PANASONIC WPROWADZA NOWĄ KAMERĘ STUDYJNĄ Z MOŻLIWOŚCIĄ UAKTUALNIENIA DO NATYWNEJ
W czwartym kwartale br. Panasonic wprowadzi na rynek nowy, ekonomiczny model kamery studyjnej HDR AK-HC3900 1080p z możliwością uaktualnienia do natywnej rozdzielczości 4K 60p/50p. Nowe urządzenie będzie uzupełnieniem gamy kamer z serii AK, przeznaczonych do pracy w studiu i w terenie. Nowy model AK-HC3900 jest idealny do zastosowań w branżach: emisyjnej, edukacyjnej i korporacyjnej. Ponadto idzie w ślady znanego modelu firmy AK-HC3800, który od prawie dekady wyznacza standard dla systemów profesjonalnych wysokiej jakości oraz ekonomicznej produkcji.
Udoskonalenia wyróżniające model AK-HC3900 obejmują pełny zestaw funkcji HDR/SDR, poszerzoną obsługę wielu formatów (1080: 59,94p, 50p, 59,94i, 50i, 29,97psF, 25psF, 23,98psF, 720: 59,94p/50p) oraz opcję przyszłego uaktualnienia do produkcji 4K 60p/50p z natywną rozdzielczością filmów 4K oraz rozdzielczością poziomą 2000 linii TV.
Model AK-HC3900 to ekonomiczna i wszechstronna kamera profesjonalna wyposażona w przyszłościowe rozwiązania gwarantujące wieloletnie użytkowanie – twierdzi dypl. inż. Stefan Hofmann, kierownik ds. inżynierii sprzedaży w dziale Panasonic Broadcast & ProAV. Kamera AK-HC3900GJ/GSJ obrabia sygnał padający z obiektywu za pośrednictwem wewnętrznego systemu obrazowania 4K, dzięki któremu zapewnia zachwycające obrazy HD HDR z przestrzenią barwową ITU-R BT.2020. Wewnętrzne skanowanie obrazów w rozdzielczości 4K oznacza, że przyszłe opcjonalne uaktualnienie systemu do formatu 4K zapewni pełną rozdzielczość poziomą 2000 linii TV – dodaje Hofmann.
Kamera AK-HC3900 charakteryzuje się wysoką czułością – F10 przy 59,94 Hz (2000 lx) — oraz współczynnikiem sygnału do szumu na poziomie 62 dB. Ma też wbudowany zmotoryzowany filtr szary. Nowa ekonomiczna jednostka sterowania kamerą (CCU) AK-HCU250 w połączeniu z panelem zdalnego sterowania (ROP) AK-HRP250 będzie przesyłać do kamery nieskompresowane sygnały video wysokiej jakości oraz sygnały sterujące za pośrednictwem światłowodu lub hybrydowego kabla SMPTE, którym będzie można ją również zasilać.
Nowa jednostka CCU obejmuje wszystkie funkcje kamery HC3800, a także jednoczesne przesyłanie sygnałów wyjściowych HDR/SDR, poszerzoną obsługę wielu formatów z modelu HC3900 oraz możliwość uaktualnienia do formatu 4K. Nowe funkcje to SDI 3G oraz prompter 3G. Panel zdalnego sterowania obsługuje standard PoE (nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania), który ułatwia instalację. Zarówno CCU, jak i ROP są wyposażone w gniazdo na kartę SD, które może służyć do przechowywania rozmaitych ustawień lub uaktualnienia oprogramowania sprzętowego. Operatorzy kamer będą mogli wybrać jeden spośród dwóch kolorowych wizjerów elektronicznych LCD – 9-calowego AK-HVF100GJ lub 7-calowego AK-HVF75G.
Urządzenia AK-HC3900, AK-HCU250 i AK-HRP250 będą dostępne od czwartego kwartału 2020 roku. Informacje na temat cen będą dostępne niebawem.
Główne właściwości
- Duża matryca zapewniająca wysoką rozdzielczość i czułość oraz niski poziom szumów podczas nagrywania.
- Kompensacja aberracji chromatycznej (CAC) w obiektywie, redukcja pochylenia oraz funkcja rozszerzania zakresu dynamicznego (ang. Dynamic Range Stretcher, DRS).
- Obsługa szerokiego zakresu dynamicznego (HDR) oraz przestrzeni barw ITU-R BT.2020.
- Możliwość uaktualnienia do rozdzielczości 4K (opcjonalnie).
Więcej informacji na temat profesjonalnych produktów video firmy Panasonic można znaleźć na stronie https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/studio-camera/AK-HC3900
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.