Nozbe Teams – aplikacja do pracy zdalnej dostępna bezpłatnie do końca kwietnia
Rzeczywistość, w której wszyscy musieliśmy się odnaleźć na nowo, przysporzyła trudności wielu firmom. Praca zdalna może być uciążliwa dla zespołów, których specyfika pracy wymaga ciągłego kontaktu i konsultacji. Z pomocą przychodzi Nozbe Teams – aplikacja stworzona przez zespół, który od 13 lat pracuje zdalnie i którego członkowie ani dnia nie spędzili razem w biurze stacjonarnym, co nie przeszkodziło im w osiągnięciu sukcesu.
Prężnie działający zespół Nozbe ma wieloletnie doświadczenie w pracy zdalnej i chętnie dzieli się nim, ucząc, jak odnaleźć się w nowych warunkach, nie tracąc jednocześnie efektywności. Warto więc zainteresować się rozwiązaniami, które proponują, tym bardziej, że nowa aplikacja dla zespołów do końca kwietnia dostępna jest zupełnie bezpłatnie!
Produktywna praca zdalna? To możliwe!
Wyobraźcie sobie firmę, która prężnie działa od ponad 13 lat, i która nie ma biura. Nie ma fizycznej siedziby, do której codziennie przychodzą pracownicy. Nie ma głośnego “open- space’u” ani zabójczych dla produktywności zebrań w sali konferencyjnej. Wszyscy członkowie zespołu pracują zdalnie i sprawnie wypełniają swoje zadania.
Zalety są oczywiste! Pracując z domu, ludzie nie muszą tracić czasu na dojazdy. Są bardziej produktywni, ponieważ w biurze domowym łatwiej jest się skoncentrować niż w nowoczesnej, otwartej przestrzeni biurowej. Ktoś mógłby pomyśleć, że w takim zespole komunikacja musi być mocno utrudniona. W rzeczywistości jednak, komunikują się oni nawet skuteczniej niż tradycyjne zespoły.
W czym tkwi sekret?
Kluczem do sukcesu jest komunikacja poprzez zadania. Polega ona na tym, że dyskusje i poszukiwanie rozwiązań odbywa się w zadaniach umieszczonych w projektach w aplikacji do współpracy zespołowej, dostępnej na komputery i urządzenia mobilne. W zespole Nozbe najlepiej sprawdza się Nozbe Teams - aplikacja do zarządzania zadaniami i projektami dla małych i średnich organizacji.
Oto, jak działa Nozbe:
• Wszystko, co robią pracownicy firmy, uważają za projekt. Właśnie dlatego, gdy zaczynają pracować nad czymś nowym, w pierwszej kolejności tworzą nowy projekt w aplikacji Nozbe Teams.
• Następnym krokiem jest wypisanie wszystkiego, co należy wykonać w formie prostych zadań w ramach tego projektu. Zadania może dodawać każdy, nie tylko manager projektu.
• Zadania doprecyzowujemy w komentarzach, które stanowią fundament skutecznej komunikacji poprzez zadania.
• Aby utrzymać porządek w projektach, możliwe jest dodawanie sekcji. Ponadto, członkowie zespołu przydzielają zadania współpracownikom i przypisują terminy, aby każdy wiedział, co zrobić i na kiedy wykonać swoją pracę.
I ZACZYNAMY DZIAŁAĆ! Podczas pracy nad projektem zespół wymienia się opiniami i dyskutuje, dodając komentarze do zadań w Nozbe Teams. Jeżeli zaistnieje potrzeba sięgnięcia po opinię innej osoby, można ją oznaczyć @wspominając imię w komentarzu.
Wykonane już zadanie zostaje „odhaczone”, a zespół przechodzi do następnego i kolejnego i tak dalej, aż projekt zostanie w pełni zrealizowany!
Dzięki komunikacji poprzez zadania firma Nozbe jest przykładem superproduktywnego 25- osobowego zespołu. Inne firmy również mogą tak działać! Nozbe Teams to idealne narzędzie do współpracy w każdym zespole - nie tylko zdalnym! Aplikacja dostępna jest w wersji przeglądarkowej, na komputerach oraz na iPhone'ach, iPadach i urządzeniach mobilnych z Androidem.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.