Komunikaty PR

Odkryj nowe laptopy Acer TravelMate — zaprojektowane z myślą o pracy hybrydowej

2023-04-26  |  13:34
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Katyńska
Wec Communication

Jasnogórska
31-358 Kraków
biuro|wec24.pl| |biuro|wec24.pl
535954279
https://wec24.pl/

Acer podczas swojej corocznej konferencji Next@Acer zaprezentował nowości w serii TravelMate, które odpowiadają potrzebom pracowników mobilnych i hybrydowych. Nowe laptopy (Acer TravelMate P6 14 oraz Acer TravelMate P4 / Spin 14) zostały wyposażone m.n. w procesory Intel® Core™ vPro[4] 13. generacji, wyświetlacze premium 16:10 OLED, wydajną baterię o pojemności 65 Wh z funkcją szybkiego ładowania. 

Acer TravelMate P6 14

Najnowszy TravelMate P6 14 to najwyższej klasy laptop biznesowy dla mobilnych profesjonalistów i kadry kierowniczej. Profesjonaliści z pewnością chętnie skorzystają z możliwości, jakie daje spory ekran komputera. Jakość obrazu w standardzie OLED 2,8K (2880x1800), współczynnik proporcji 16:10 i pokrycie 100% barw z przestrzeni DCI-P3 podkreślą walory każdej prezentacji. Za imponujące osiągi laptopa odpowiada technologia Intel vPro, a niezawodność i wysoką wydajność gwarantuje zgodność ze standardem Intel® Evo [1]. 

Na pokładzie mamy procesor Intel® Core™ i7 13. generacji[1], 32 GB pamięci RAM  LPDDR5[ 1] i szybko ładującą się baterię o pojemności 65 Wh[1]. Kamera internetowej FHD IR[1], technologia redukcji szumów Acer PurifiedVoice wspomagana przez sztuczną inteligencję i skierowane do góry głośniki z systemem DTS® Audio sprawią, że każde spotkanie biznesowe online i każda wideorozmowa stanie się przyjemnością. Funkcja PrivacyPanel pomaga chronić to, co użytkownik wyświetla na ekranie — obraz nie będzie widoczny pod kątem powyżej 90°. Koniec z podglądaniem. Laptop TravelMate P6 14 zapewnia łączność w standardzie 2x2 Wi-Fi 6E i 5G, co gwarantuje szybsze i stabilniejsze połączenie z siecią. 

Acer TravelMate P4 14 i Acer TravelMate P4 Spin 14

14- i 16-calowe wersje TravelMate P4 oraz laptopy TravelMate P4 Spin to wydajność na nowym poziomie, za którą odpowiadają procesory Intel Core i7 vPro 13. generacji[1] oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 2050. Model TravelMate P4 14 wyróżnia się lekką obudową ze stopu magnezu oraz większą powierzchnią ekranu o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2,2K. Co więcej, konwertowalny TravelMate P4 Spin 14 wyposażony jest w dotykowy panel pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass i ekran dotykowy oferujący rozdzielczość obrazu w standardzie WUXGA oraz dokowany rysik umożliwiający łatwe sporządzanie odręcznych notatek. 

Acer TravelMate P2 14 i Acer TravelMate P2 16

Laptopy Acer TravelMate P2 dostępne są z 14 lub 16-calowym ekranem 16:10 wyświetlającym obraz w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) i zapewniającym szeroki kąt widzenia do 170 stopni w standardzie IPS. Te kompaktowe laptopy biznesowe wyposażone zostały w procesory Intel Core 13. generacji i karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2050, co oznacza wydajność na wyższym poziomie — godnego każdego biznesu. Zastosowanie panelu dotykowego pokrytego szkłem OceanGlass™, klawiszy o skoku 1,55 mm oraz 180-stopniowego zawiasu, dzięki któremu komputer można rozłożyć jak gazetę, sprawia, że urządzenia te stają się wyjątkowo poręczne i praktyczne. Stabilne połączenie z Internetem? Konieczność zgrania danych z innego urządzenia lub wyświetlenia prezentacji na dodatkowym ekranie? Żaden problem. Karta sieciowa obsługująca standard Wi-Fi 6E[1] i 4G LTE[1] oraz bogaty wachlarz złącz i portów takich, jak np. port Thunderbolt 4 typu C, który zapewnia transfer danych z prędkością 40 Gb/s i jest w stanie obsłużyć jednocześnie dwa wyświetlacze 4K, powinny z pewnością wystarczyć. 

Wszystkie najnowsze laptopy biznesowe TravelMate mają na pokładzie system Windows 11 i korzystają z technologii Acer Dust Defender, która usuwa gromadzący się kurz i poprawia rozpraszanie ciepła. Technologia Acer Light Sensing rozpoznaje kolory otoczenia i wykrywa natężenie światła, dostosowując jasność i temperaturę barw wyświetlacza do warunków, dzięki czemu wyświetlany obraz prezentuje się zawsze naturalnie i przyjemnie dla oka. Standard Microsoft Secured-core PC i moduł TPM 2.0 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zawartości komputerów w standardzie. 

Z kolei technologia Acer User Sensing[5] blokuje ekran, gdy użytkownik odchodzi od komputera — oferując szybkie odblokowanie po powrocie. W klawiaturach laptopów biznesowych z serii TravelMate zastosowano większe touchpady, zadbano o cichszą pracę i zamontowano klawisze o niskim skoku 1,55 mm, co przekłada się na szybkie i płynne pisanie. Laptopy wpisują się także w działania Acer na rzecz zmniejszenia śladu węglowego. W ich konstrukcji znajdują się tworzywa PCR i przetworzony plastik wydobyty z oceanów, a opakowania w ogóle nie zawierają plastiku i nadają się w 100% do recyklingu. Urządzenia mogą pochwalić się też certyfikacją TCO[2] w wybranych konfiguracjach w niektórych krajach, a także certyfikatem EPEAT[3].

Cena i dostępność

Acer TravelMate P6 14 (TMP614-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w lipcu w cenie od 1399 euro.

Acer TravelMate P4 16 (TMP416-52) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu, w cenie od 1299 euro.

Acer TravelMate P4 Spin 14 (TMP414RN-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1249 euro.

Acer TravelMate P4 14 (TMP414-53) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1199 euro.

Acer TravelMate P2 16 (TMP216-51) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 1049 euro.

Acer TravelMate P2 14 (TMP214-55) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie od 999 euro.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com. 

[1] Specyfikacje techniczne mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu. Dostępność wszystkich modeli może być ograniczona.

[2] Certyfikat TCO posiadają modele o oznakowaniu zaczynającym się od TMP214-555-TCO, TMP216-51-TCO, TMP414-53-TCO, TMP416-52-TCO, TMP416-72-TCO, TMP414RN-53-TCO, TMP614-53-TCO, TMP614-53T-TCO i TMP614P-53-TCO. Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń Acer z certyfikatem TCO, prosimy o kontakt z naszymi lokalnymi przedstawicielami handlowymi.

[3] Rejestracja w programie EPEAT ma miejsce w stosownych przypadkach. Możliwość rejestracji w programie EPEAT różni się w zależności od kraju. Aby dowiedzieć się więcej na temat rejestracji w programie EPEAT w poszczególnych krajach, polecamy odwiedzić stronę www.epeat.net.

[4] Specyfikacje techniczne mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu. Dostępność wszystkich modeli może być ograniczona.  Szybkie ładowanie oznacza poziom mocy zapewniający możliwość odtwarzania wideo przez 4 godziny po 30 minutach ładowania baterii.

[5] Technologia Acer User Sensing stosowana jest wyłącznie w modelach z kamerą internetową IR

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Wec Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.