PANASONIC WPROWADZA PIERWSZĄ W BRANŻY KAMERĘ PTZ 4K/60P OBSŁUGUJĄCĄ PROTOKÓŁ NDI
W trzecim kwartale br. Panasonic wprowadzi na rynek zintegrowaną kamerę PTZ AW-UE100, obsługującą szeroką gamę protokołów transmisji IP, w tym NDI o wysokiej przepustowości, NDI|HX oraz Secure Reliable Transport (SRT). Nowa kamera PTZ posiada innowacyjny silnik z napędem bezpośrednim odpowiadający za płynne i dokładne obracanie i pochylanie. Ponadto zapewnia łatwość i elastyczność instalacji, niski poziom hałasu oraz wysoką rozdzielczość rejestrowania obrazów. Sprawdza się idealnie w zdalnych i studyjnych produkcjach na żywo wysokiej jakości w branżach produkcji telewizyjnych, rozwiązań scenicznych, korporacyjnej oraz organizacji imprez sportowych.
Model UE100 ma matrycę MOS 4K typu 1/2,5 rejestrującą obrazy w rozdzielczości UHD 4K/60p. Jest też zgodna z licznymi interfejsami, w tym 12G-SDI, 3G-SDI, HDMI oraz IP. Dzięki swoim ogromnym możliwościom nadaje się do rejestrowania obrazów zarówno w wąskich przestrzeniach, jak i dużych obiektach. Szerokokątny obiektyw z kątem widzenia wynoszącym 74,1 stopnia w poziomie pozwala nagrywać obrazy na szerokim obszarze nawet z ograniczonego miejsca instalacji, z kolei 24-krotny zoom optyczny utrzymuje wysoką jakość obrazów nawet przy dużych powiększeniach, dzięki czemu pozwala nagrywać obrazy w dużych pomieszczeniach.
Na potrzeby transmisji video na żywo (o niewielkim opóźnieniu) kamera UE100 posiada wbudowany protokół NDI o dużej przepustowości umożliwiający transmisję filmów 4K/60p z prędkością około 250 Mb/s oraz filmów Full HD z prędkością około 100 Mb/s za pośrednictwem jednego kabla LAN. Ponadto pozwala korzystać z wysokowydajnego formatu NDI®|HX o niskiej przepustowości, który umożliwia transmitowanie filmów przy niskich szybkościach bitowych. Protokół Secure Reliable Transport (SRT) zachowuje stabilność podczas transmisji filmów wysokiej jakości, nawet w niestabilnych sieciach, natomiast jego funkcja RTMP/RTMPS zapewnia możliwość bezpośredniego przesyłania strumieniowego za pośrednictwem jednego kabla do takich usług transmisji na żywo jak YouTube Live czy Facebook Live.
Wyjście FreeD pozwala uzyskać połączenie z systemami AR/VR oraz umożliwia łatwe tworzenie systemów bez użycia czujnika położenia dzięki wykorzystaniu informacji o ruchach kamery (pochyleniu, obrocie, powiększeniu, ostrości oraz przysłonie). Nowy silnik z napędem bezpośrednim i kompensacją toczenia zapewnia cichy i płynny ruch podczas pochylania i obracania kamery.
Zakres obracania kamery to ±175°, natomiast zakres pochylania wynosi od -30° do 210°. Inne kluczowe funkcje obejmują czteropozycyjny filtr szary (Clear, 1/4, 1/16, 1/64), tryb nocny do rejestrowania w podczerwieni oraz obsługę standardu PoE++.
Kamera AW-UE100 będzie dostępna w kolorze czarnym i białym od trzeciego kwartału 2020 roku. Informacje na temat cen będą dostępne niebawem.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.