PANASONIC ZACHĘCA NABYWCÓW SPRZĘTU IT DO DŁUŻSZEGO UŻYTKOWANIA SWOICH URZĄDZEŃ
Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Panasonic TOUGHBOOK, nabywcy sprzętu IT w Europie wymieniają swoje urządzenia mobilne średnio co 4 lata, pomimo rosnącej presji związanej ze zrównoważonym rozwojem. Oczekują też, że producenci będą wspierać urządzenia przez nieco ponad trzy lata od premiery produktu.
Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej kwestii zrównoważonego rozwoju i ogólnej chęci dłuższego korzystania z urządzeń, w całej Europie wciąż dominuje trend wymiany urządzeń i technologii średnio co 4 lata, mówi Lisbeth Lashmana, szefowa marketingu Panasonic TOUGHBOOK na Europę. W rzeczywistości, dzięki nowej modułowej konstrukcji mobilnych urządzeń komputerowych i rozszerzonemu wsparciu dostępnemu dla najnowszego wzmocnionego sprzętu mobilnego, naprawdę istnieje możliwość, aby organizacje przedłużyły żywotność technologii wykorzystywanej przez pracowników, uprościły zarządzanie i zoptymalizowały całkowity koszt posiadania i użytkowania, dodaje Lashmana.
W Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech 750 nabywców technologii mobilnych w firmach zatrudniających ponad 50 pracowników z sektora usług komunalnych, ratownictwa medycznego, opieki zdrowotnej, logistyki, produkcji i budownictwa zostało niezależnie przepytanych przez Opinion Matters, na potrzeby badań zleconych przez Panasonic TOUGHBOOK. Pięć najważniejszych czynników branych pod uwagę przez nabywców urządzeń komputerowych dla mobilnych pracowników to bezpieczeństwo (23,7%), niezawodność (23,7%), wydajność (22,9%), żywotność baterii (19,3%), wytrzymałość (18,7%) oraz koszt początkowy (18,3%).
Co zaskakujące, ze sporządzonego raportu wynika, że połowa nabywców tego typu sprzętu nadal nie pilotuje nowych urządzeń komputerowych z użytkownikami przed zakupem.
Średnio firmy wspierają 2-3 różne typy mobilnych urządzeń komputerowych w swojej organizacji, od laptopów i tabletów po mobilne stacje robocze i urządzenia typu wearables.
Uznając rosnącą świadomość w zakresie bezpieczeństwa, około 70% respondentów uznało regularne aktualizacje Biosu, Firmware'u i sterowników za ważne, przy czym przeciętnie aktualizacje odbywają się 2,5-3 razy w roku, a ich wdrożenie zajmuje średnio 4 dni w roku.
Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych firmy na całym świecie mają ogromnę szansę, aby zmienić swoje podejście do zakupu technologii dla pracowników mobilnych i iść z duchem zrównoważonego rozwoju, podsumowuje Lisbeth. Angażując pracowników w projekty pilotażowe przed zakupem, nabywcy sprzętu mogą upewnić się, że urządzenia są idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Po drugie, kupując najnowsze urządzenia o modułowej konstrukcji, użytkownicy w terenie mogą modyfikować i dostosowywać technologię do różnych wymagań lub wykorzystać ją później do innych celów w firmie. W połączeniu z niesamowitą wydajnością procesora i pamięci dostępną w najnowszej generacji urządzeń, z możliwością rozbudowy w razie potrzeby oraz długoterminowym rozszerzonym wsparciem oferowanym przez producentów takich jak Panasonic, istnieją powody do optymizmu. Wszystkie czynniki są teraz spełnione, aby organizacje mogły przedłużyć użyteczność swoich mobilnych urządzeń komputerowych – w wielu przypadkach o lata, dodaje Lisbeth.
Panasonic niedawno rozszerzył swoją ofertę wytrzymałych modułowych laptopów i tabletów o zaktualizowany model TOUGHBOOK 55, wprowadzenie wytrzymałego tabletu TOUGHBOOK G2 oraz wprowadzenie na rynek TOUGHBOOK 40, ostatecznego 14-calowego modułowego wytrzymałego notebooka zaprojektowanego dla branży obronnej i idealnego dla policji oraz służb użyteczności publicznej. Aby zapewnić bezpieczeństwo i długie użytkowanie urządzeń, Panasonic TOUGHBOOK oferuje wsparcie techniczne dla swoich produktów przez kolejne pięć lat po wycofaniu ich ze sprzedaży. Dodatkowo, gwarancje Panasonic TOUGHBOOK ProTect mogą być przedłużone nawet o pięć lat dla wszystkich urządzeń.
Pełna treść raportu The Sustainability Gap – Breaking the four-year technology refresh cycle dostępna jest na stronie Panasonic.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.