Nowości na 10 urodziny InternetowyKantor.pl
W kwietniu 2010 roku został publicznie uruchomiony pierwszy kantor internetowy. InternetowyKantor.pl, bo o nim mowa, dziś nadal jest jednym z liderów rynku. Serwis z okazji 10 urodzin wprowadził nowości dla klientów.
Przez 10 lat istnienia branża kantorów internetowych bardzo się rozwinęła. Od małych startupów przeszły w nowoczesne firmy, zatrudniające setki pracowników. Obecnie funkcjonuje kilkadziesiąt pozabankowych podmiotów, które, według szacunków Currency One, generują obroty na poziomie 40-45 mld zł rocznie. E-kantory nie oferują już tylko samej wymiany walut.
- Internetowe kantory wychodzą naprzeciw klientom i rozwijają się, wprowadzają nowe funkcjonalności. W naszym serwisie w ciągu ostatnich lat uruchomiliśmy większą liczbę możliwych do wymiany walut, wprowadziliśmy przelewy zagraniczne, wygodne metody wpłat szybkim przelewem, QR kodem, autozatwierdzanie transakcji, alerty walutowe - wylicza Magdalena Jasnoch, kierownik marketingu i PR InternetowyKantor.pl. - Z okazji urodzin uruchamiamy kolejną nowość - możliwość akceptacji kursu przed wpłatą. To opcja bardzo ważna dla klientów, by kurs nie zaskoczył ich podczas transakcji wymiany.
To nie koniec zmian, jakie serwis zapowiedział na urodziny. Zmienia także swój logotyp, wprowadza nowy symbol oraz odświeża szatę graficzną. Strona InternetowyKantor.pl zyska lekkość i lepszą nawigację.
Z okazji 10-lecia powstała także Dekada Wiedzy pracowników InternetowyKantor.pl. To specjalna strona, na której dzielą się oni swoją wiedzą w artykułach eksperckich z różnych dziedzin: ekonomii, finansów, marketingu. Do projektu zaproszono także znanych blogerów i youtuberów. Doradca TV, Adam Haertle (ZaufanaTrzeciaStrona.pl), Oszczędnicka oraz Paweł Tkaczyk specjalnie na 10-lecie InternetowyKantor.pl przygotowali poradniki w formie video i artykułów. Platforma dostępna jest dla wszystkich pod linkiem: https://internetowykantor.pl/dekada-wiedzy/.
Podczas celebracji urodzin serwisu nie zabraknie także promocji dla nowych klientów, którzy za wymianę walut otrzymają bon na zakupy w serwisie allegro.pl, jak również urodzinowego konkursu na Facebooku z atrakcyjnymi, finansowymi nagrodami.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.