Nowy robot współpracujący od Universal Robots o udźwigu 30kg
Tokio, 29 listopada, 2023: Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił rozszerzenie swojego portfolio produktowego o nowego cobota o udźwigu 30 kg.
UR30 to drugi innowacyjny cobot z nowej serii robotów współpracujących następnej generacji. UR30 jest oparty na tej samej konstrukcji, co nagradzany UR20 i pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, oferuje wyjątkowo duży udźwig. Jego doskonała kontrola ruchu zapewnia precyzyjne umieszczanie dużych ładunków, umożliwiając pracę z większą prędkością i obciążeniem.
To sprawia, że UR30 jest idealny do wielu zastosowań, w tym do obsługi maszyn, materiałów i mocnego dokręcania śrub. W zakresie obsługi maszyn, duży udźwig otwiera nowe możliwości, umożliwiając cobotowi jednoczesne korzystanie z kilku chwytaków. Oznacza to, że robot ten może np. usuwać gotowe części i ładować więcej materiału symultanicznie, skracając czasy przełączania pomiędzy funkcjami i maksymalizując produktywność.
UR30 także efektywnie automatyzuje dokręcanie śrub, ponieważ może obsługiwać większe narzędzia z wyższym momentem obrotowym, a dzięki funkcji trybu stałego zapewnia proste i stabilne wkręcanie. Zastosowanie to będzie przydatne między innymi dla branży motoryzacyjnej.
Dodatkowo, udźwig 30 kg sprawia, że UR30 doskonale sprawdza się w obszarze obsługi materiałów i paletyzacji ciężkich produktów we wszystkich branżach. Niewielkie rozmiary pozwalają zmieścić cobota praktycznie w każdej przestrzeni roboczej – odciążając ludzi od ciężkiej pracy. Ważąc zaledwie 63,5 kg, łatwo może być przenoszony między komórkami roboczymi.
- Większy udźwig i większa elastyczność stanowią fundament nowej ery w automatyzacji. Branże na całym świecie stawiają na bardziej zwinną produkcję i jej modułowość. Aby to osiągnąć potrzebna jest mobilność, którą ten cobot dysponuje pomimo swojego udźwigu – mówi prezes firmy Kim Povlsen. – W miarę ewolucji branż, UR30 nie tylko spełnia, ale również wyprzedza zmieniające się wymagania, umożliwiając firmom skuteczne dostosowywanie się i reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku. Wciąż wprowadzamy innowacje, a UR30 to kolejny krok w przesuwaniu granic możliwości w świecie automatyzacji – dodaje prezes UR.
O Universal Robots
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 75 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.
Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com
.
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.