Nowy obiektyw od Panasonic
Panasonic ma przyjemność przedstawić LEICA DG VARIO-ELMARIT 12-35mm / F2.8 ASPH. / POWER O.I.S., wszechstronny obiektyw Mikro Cztery Trzecie o dużej przysłonie z zakresem ogniskowych 12-35 mm (odpowiednik 24-70 mm w aparacie 35 mm) i filtrem o średnicy 58 mm.
Dzięki kompaktowej i mobilnej konstrukcji, stałej przysłonie F2,8 i O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), obiektyw sprawdza się praktycznie w każdej sytuacji. Zaprojektowany, aby zastąpić odchodzący LUMIX G X VARIO 12-35 mm / F2.8 II ASPH. Jako jeden z najlepszych obiektywów LUMIX G Mikro Cztery Trzecie firmy Panasonic, został zaprojektowany zgodnie z wysokimi standardami optycznymi firmy LEICA i ma wytrzymałą konstrukcję odporną na zachlapania i kurz, która może pracować w temperaturach do -10°C — mimo że waży zaledwie 306 g.
W środku LEICA DG VARIO-ELMARIT 12-35mm / F2.8 ASPH. / POWER O.I.S. znajduje się czternaście elementów obiektywu ułożonych w dziewięciu grupach, zapewniających wyjątkową wydajność optyczną. Należą do nich cztery soczewki asferyczne, jedna soczewka UED (Ultra Extra-Low Dispersion) i jedna soczewka UHR (Ultra High Refractive Index). Obiektyw jest również wyposażony w unikalną powłokę Nano Surface Coating firmy Panasonic, która redukuje odbicia w całym zakresie światła widzialnego, a w połączeniu z nowym elementem chroniącym przed światłem minimalizuje negatywne efekty nawet przy pracy pod słońce. 7-listkowa przysłona ma okrągły kształt, aby zapewnić gładki, atrakcyjny efekt bokeh w nieostrych obszarach obrazu.
LEICA DG VARIO-ELMARIT 12-35mm / F2.8 ASPH. / POWER O.I.S. oferuje większą wszechstronność niż LUMIX G X VARIO 12-35mm / F2.8 II ASPH., dzięki krótszej odległości ogniskowania, wynoszącej zaledwie 0,15 m (na szerokim końcu) i większemu współczynnikowi powiększenia wynoszącemu 0,21x (przy ogniskowej 17 mm).
Zawiera również nowy mechanizm tłumienia oddychania ostrości, rozpraszający efekt, który może wystąpić podczas nagrywania wideo, a także mikrokrokową kontrolę przysłony w celu płynnych zmian ekspozycji podczas nagrywania. Cechy te, w połączeniu z cichą, precyzyjną pracą autofokusa obiektywu i wysoce skutecznym O.I.S., sprawiają, że idealnie nadaje się do profesjonalnej produkcji wideo, jak również fotografii.
Dzięki mobilności charakterystycznej dla wszystkich obiektywów MFT, wytrzymałej konstrukcji i fantastycznym parametrom optycznym w całym zakresie ogniskowych, LEICA DG VARIO-ELMARIT 12-35mm / F2.8 ASPH. / POWER O.I.S. ustanawia nowy standard dla obiektywów zmiennoogniskowych LUMIX G.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.