Odkryj nowe laptopy Acer TravelMate — zaprojektowane z myślą o pracy hybrydowej
Joanna Katyńska
Wec Communication
Jasnogórska
31-358 Kraków
biuro|wec24.pl| |biuro|wec24.pl
535954279
https://wec24.pl/
Acer podczas swojej corocznej konferencji Next@Acer zaprezentował nowości w serii TravelMate, które odpowiadają potrzebom pracowników mobilnych i hybrydowych. Nowe laptopy (Acer TravelMate P6 14 oraz Acer TravelMate P4 / Spin 14) zostały wyposażone m.n. w procesory Intel® Core™ vPro[4] 13. generacji, wyświetlacze premium 16:10 OLED, wydajną baterię o pojemności 65 Wh z funkcją szybkiego ładowania.
Acer TravelMate P6 14
Najnowszy TravelMate P6 14 to najwyższej klasy laptop biznesowy dla mobilnych profesjonalistów i kadry kierowniczej. Profesjonaliści z pewnością chętnie skorzystają z możliwości, jakie daje spory ekran komputera. Jakość obrazu w standardzie OLED 2,8K (2880x1800), współczynnik proporcji 16:10 i pokrycie 100% barw z przestrzeni DCI-P3 podkreślą walory każdej prezentacji. Za imponujące osiągi laptopa odpowiada technologia Intel vPro, a niezawodność i wysoką wydajność gwarantuje zgodność ze standardem Intel® Evo [1].
Na pokładzie mamy procesor Intel® Core™ i7 13. generacji[1], 32 GB pamięci RAM LPDDR5[ 1] i szybko ładującą się baterię o pojemności 65 Wh[1]. Kamera internetowej FHD IR[1], technologia redukcji szumów Acer PurifiedVoice wspomagana przez sztuczną inteligencję i skierowane do góry głośniki z systemem DTS® Audio sprawią, że każde spotkanie biznesowe online i każda wideorozmowa stanie się przyjemnością. Funkcja PrivacyPanel pomaga chronić to, co użytkownik wyświetla na ekranie — obraz nie będzie widoczny pod kątem powyżej 90°. Koniec z podglądaniem. Laptop TravelMate P6 14 zapewnia łączność w standardzie 2x2 Wi-Fi 6E i 5G, co gwarantuje szybsze i stabilniejsze połączenie z siecią.
Acer TravelMate P4 14 i Acer TravelMate P4 Spin 14
14- i 16-calowe wersje TravelMate P4 oraz laptopy TravelMate P4 Spin to wydajność na nowym poziomie, za którą odpowiadają procesory Intel Core i7 vPro 13. generacji[1] oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 2050. Model TravelMate P4 14 wyróżnia się lekką obudową ze stopu magnezu oraz większą powierzchnią ekranu o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2,2K. Co więcej, konwertowalny TravelMate P4 Spin 14 wyposażony jest w dotykowy panel pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass i ekran dotykowy oferujący rozdzielczość obrazu w standardzie WUXGA oraz dokowany rysik umożliwiający łatwe sporządzanie odręcznych notatek.
Acer TravelMate P2 14 i Acer TravelMate P2 16
Laptopy Acer TravelMate P2 dostępne są z 14 lub 16-calowym ekranem 16:10 wyświetlającym obraz w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) i zapewniającym szeroki kąt widzenia do 170 stopni w standardzie IPS. Te kompaktowe laptopy biznesowe wyposażone zostały w procesory Intel Core 13. generacji i karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2050, co oznacza wydajność na wyższym poziomie — godnego każdego biznesu. Zastosowanie panelu dotykowego pokrytego szkłem OceanGlass™, klawiszy o skoku 1,55 mm oraz 180-stopniowego zawiasu, dzięki któremu komputer można rozłożyć jak gazetę, sprawia, że urządzenia te stają się wyjątkowo poręczne i praktyczne. Stabilne połączenie z Internetem? Konieczność zgrania danych z innego urządzenia lub wyświetlenia prezentacji na dodatkowym ekranie? Żaden problem. Karta sieciowa obsługująca standard Wi-Fi 6E[1] i 4G LTE[1] oraz bogaty wachlarz złącz i portów takich, jak np. port Thunderbolt 4 typu C, który zapewnia transfer danych z prędkością 40 Gb/s i jest w stanie obsłużyć jednocześnie dwa wyświetlacze 4K, powinny z pewnością wystarczyć.
Wszystkie najnowsze laptopy biznesowe TravelMate mają na pokładzie system Windows 11 i korzystają z technologii Acer Dust Defender, która usuwa gromadzący się kurz i poprawia rozpraszanie ciepła. Technologia Acer Light Sensing rozpoznaje kolory otoczenia i wykrywa natężenie światła, dostosowując jasność i temperaturę barw wyświetlacza do warunków, dzięki czemu wyświetlany obraz prezentuje się zawsze naturalnie i przyjemnie dla oka. Standard Microsoft Secured-core PC i moduł TPM 2.0 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zawartości komputerów w standardzie.
Z kolei technologia Acer User Sensing[5] blokuje ekran, gdy użytkownik odchodzi od komputera — oferując szybkie odblokowanie po powrocie. W klawiaturach laptopów biznesowych z serii TravelMate zastosowano większe touchpady, zadbano o cichszą pracę i zamontowano klawisze o niskim skoku 1,55 mm, co przekłada się na szybkie i płynne pisanie. Laptopy wpisują się także w działania Acer na rzecz zmniejszenia śladu węglowego. W ich konstrukcji znajdują się tworzywa PCR i przetworzony plastik wydobyty z oceanów, a opakowania w ogóle nie zawierają plastiku i nadają się w 100% do recyklingu. Urządzenia mogą pochwalić się też certyfikacją TCO[2] w wybranych konfiguracjach w niektórych krajach, a także certyfikatem EPEAT[3].
Cena i dostępność
Acer TravelMate P6 14 (TMP614-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w lipcu w cenie od 1399 euro.
Acer TravelMate P4 16 (TMP416-52) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu, w cenie od 1299 euro.
Acer TravelMate P4 Spin 14 (TMP414RN-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1249 euro.
Acer TravelMate P4 14 (TMP414-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1199 euro.
Acer TravelMate P2 16 (TMP216-51) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1049 euro.
Acer TravelMate P2 14 (TMP214-55) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 999 euro.
Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.
[1] Specyfikacje techniczne mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu. Dostępność wszystkich modeli może być ograniczona.
[2] Certyfikat TCO posiadają modele o oznakowaniu zaczynającym się od TMP214-555-TCO, TMP216-51-TCO, TMP414-53-TCO, TMP416-52-TCO, TMP416-72-TCO, TMP414RN-53-TCO, TMP614-53-TCO, TMP614-53T-TCO i TMP614P-53-TCO. Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń Acer z certyfikatem TCO, prosimy o kontakt z naszymi lokalnymi przedstawicielami handlowymi.
[3] Rejestracja w programie EPEAT ma miejsce w stosownych przypadkach. Możliwość rejestracji w programie EPEAT różni się w zależności od kraju. Aby dowiedzieć się więcej na temat rejestracji w programie EPEAT w poszczególnych krajach, polecamy odwiedzić stronę www.epeat.net.
[4] Specyfikacje techniczne mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu. Dostępność wszystkich modeli może być ograniczona. Szybkie ładowanie oznacza poziom mocy zapewniający możliwość odtwarzania wideo przez 4 godziny po 30 minutach ładowania baterii.
[5] Technologia Acer User Sensing stosowana jest wyłącznie w modelach z kamerą internetową IR
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.