Komunikaty PR

PANASONIC OPRACOWAŁ KOMPAKTOWY MIKSER WIZJI

2023-05-09  |  10:00
Biuro prasowe

Na początku kwietnia br. Panasonic wprowadził na rynek nowy kompaktowy mikser wizji live AV-HSW10, który dzięki kompatybilności IP służy do łatwego i szybkiego streamingu video, między innymi na uniwersytetach podczas wykładów, ale także podczas korporacyjnych webinarów i innych wydarzeń transmitowanych na żywo. Konstrukcja została oparta na poprzedniku, modelu Panasonic AW-HS50, który był szeroko stosowany w różnych produkcjach na żywo. Nowy mikser  posiada kompaktową obudowę oraz 10-bitowe przetwarzanie danych, dzięki czemu osiąga wysoką interoperacyjność, a także jest niezawodnym narzędziem do pracy. Wykorzystanie zaawansowanych funkcji, niezawodność oraz praca w środowisku IP, sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej produkcji audiowizualnej na żywo.  

AV-HSW10 swoją komercyjną premierę miał na targach NAB Show 2023, które trwały od 15 do 19 kwietnia w Las Vegas w USA, podczas których zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt do produkcji telewizyjnej. 

 

Produkcja video najwyższej jakości 

AV-HSW10 jest odpowiedzią firmy Panasonic na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości transmisję online, którą wykorzystują korporacje i szkoły, a także na potrzebę ułatwienia pracy podczas produkcji filmowej. Nowy kompaktowy mikser obsługuje najczęściej używane protokoły nadawcze i posiada wejścia/wyjścia IP, NDI® i SRT oraz strumieniowe takie jak SDI i HDMI. Jego ogromną zaletą jest kompaktowa obudowa o wymiarach zeszytu szkolnego. 

W połączeniu z kamerami PTZ obsługującymi różne adresy IP, tworzy on prosty system produkcji video, który obsługuje także protokół internetowy RTMP służący do bezpośredniego przesyłania materiałów do serwisów streamingowych. Mikser posiada także wejście USB Video Class, które świetnie strumieniowo przesyła materiał prosto z kamery i jest kompatybilny z usługami wielu platform oferujących organizację konferencji internetowych. Systemy mogą być skalowalne do wielkości obiektu i platformy, umożliwiając przy tym jednoosobową obsługę produkcji i jej dystrybucję. 

 

Zwiększona operatywność i solidna konstrukcja 

AV-HSW10 zapewnia 10-bitowe przetwarzanie dla produkcji obrazu wysokiej jakości video. Ponadto, konstrukcja, która sprawdziła się w poprzednim modelu, została teraz ulepszona w celu zwiększenia operatywności i wytrzymałości urządzenia. Łatwe w obsłudze przyciski na jednostce głównej, poręczny fader w kształcie litery T oraz intuicyjne wyświetlacze ekranowe zapewniają łatwe i bezproblemowe korzystanie z urządzenia, co jest kluczową cechą dla streamingu na żywo. 

 

Co więcej, AV-HSW10 jest kompatybilny z Panasonic Software Control Panel, który służy do podglądu materiałów i obrazów w aplikacjach, jak również do łatwego i bezpośredniego przesyłania ich z komputera przez sieć, umożliwiając symultaniczną pracę wielu osób bez żadnych zakłóceń, w celu uzyskania dodatkowej efektywności w miejscu pracy.  

 

Oferując wygodę opartą na protokole IP i wysokiej jakości video, AV-HSW10 jest świetnym wyborem dla osób, które pragną uprościć produkcję i transmisję materiału na miejscu, czy to w przypadku zajęć edukacyjnych o wysokim stopniu złożoności, webinarów firmowych, czy też innych wydarzeń transmitowanych na żywo. 

 

Najważniejsze cechy AV-HSW10: 

  • Szerokopasmowa jakość video o wysokiej rozdzielczości w kompaktowej obudowie wielkości zeszytu, 
  • Wejście/wyjście NDI®1,2, NDI®|HX1,2, SRT i RTMP oraz SDI i HDMI. Terminal USB jest kompatybilny z USB Video Class, co pozwala na bezpośredni streaming z urządzenia dla łatwej integracji z usługami konferencji internetowych,
  • Prosta i intuicyjna obsługa produkcji na żywo oraz wytrzymała obudowa to atuty funkcjonalności i niezawodności.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.