Odkryj nowe laptopy Acer TravelMate — zaprojektowane z myślą o pracy hybrydowej

Joanna Katyńska
Wec Communication
Jasnogórska
31-358 Kraków
biuro|wec24.pl| |biuro|wec24.pl
535954279
https://wec24.pl/
Acer podczas swojej corocznej konferencji Next@Acer zaprezentował nowości w serii TravelMate, które odpowiadają potrzebom pracowników mobilnych i hybrydowych. Nowe laptopy (Acer TravelMate P6 14 oraz Acer TravelMate P4 / Spin 14) zostały wyposażone m.n. w procesory Intel® Core™ vPro[4] 13. generacji, wyświetlacze premium 16:10 OLED, wydajną baterię o pojemności 65 Wh z funkcją szybkiego ładowania.
Acer TravelMate P6 14
Najnowszy TravelMate P6 14 to najwyższej klasy laptop biznesowy dla mobilnych profesjonalistów i kadry kierowniczej. Profesjonaliści z pewnością chętnie skorzystają z możliwości, jakie daje spory ekran komputera. Jakość obrazu w standardzie OLED 2,8K (2880x1800), współczynnik proporcji 16:10 i pokrycie 100% barw z przestrzeni DCI-P3 podkreślą walory każdej prezentacji. Za imponujące osiągi laptopa odpowiada technologia Intel vPro, a niezawodność i wysoką wydajność gwarantuje zgodność ze standardem Intel® Evo [1].
Na pokładzie mamy procesor Intel® Core™ i7 13. generacji[1], 32 GB pamięci RAM LPDDR5[ 1] i szybko ładującą się baterię o pojemności 65 Wh[1]. Kamera internetowej FHD IR[1], technologia redukcji szumów Acer PurifiedVoice wspomagana przez sztuczną inteligencję i skierowane do góry głośniki z systemem DTS® Audio sprawią, że każde spotkanie biznesowe online i każda wideorozmowa stanie się przyjemnością. Funkcja PrivacyPanel pomaga chronić to, co użytkownik wyświetla na ekranie — obraz nie będzie widoczny pod kątem powyżej 90°. Koniec z podglądaniem. Laptop TravelMate P6 14 zapewnia łączność w standardzie 2x2 Wi-Fi 6E i 5G, co gwarantuje szybsze i stabilniejsze połączenie z siecią.
Acer TravelMate P4 14 i Acer TravelMate P4 Spin 14
14- i 16-calowe wersje TravelMate P4 oraz laptopy TravelMate P4 Spin to wydajność na nowym poziomie, za którą odpowiadają procesory Intel Core i7 vPro 13. generacji[1] oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 2050. Model TravelMate P4 14 wyróżnia się lekką obudową ze stopu magnezu oraz większą powierzchnią ekranu o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2,2K. Co więcej, konwertowalny TravelMate P4 Spin 14 wyposażony jest w dotykowy panel pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass i ekran dotykowy oferujący rozdzielczość obrazu w standardzie WUXGA oraz dokowany rysik umożliwiający łatwe sporządzanie odręcznych notatek.
Acer TravelMate P2 14 i Acer TravelMate P2 16
Laptopy Acer TravelMate P2 dostępne są z 14 lub 16-calowym ekranem 16:10 wyświetlającym obraz w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) i zapewniającym szeroki kąt widzenia do 170 stopni w standardzie IPS. Te kompaktowe laptopy biznesowe wyposażone zostały w procesory Intel Core 13. generacji i karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2050, co oznacza wydajność na wyższym poziomie — godnego każdego biznesu. Zastosowanie panelu dotykowego pokrytego szkłem OceanGlass™, klawiszy o skoku 1,55 mm oraz 180-stopniowego zawiasu, dzięki któremu komputer można rozłożyć jak gazetę, sprawia, że urządzenia te stają się wyjątkowo poręczne i praktyczne. Stabilne połączenie z Internetem? Konieczność zgrania danych z innego urządzenia lub wyświetlenia prezentacji na dodatkowym ekranie? Żaden problem. Karta sieciowa obsługująca standard Wi-Fi 6E[1] i 4G LTE[1] oraz bogaty wachlarz złącz i portów takich, jak np. port Thunderbolt 4 typu C, który zapewnia transfer danych z prędkością 40 Gb/s i jest w stanie obsłużyć jednocześnie dwa wyświetlacze 4K, powinny z pewnością wystarczyć.
Wszystkie najnowsze laptopy biznesowe TravelMate mają na pokładzie system Windows 11 i korzystają z technologii Acer Dust Defender, która usuwa gromadzący się kurz i poprawia rozpraszanie ciepła. Technologia Acer Light Sensing rozpoznaje kolory otoczenia i wykrywa natężenie światła, dostosowując jasność i temperaturę barw wyświetlacza do warunków, dzięki czemu wyświetlany obraz prezentuje się zawsze naturalnie i przyjemnie dla oka. Standard Microsoft Secured-core PC i moduł TPM 2.0 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zawartości komputerów w standardzie.
Z kolei technologia Acer User Sensing[5] blokuje ekran, gdy użytkownik odchodzi od komputera — oferując szybkie odblokowanie po powrocie. W klawiaturach laptopów biznesowych z serii TravelMate zastosowano większe touchpady, zadbano o cichszą pracę i zamontowano klawisze o niskim skoku 1,55 mm, co przekłada się na szybkie i płynne pisanie. Laptopy wpisują się także w działania Acer na rzecz zmniejszenia śladu węglowego. W ich konstrukcji znajdują się tworzywa PCR i przetworzony plastik wydobyty z oceanów, a opakowania w ogóle nie zawierają plastiku i nadają się w 100% do recyklingu. Urządzenia mogą pochwalić się też certyfikacją TCO[2] w wybranych konfiguracjach w niektórych krajach, a także certyfikatem EPEAT[3].
Cena i dostępność
Acer TravelMate P6 14 (TMP614-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w lipcu w cenie od 1399 euro.
Acer TravelMate P4 16 (TMP416-52) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu, w cenie od 1299 euro.
Acer TravelMate P4 Spin 14 (TMP414RN-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1249 euro.
Acer TravelMate P4 14 (TMP414-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1199 euro.
Acer TravelMate P2 16 (TMP216-51) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1049 euro.
Acer TravelMate P2 14 (TMP214-55) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 999 euro.
Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.
[1] Specyfikacje techniczne mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu. Dostępność wszystkich modeli może być ograniczona.
[2] Certyfikat TCO posiadają modele o oznakowaniu zaczynającym się od TMP214-555-TCO, TMP216-51-TCO, TMP414-53-TCO, TMP416-52-TCO, TMP416-72-TCO, TMP414RN-53-TCO, TMP614-53-TCO, TMP614-53T-TCO i TMP614P-53-TCO. Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń Acer z certyfikatem TCO, prosimy o kontakt z naszymi lokalnymi przedstawicielami handlowymi.
[3] Rejestracja w programie EPEAT ma miejsce w stosownych przypadkach. Możliwość rejestracji w programie EPEAT różni się w zależności od kraju. Aby dowiedzieć się więcej na temat rejestracji w programie EPEAT w poszczególnych krajach, polecamy odwiedzić stronę www.epeat.net.
[4] Specyfikacje techniczne mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu. Dostępność wszystkich modeli może być ograniczona. Szybkie ładowanie oznacza poziom mocy zapewniający możliwość odtwarzania wideo przez 4 godziny po 30 minutach ładowania baterii.
[5] Technologia Acer User Sensing stosowana jest wyłącznie w modelach z kamerą internetową IR

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.