PANASONIC I GRUPA AED WPROWADZAJĄ NOWE ROZWIĄZANIA W ZINTEGROWANYM ŚWIECIE AV/IT
Grupa AED, wiodący europejski dostawca sprzętu dla profesjonalistów branży audiowizualnej, rozszerzyła swoją ofertę produktów Panasonic Visual i ProAV, aby wspierać swoich klientów w uelastycznianiu ich pracy i zwiększyć korzyści płynące z przejścia do zintegrowanego świata AV i IT.
Panasonic i AED są liderami w przechodzeniu z tradycyjnych systemów odtwarzania do zintegrowanych rozwiązań AV i IT, które zapewniają szybkie strumieniowe przesyłanie treści z dowolnego miejsca, umożliwiając tym samym korzystanie z treści wydarzeń transmitowanych na żywo w różnych miejscach i na rozmaitych platformach.
Dzięki zakupowi ponad stu projektorów RQ35K (30 000 lm) i RQ25K (20 000 lm) oraz ponad dwustu pięćdziesięciu płaskich monitorów 4K z najnowszej serii EQ2, klienci Rental & Staging mają zapewnione wszystkie produkty Panasonic od jednego, wiodącego dostawcy. Panasonic RQ35K i RQ25K to najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory 3-Chip DLP™ w swojej klasie lumenów. Seria profesjonalnych wyświetlaczy LCD 4K EQ2 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu, trwałą obudowę i szereg funkcji łączności, w tym Intel SDM, dodatkowo występuje aż siedem rozmiarów ekranów (98-43 cale).
Wraz z kamerami PTZ Panasonic i platformą KAIROS IP/IT do produkcji na żywo, AED Group prezentuje świetne rozwiązanie, szeroko wykorzystywane w produkcji IP typu glass-to-glass, które świetnie sprawdzi się w organizacjach poszukujących elastyczności i usprawnienia przepływu pracy IP. Włączenie platformy Intel SDM i połączenie jej z projektorami Panasonic RQ25K i wyświetlaczami EQ2 dodatkowo zwiększa łatwość konfiguracji i łączności urządzeń z systemami opartymi na protokole IP.
Inwestycja w AED Display potwierdza, że istniała ogromna potrzeba opracowania kompaktowych i cichych projektorów o najwyższej jakości, co pokazuje rozwój platformy Intel SDM, w celu wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w świecie IP. Konfigurowalna platforma IP/IT KAIROS oraz otwarty standard SDM zapewniają szybkie dostosowanie się do potrzeb klientów, umożliwiając łatwą migrację danych do przyszłych formatów i standardów IP, mówi Jan Markus Jahn, szef Media Entertainment Business Unit w Panasonic Connect Europe.
Panasonic nieustannie wprowadza na rynek nowe produkty AV, które charakteryzują się najwyższej jakości obrazem, przy prostej i sprawnej obsłudze, dzięki czemu profesjonaliści sektora audiowizualnego oszczędzają mnóstwo czasu i pieniędzy. Jako wiodąca firma AV w Europie, posiadająca biura w Belgii, Holandii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Dubaju, jesteśmy w stanie zaoferować pełną gamę produktów wizualnych i ProAV firmy Panasonic, aby pomóc naszym klientom w łatwym przejściu do nowego środowiska AV/IT, dodaje Thierry Heldenbegh, dyrektor zarządzający AED Display.
Więcej informacji o 3-chipowych projektorach DLP RQ35K i RQ25K oraz monitorach z serii EQ2 można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Connect Europe.
Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami z działu Visual System Solutions, warto odwiedzić i zaobserwować profil firmy na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/panasonic-connect-europe/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.