Nowe kamery od Axis dla lotnisk, logistyki i transportu publicznego
Axis Communications wprowadza nowe kamery sieciowe z serii AXIS P13. Te solidne i szybkie w działaniu stałopozycyjne kamery typu box pełną funkcję odstraszającą oraz umożliwiają obserwowanie osób i obiektów na rozległych obszarach, zapewniając obraz wysokiej rozdzielczości.
Kamery są dostępne w dwóch wersjach: na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne. Zapewniają znakomite odwzorowanie szczegółów dzięki rozdzielczości 5 MP i 4K. Modele wewnętrzne, czyli kamery sieciowe AXIS P1377 i AXIS P1378, są całkowicie wolne od chlorowanych i bromowanych środków, wykorzystywanych często do zmniejszania palności, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Świetnie sprawdzą się na lotniskach, w strefach przeładunku towarów i systemach transportu publicznego.
Zastosowana w kamerach technologia Axis Forensic WDR pozwala uzyskiwać wysokiej jakości obraz nawet wtedy, gdy obserwowana scena obejmuje zarówno ciemne, jak i jasne partie. Natomiast technologia Axis Lightfinder zapewnia ostry i barwny obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo modele zewnętrzne, czyli kamery sieciowe AXIS P1377-LE i AXIS P1378-LE, są wyposażone w technologię Axis OptimizedIR, umożliwiającą dozór w całkowitej ciemności.
Zastosowany w urządzeniach nowoczesny procesor Axis pozwala na zastosowanie udoskonalonych funkcji zabezpieczeń, które zapewniają integralność i autentyczność oprogramowania sprzętowego kamery. Wymienne obiektywy oraz obsługa i-CS z silnikiem sprawiają, że klient może zmieniać optykę w zależności od swoich potrzeb. Nowe urządzenia są także wyposażone w bardzo wydajną technologię Axis Zipstream, obsługującą formaty H.264 i H.265, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową.
Najważniejsze cechy i funkcje nowych kamer:
• Rozdzielczości 5 MP i 4K
• Elektroniczna stabilizacja obrazu
• Modele z technologią OptimizedIR
• Podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja „bezpieczny start”
• Technologia Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265
• Modele niezawierające chlorowanych i bromowanych środków zmniejszających palność
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.