Ochrona małego biznesu dzięki jednemu urządzeniu
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Ograniczona liczba osób w sklepach, kolejki przed wejściem, panujące zasady bezpieczeństwa i higieny — jak zapanować nad tym wszystkim, kiedy jest się właścicielem małego biznesu, który nie zatrudnia całodobowej ochrony? Z pomocą przychodzi marka Ezviz — producent inteligentnych kamer.
Widok na to, co się dzieje na zewnątrz z aplikacji telefonu, ustawienie obszaru detekcji ruchu, alarm czy komunikat głosowy do klienta — to wszystko dostępne jest w jednym urządzeniu, które zyskuje na popularności wśród właścicieli niewielkich biznesów w czasie panującej pandemii. Kamera C4W marki Ezviz zastępuje całodobową ochronę i posiada wiele inteligentnych funkcji, które zaskakują swoją praktycznością. Przyjrzyjmy się im dokładnie.
Kamera oprócz spełniania swojego podstawowego zadania, jakim jest monitoring wyznaczonego obszaru i zapis nagrań może zostać wykorzystana także, jako świetne narzędzie do komunikacji z klientami wchodzącymi się do sklepu. Jak to możliwe? Podłączając urządzenie, właściciel firmy ustala obszar detekcji ruchu — tak, aby kamera wykrywała ludzi zbliżających się do sklepu, a niekoniecznie wszystkich ulicznych przechodniów. Pozwala na to intuicyjna aplikacja, do której mamy dostęp z poziomu telefonu. Dzięki odpowiednim ustawieniom kamera, wyczuwając czyjąś obecność we wskazanych obszarze, uruchamia alarm. Nie będzie to jednak zwykły drażniący dzwonek. Kamera C4W daje nam możliwość nagrania trzech, dziesięciosekundowy spersonalizowanych komunikatów. Możemy więc zwrócić się do klienta z konkretną wiadomością, np. „Drogi Kliencie, w sklepie może przebywać 5 osób, pamiętaj, aby zachowywać bezpieczny odstęp 2 m, nie zapomnij o dezynfekcji rąk. Dziękuję”. To proste rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale także bardzo często robi wrażenie na klientach, którzy są zaskoczeni nowoczesnym podejściem.
Kamera sprawdzi się również, jako ochrona biznesu po zamknięciu zakładu. Po zmroku wciąż pozostaje aktywna, umożliwiając nagrywanie w trybie nocnym — gdy ktoś wejdzie na teren firmy chroniony przez jej czujniki, kamera natychmiast zacznie migać, wysyłając światło ostrzegawcze oraz uruchomi alarm odstraszający intruzów. W tym samym czasie natychmiast wyśle właścicielowi powiadomienie na smartfona. Będzie on mógł na podglądzie zobaczyć, co się dzieje na obszarze firmy i podjąć odpowiednie działania. Kamera daje możliwość nagrania zdarzeń na kartę pamięci lub na zapis w chmurze.
Rozwiązanie od Ezviz, jakim jest kamera C4W, zostało stworzone z myślą o tych, którzy prowadzą własną działalność i nie mają potrzeby zatrudnienia całodobowej ochrony. Kamera ma bardzo przystępną cenę, jest też łatwo dostępna w sklepie online ivolta.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.