Komunikaty PR

PANASONIC OPRACOWAŁ KOMPAKTOWY MIKSER WIZJI

2023-05-09  |  10:00
Biuro prasowe

Na początku kwietnia br. Panasonic wprowadził na rynek nowy kompaktowy mikser wizji live AV-HSW10, który dzięki kompatybilności IP służy do łatwego i szybkiego streamingu video, między innymi na uniwersytetach podczas wykładów, ale także podczas korporacyjnych webinarów i innych wydarzeń transmitowanych na żywo. Konstrukcja została oparta na poprzedniku, modelu Panasonic AW-HS50, który był szeroko stosowany w różnych produkcjach na żywo. Nowy mikser  posiada kompaktową obudowę oraz 10-bitowe przetwarzanie danych, dzięki czemu osiąga wysoką interoperacyjność, a także jest niezawodnym narzędziem do pracy. Wykorzystanie zaawansowanych funkcji, niezawodność oraz praca w środowisku IP, sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej produkcji audiowizualnej na żywo.  

AV-HSW10 swoją komercyjną premierę miał na targach NAB Show 2023, które trwały od 15 do 19 kwietnia w Las Vegas w USA, podczas których zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt do produkcji telewizyjnej. 

 

Produkcja video najwyższej jakości 

AV-HSW10 jest odpowiedzią firmy Panasonic na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości transmisję online, którą wykorzystują korporacje i szkoły, a także na potrzebę ułatwienia pracy podczas produkcji filmowej. Nowy kompaktowy mikser obsługuje najczęściej używane protokoły nadawcze i posiada wejścia/wyjścia IP, NDI® i SRT oraz strumieniowe takie jak SDI i HDMI. Jego ogromną zaletą jest kompaktowa obudowa o wymiarach zeszytu szkolnego. 

W połączeniu z kamerami PTZ obsługującymi różne adresy IP, tworzy on prosty system produkcji video, który obsługuje także protokół internetowy RTMP służący do bezpośredniego przesyłania materiałów do serwisów streamingowych. Mikser posiada także wejście USB Video Class, które świetnie strumieniowo przesyła materiał prosto z kamery i jest kompatybilny z usługami wielu platform oferujących organizację konferencji internetowych. Systemy mogą być skalowalne do wielkości obiektu i platformy, umożliwiając przy tym jednoosobową obsługę produkcji i jej dystrybucję. 

 

Zwiększona operatywność i solidna konstrukcja 

AV-HSW10 zapewnia 10-bitowe przetwarzanie dla produkcji obrazu wysokiej jakości video. Ponadto, konstrukcja, która sprawdziła się w poprzednim modelu, została teraz ulepszona w celu zwiększenia operatywności i wytrzymałości urządzenia. Łatwe w obsłudze przyciski na jednostce głównej, poręczny fader w kształcie litery T oraz intuicyjne wyświetlacze ekranowe zapewniają łatwe i bezproblemowe korzystanie z urządzenia, co jest kluczową cechą dla streamingu na żywo. 

 

Co więcej, AV-HSW10 jest kompatybilny z Panasonic Software Control Panel, który służy do podglądu materiałów i obrazów w aplikacjach, jak również do łatwego i bezpośredniego przesyłania ich z komputera przez sieć, umożliwiając symultaniczną pracę wielu osób bez żadnych zakłóceń, w celu uzyskania dodatkowej efektywności w miejscu pracy.  

 

Oferując wygodę opartą na protokole IP i wysokiej jakości video, AV-HSW10 jest świetnym wyborem dla osób, które pragną uprościć produkcję i transmisję materiału na miejscu, czy to w przypadku zajęć edukacyjnych o wysokim stopniu złożoności, webinarów firmowych, czy też innych wydarzeń transmitowanych na żywo. 

 

Najważniejsze cechy AV-HSW10: 

  • Szerokopasmowa jakość video o wysokiej rozdzielczości w kompaktowej obudowie wielkości zeszytu, 
  • Wejście/wyjście NDI®1,2, NDI®|HX1,2, SRT i RTMP oraz SDI i HDMI. Terminal USB jest kompatybilny z USB Video Class, co pozwala na bezpośredni streaming z urządzenia dla łatwej integracji z usługami konferencji internetowych,
  • Prosta i intuicyjna obsługa produkcji na żywo oraz wytrzymała obudowa to atuty funkcjonalności i niezawodności.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.