PANASONIC WPROWADZA NOWĄ SERIĘ MONITORÓW PROFESJONALNYCH VF2 NA RYNEK EUROPEJSKI
Panasonic ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie sprzedaży w Europie flagowej serii profesjonalnych monitorów LCD do tworzenia ścian video. Dzięki najcieńszej na rynku ramce monitory VF2H i VF2 pozwalają uzyskać niemal jednolity obraz wyświetlany na kilku ekranach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w branży handlu detalicznego, przestrzeniach publicznych, pomieszczeniach kontrolnych czy salach posiedzeń.
Przy tworzeniu dużych, efektownych instalacji digital signage w pomieszczeniach można zauważyć liczne zalety modeli serii VF2 w porównaniu ze ścianami video złożonymi z monitorów LED. Obrazy oglądane z mniejszej odległości są wyraźniejsze, co ma szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń kontrolnych i sal konferencyjnych. Są też lepiej widoczne dla osób patrzących na ekran z boku pod kątem. Z praktycznego punktu widzenia monitory zapewniają więcej opcji łączności oraz charakteryzują się mniejszą głębokością, co jest szczególnie istotne w kontekście montażu w ścianach. Urządzenia mają wbudowane funkcje awaryjnego przełączania sygnału, dzięki czemu stanowią niezawodne rozwiązanie odpowiednie do ciągłej pracy w trybie całodobowym.
Spektakularny obraz wielkoformatowy
Dzięki wyjątkowo wąskiej ramce monitorów VF2H i VF2 firmy Panasonic odstęp między obrazami ma zaledwie 0,88 mm [1], co sprawia, że staje się praktycznie niewidoczny. Nawet z bliska obramowania monitorów są praktycznie niedostrzegalne, dzięki czemu uzyskuje się jednolity, robiący niesamowite wrażenie obraz wielkoformatowy.
55-calowe praktycznie bezramkowe wyświetlacze D-LED LCD zapewniają najwyższej jakości obraz o jasności 700 cd/m² (model VH2H) lub 500 cd/m² (model VF2). Aby zapewnić doskonałą widoczność niezależnie od kąta patrzenia, oba modele wyposażono w panel IPS z powłoką antyodblaskową, która rozprasza światło słoneczne i sztuczne oraz niweluje refleksy zewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowe monitory Panasonic doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach kontrolnych i przestrzeniach publicznych.
Zoptymalizowane pod kątem ostrości i jakości obrazu oraz niezawodności
Każdy wyświetlacz stosowany w instalacji wieloekranowej jest wstępnie skalibrowany z myślą o zminimalizowaniu różnic kolorystycznych, co przekłada się na stałą, spójną jakość obrazu i łatwą konfigurację. Dzięki automatycznej korekcie jasności urządzenia z obu serii automatycznie przyjmują prawidłową jasność podświetlenia, zapewniając wysoki kontrast przy zoptymalizowanym poborze mocy przez dłuższy czas.
Łatwa konfiguracja
Wyświetlacze wykorzystują technologię DIGITAL LINK, która ułatwia instalację i konfigurację. Oparta na technologii HDBaseT łączność DIGITAL LINK umożliwia transmisje sygnałów audio, video oraz poleceń sterujących na bardzo dużych odległościach. Można ją również zastosować do szeregowego połączenia wielu wyświetlaczy za pomocą pojedynczego kabla, co eliminuje konieczność stosowania rozdzielaczy video i innych urządzeń do przekazywania sygnałów.
Dzięki wbudowanej funkcji awaryjnego przełączania w przypadku wystąpienia przerwy w przesyłaniu głównych sygnałów video i audio system natychmiast przełączy się na sygnały zastępcze. Jeśli sygnały główne zostaną przywrócone, wyświetlany będzie oryginalny obraz. Dzięki temu urządzenia z tej serii doskonale nadają się do pomieszczeń kontrolnych i do innych zastosowań, w których kluczowa jest nieprzerwana praca.
Seria VF2 łączy nowoczesny design z niezawodnością oraz łatwą instalacją i konfiguracją. Dzięki tym urządzeniom można generować obrazy wielkoformatowe, które po prostu trzeba zobaczyć, by uwierzyć – mówi Florence Antony, European Marketing Manager w dziale wyświetlaczy płaskoekranowych Panasonic Visual System Solutions.
W Europie seria VF2 będzie dostępna w sprzedaży w maju. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/th-55vf2
[1] * Odległość między ekranami oznacza łączną szerokość sąsiadujących ze sobą ramek (w pionie lub poziomie) dwóch wyświetlaczy w konfiguracji ściany video. Odległość pomiędzy wyświetlaczami nie jest brana pod uwagę. Należy pamiętać, że w przypadku instalowania kilku wyświetlaczy konieczne jest zachowanie odstępu co najmniej 0,5 mm.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.