Ochrona małego biznesu dzięki jednemu urządzeniu
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Ograniczona liczba osób w sklepach, kolejki przed wejściem, panujące zasady bezpieczeństwa i higieny — jak zapanować nad tym wszystkim, kiedy jest się właścicielem małego biznesu, który nie zatrudnia całodobowej ochrony? Z pomocą przychodzi marka Ezviz — producent inteligentnych kamer.
Widok na to, co się dzieje na zewnątrz z aplikacji telefonu, ustawienie obszaru detekcji ruchu, alarm czy komunikat głosowy do klienta — to wszystko dostępne jest w jednym urządzeniu, które zyskuje na popularności wśród właścicieli niewielkich biznesów w czasie panującej pandemii. Kamera C4W marki Ezviz zastępuje całodobową ochronę i posiada wiele inteligentnych funkcji, które zaskakują swoją praktycznością. Przyjrzyjmy się im dokładnie.
Kamera oprócz spełniania swojego podstawowego zadania, jakim jest monitoring wyznaczonego obszaru i zapis nagrań może zostać wykorzystana także, jako świetne narzędzie do komunikacji z klientami wchodzącymi się do sklepu. Jak to możliwe? Podłączając urządzenie, właściciel firmy ustala obszar detekcji ruchu — tak, aby kamera wykrywała ludzi zbliżających się do sklepu, a niekoniecznie wszystkich ulicznych przechodniów. Pozwala na to intuicyjna aplikacja, do której mamy dostęp z poziomu telefonu. Dzięki odpowiednim ustawieniom kamera, wyczuwając czyjąś obecność we wskazanych obszarze, uruchamia alarm. Nie będzie to jednak zwykły drażniący dzwonek. Kamera C4W daje nam możliwość nagrania trzech, dziesięciosekundowy spersonalizowanych komunikatów. Możemy więc zwrócić się do klienta z konkretną wiadomością, np. „Drogi Kliencie, w sklepie może przebywać 5 osób, pamiętaj, aby zachowywać bezpieczny odstęp 2 m, nie zapomnij o dezynfekcji rąk. Dziękuję”. To proste rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale także bardzo często robi wrażenie na klientach, którzy są zaskoczeni nowoczesnym podejściem.
Kamera sprawdzi się również, jako ochrona biznesu po zamknięciu zakładu. Po zmroku wciąż pozostaje aktywna, umożliwiając nagrywanie w trybie nocnym — gdy ktoś wejdzie na teren firmy chroniony przez jej czujniki, kamera natychmiast zacznie migać, wysyłając światło ostrzegawcze oraz uruchomi alarm odstraszający intruzów. W tym samym czasie natychmiast wyśle właścicielowi powiadomienie na smartfona. Będzie on mógł na podglądzie zobaczyć, co się dzieje na obszarze firmy i podjąć odpowiednie działania. Kamera daje możliwość nagrania zdarzeń na kartę pamięci lub na zapis w chmurze.
Rozwiązanie od Ezviz, jakim jest kamera C4W, zostało stworzone z myślą o tych, którzy prowadzą własną działalność i nie mają potrzeby zatrudnienia całodobowej ochrony. Kamera ma bardzo przystępną cenę, jest też łatwo dostępna w sklepie online ivolta.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.