Partnerswo Rockwell Automation i Fortinet
Rockwell Automation właśnie ogłosiła, że firma Fortinet, światowy lider w dziedzinie kompleksowych, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, dołączyła do programu PartnerNetwork jako Złoty Partner Technologiczny.
Dzięki partnerstwu Fortinet i Rockwell Automation będą w stanie zapewnić potężną ochronę cyberbezpieczeństwa klientom na całym świecie za pomocą konwergencji zaawansowanych funkcji sieciowych i zabezpieczeń. Różnice między środowiskami technologii operacyjnej (OT) i technologii informacyjnej (IT) oznaczają, że systemy ICS często stają w obliczu różnych zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego i unikalnego krajobrazu zagrożeń, który wymaga rozwiązań bezpieczeństwa dostosowanych do ich wyzwań. Fortinet ma wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu środowisk OT za pomocą rozwiązań, które mogą pomóc połączonym organizacjom chronić, konsolidować i skalować ich zabezpieczenia.
Tradycyjnie firmy OT polegały na „szczelinach powietrznych” jako kluczowej części swojej strategii bezpieczeństwa. Dzięki zapewnieniu braku łączności sieciowej między sieciami OT i IT możliwe było zmniejszenie narażenia komponentów ICS na cyber zagrożenia. Ale dzisiaj luki powietrzne między sieciami OT i IT szybko się zacierają. Jako wiodący dostawca rozwiązań bezpieczeństwa OT, Fortinet pomoże firmie Rockwell bezpiecznie wspierać jej zmieniającą się bazę klientów na całym świecie.
Dan DeYoung, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Rockwell Automation: „Coraz więcej klientów firmy Rockwell zastanawia się, w jaki sposób połączone produkty lub usługi mogą zapewnić nowe źródła przychodów. Szukają sposobów na zmniejszenie złożoności dzięki zintegrowanym produktom zabezpieczającym, które są specjalnie zaprojektowane dla środowisk OT. Współpraca z Fortinet zapewnia skuteczność i niezawodność zabezpieczeń, których potrzebują”.
„Firmy będą nadal obserwować konwergencję OT i IT, a ta ewolucja będzie miała znaczący wpływ na bezpieczeństwo cybernetyczne produkcji” — powiedział John Maddison, wiceprezes ds. produktów i CMO w firmie Fortinet. „Partnerstwo Fortinet z Rockwell Automation pomoże klientom w bezpiecznym poruszaniu się po cyfrowej transformacji. Nasza współpraca z Rockwell wesprze połączone organizacje, znacznie redukując ryzyko narażenia na zagrożenia cybernetyczne i pomoże im scentralizować widoczność i zarządzanie architekturą bezpieczeństwa”.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.