PANASONIC OPRACOWAŁ KOMPAKTOWY MIKSER WIZJI
Na początku kwietnia br. Panasonic wprowadził na rynek nowy kompaktowy mikser wizji live AV-HSW10, który dzięki kompatybilności IP służy do łatwego i szybkiego streamingu video, między innymi na uniwersytetach podczas wykładów, ale także podczas korporacyjnych webinarów i innych wydarzeń transmitowanych na żywo. Konstrukcja została oparta na poprzedniku, modelu Panasonic AW-HS50, który był szeroko stosowany w różnych produkcjach na żywo. Nowy mikser posiada kompaktową obudowę oraz 10-bitowe przetwarzanie danych, dzięki czemu osiąga wysoką interoperacyjność, a także jest niezawodnym narzędziem do pracy. Wykorzystanie zaawansowanych funkcji, niezawodność oraz praca w środowisku IP, sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej produkcji audiowizualnej na żywo.
AV-HSW10 swoją komercyjną premierę miał na targach NAB Show 2023, które trwały od 15 do 19 kwietnia w Las Vegas w USA, podczas których zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt do produkcji telewizyjnej.
Produkcja video najwyższej jakości
AV-HSW10 jest odpowiedzią firmy Panasonic na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości transmisję online, którą wykorzystują korporacje i szkoły, a także na potrzebę ułatwienia pracy podczas produkcji filmowej. Nowy kompaktowy mikser obsługuje najczęściej używane protokoły nadawcze i posiada wejścia/wyjścia IP, NDI® i SRT oraz strumieniowe takie jak SDI i HDMI. Jego ogromną zaletą jest kompaktowa obudowa o wymiarach zeszytu szkolnego.
W połączeniu z kamerami PTZ obsługującymi różne adresy IP, tworzy on prosty system produkcji video, który obsługuje także protokół internetowy RTMP służący do bezpośredniego przesyłania materiałów do serwisów streamingowych. Mikser posiada także wejście USB Video Class, które świetnie strumieniowo przesyła materiał prosto z kamery i jest kompatybilny z usługami wielu platform oferujących organizację konferencji internetowych. Systemy mogą być skalowalne do wielkości obiektu i platformy, umożliwiając przy tym jednoosobową obsługę produkcji i jej dystrybucję.
Zwiększona operatywność i solidna konstrukcja
AV-HSW10 zapewnia 10-bitowe przetwarzanie dla produkcji obrazu wysokiej jakości video. Ponadto, konstrukcja, która sprawdziła się w poprzednim modelu, została teraz ulepszona w celu zwiększenia operatywności i wytrzymałości urządzenia. Łatwe w obsłudze przyciski na jednostce głównej, poręczny fader w kształcie litery T oraz intuicyjne wyświetlacze ekranowe zapewniają łatwe i bezproblemowe korzystanie z urządzenia, co jest kluczową cechą dla streamingu na żywo.
Co więcej, AV-HSW10 jest kompatybilny z Panasonic Software Control Panel, który służy do podglądu materiałów i obrazów w aplikacjach, jak również do łatwego i bezpośredniego przesyłania ich z komputera przez sieć, umożliwiając symultaniczną pracę wielu osób bez żadnych zakłóceń, w celu uzyskania dodatkowej efektywności w miejscu pracy.
Oferując wygodę opartą na protokole IP i wysokiej jakości video, AV-HSW10 jest świetnym wyborem dla osób, które pragną uprościć produkcję i transmisję materiału na miejscu, czy to w przypadku zajęć edukacyjnych o wysokim stopniu złożoności, webinarów firmowych, czy też innych wydarzeń transmitowanych na żywo.
Najważniejsze cechy AV-HSW10:
- Szerokopasmowa jakość video o wysokiej rozdzielczości w kompaktowej obudowie wielkości zeszytu,
- Wejście/wyjście NDI®1,2, NDI®|HX1,2, SRT i RTMP oraz SDI i HDMI. Terminal USB jest kompatybilny z USB Video Class, co pozwala na bezpośredni streaming z urządzenia dla łatwej integracji z usługami konferencji internetowych,
- Prosta i intuicyjna obsługa produkcji na żywo oraz wytrzymała obudowa to atuty funkcjonalności i niezawodności.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.