Komunikaty PR

PANASONIC ROZWIJA SWOJĄ PODSTAWOWĄ KAMERĘ STUDYJNĄ AK-HC3900

2023-06-19  |  13:00
Biuro prasowe

Panasonic Connect Europe ogłosił, że w trzecim kwartale bieżącego roku kalendarzowego wprowadzi aktualizację ST2110 dla swojej podstawowej kamery studyjnej AK-HC3900 za pomocą płatnego kodu aktywacyjnego AK-SFC391. Wzmacnia ona ofertę firmy i sprawia, że Panasonic staje się jednym z niewielu producentów oferujących pełną linię produktów IP, obejmującą kamery studyjne od podstawowej do wysokiej klasy, a także najnowszą, zaawansowaną kamerę PTZ AW-UE160 oraz system do produkcji IT/IP KAIROS.

Aktualizacja oprogramowania dla kamery studyjnej AK-HC3900 przyczyni się do poprawy funkcjonalności i wydajności w obszarze produkcji telewizyjnej. Eliminuje konieczność używania stacji bazowej współpracującej z kamerą (CCU) i umożliwia transmisję nieskompresowanego sygnału w standardzie ST2110, co przekłada się na uproszczenie infrastruktury i obniżenie kosztów.

Dzięki tej aktualizacji, kamera studyjna HD Panasonic AK-HC3900 będzie mogła być bezpośrednio podłączana do sprzętu produkcyjnego i nadawczego zgodnego ze standardem SMPTE ST2110 czy też do przełącznika sieciowego. Umożliwia to przesyłanie nieskompresowanego obrazu HD z głowicy kamery przez sieć IP z minimalnym opóźnieniem, bez konieczności stosowania jednostki CCU. Dodatkowo, obsługuje ona zwrotne video IP (HD), sygnał referencyjny (PTP), wyjście sygnału magistrali (HD), wejście promptera oraz wejście-wyjście audio interkomu IP z ST2110.

Warto dodatkowo wspomnieć, że AK-PLV100, który już obsługuje nieskompresowany ST2110, otrzyma również nadchodzącą aktualizację oprogramowania układowego. Dzięki temu, kamera będzie mogła wykorzystać wyjście SMPTE ST2110, w tym kompresję JPEG-XS, bezpośrednio z głowicy kamery, co ułatwi produkcję na żywo i zminimalizuje liczbę zewnętrznych urządzeń.

Aktualizacja umożliwia również bezpośrednie[1] połączenie kamery z systemem Panasonic KAIROS przez IP, co  zapewnia wydajną i elastyczną produkcję na żywo IP oraz dystrybucję z wykorzystaniem dużej liczby kamer przy bardzo małej objętości i wadze systemu. Po podłączeniu do ST2110, pojedynczy mainframe KAIROS Core 100 może obsługiwać jednocześnie do 48 wejść i 32 wyjść[2], przy minimalnym rozmiarze 1U rack. Wyeliminowanie jednostki CCU przy podłączeniu kamery studyjnej HD AK-HC3900 pozwala na większą oszczędność miejsca i redukcję okablowania, co przekłada się także na znaczne[3] zmniejszenie zużycia energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami.

Ta najnowsza możliwość aktualizacji pokazuje zaangażowanie firmy Panasonic w przyspieszaniu przejścia branży na standardy IP. Nasza pełna gama urządzeń przyczynia się do zwiększenia wydajności, elastyczności i jakości w dziedzinie nadawania, produkcji na żywo oraz streamingu, mówi Andre Meterian, Director of Professional Video Systems for Panasonic Connect Europe.


[1] Obsługa połączenia ST2110 przez głowicę kamery studyjnej odbywa się bezpośrednio, bez konieczności korzystania z jednostki CCU. Wymagane jest użycie oddzielnego interfejsu SFP (Small Form Factor Pluggable) lub przedłużacza z konwersją na Gigabit Ethernet albo połączenie się poprzez przełącznik sieciowy. Kompatybilność z formatem JPEG XS w przypadku systemu KAIROS będzie dostępna w późniejszym terminie.

[2] Do rozbudowy należy użyć opcji rozszerzenia wejść-wyjść AT-SF002G. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie (https://connect.panasonic.com/jp-ja/products-services/proav_it-ip-platform/lineup/at-kc100t)

[3] W porównaniu z konwencjonalnymi kamerami, osiągnięto redukcję o około 60%. Porównanie tradycyjnej konfiguracji systemu, która obejmuje kamerę studyjną AK-HC3900 i jednostkę CCU AK-UCU250.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.