi używać bez żadnej dodatkowej opłaty licencyjnej, to niezrównane rozwiązanie zabezpieczające w przystępnej cenie, o wydajności, która zapewni spokój ducha najróżniejszym organizacjom.
Pierwsze kamery z serii U będą dostępne w kwietniu, a kolejne modele będą pojawiać się przez cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.