OPPO wsparło podopiecznych świetlic środowiskowych w całej Polsce
W ramach zainicjowanej przez OPPO akcji, blisko 190 podopiecznych z 24 świetlic środowiskowych będących pod opieką Fundacji Polki Mogą Wszystko, otrzyma wsparcie w postaci smartfonów i pakietów bezpłatnych usług. Akcja powstała przy zaangażowaniu Operatora sieci Plus, Fundacji Polsat i serwisów technologicznych WP.PL.
W ramach wspólnej akcji, do opiekunów z ponad dwudziestu świetlic środowiskowych w całej Polsce zostały dostarczone bardzo potrzebne przesyłki, zawierające smartfony OPPO i – dostarczone przez Operatora sieci Plus - karty z pakietami bezpłatnych rozmów, SMS-ów i Internetu.
Świetlice środowiskowe współpracują z dziećmi i ich rodzinami, będącymi w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej i społecznej. Realizują stałą opiekę, współpracują ze szkołami, kuratorami rodzinnymi i innymi instytucjami.
„Opiekunowie są w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi służąc im pomocą w nauce, organizując zajęcia rozwojowe i rekreacyjne, ale niejednokrotnie po prostu oferując swój czas i możliwość rozmowy. Trwająca kwarantanna bardzo to utrudniła, dlatego pomoc którą udało nam się zorganizować przy wsparciu partnerów i mediów, jest niezmiernie ważna” – powiedziała Joanna Luberadzka-Gruca, Dyrektor Fundacji Polki Mogą Wszystko.
Urządzenia przekazane w ramach akcji trafią do świetlic środowiskowych i będą użyczane dzieciom zgodnie z ich potrzebami i najlepszą wiedzą wychowawców.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.