Patriot Viper Xtreme 5 - rekordowo szybkie pamięci DDR5 jeszcze w tym miesiącu
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Patriot Memory, wiodący producent wysokowydajnych modułów pamięci dla entuzjastów, dysków SSD, nośników flash i gamingowych urządzeń peryferyjnych, ogłasza zbliżającą się premierę najnowszej serii wydajnych pamięci DDR5: Viper Xtreme 5.
Seria Viper Xtreme 5, której premiera planowana jest jeszcze w maju, jest flagowym produktem pamięci z gamingowej linii Viper, stworzonym z myślą o overclockerach, graczach, entuzjastach technologii i twórcach treści. Jej prędkości sięgają 8000 MHz, co czyni ją najszybszą pamięcią DRAM od Patriot Memory i Viper Gaming - Viper Xtreme 5 to rozwiązanie przełomowe, wynoszące wydajność systemu na zupełnie nowy poziom.
„Jesteśmy bardzo podekscytowani udostępnieniem serii Viper Xtreme 5 naszym klientom” — powiedział Les Henry, wiceprezes ds. sprzedaży w Ameryce Północnej i Południowej. „Seria Viper Xtreme 5 reprezentuje szczyt wydajności w grach, z możliwością obsługi większej przepustowości i szybkości przesyłania danych niż kiedykolwiek wcześniej. Seria Viper Xtreme 5 to idealny wybór dla overclockerów, graczy, entuzjastów komputerów PC i twórców treści, którzy wymagają najwyższej wydajności”.
I trudno chyba o lepszą rekomendację niż fakt, że pamięć Viper Xtreme 5, po raz pierwszy zaprezentowana na targach CES w styczniu 2023 r., wykorzystywana była w platformie overclockera Fuggera, który 7 stycznia zajął 2. i 3. miejsce w Intel XTU 2.0 Hall of Fame, a 15 stycznia zdobył 1. miejsce i ustanowił światowy rekord w benchmarku PCMark Extended.
Seria Viper Xtreme 5 oferuje zapewniające wysoką wydajność OC wbudowane profile Intel XMP 3.0, ECC do podkręcania bez przekraczania bezpiecznych limitów napięcia i temperatury, a także ulepszoną architekturę pamięci, sygnalizacji, integralności danych i niezawodności systemu. Viper Xtreme 5 wyposażono również w niezwykle stylową osłonę termiczną, zaprojektowaną w celu odprowadzania ciepła z kości DRAM i kontrolera PMIC oraz duży podświetlany pasek z obsługą pełnego spektrum RGB (kompatybilność z aplikacjami RGB), podkreślający unikalne wzornictwo inspirowane głową węża.
Pamięci RAM Viper Xtreme 5 są objęte dożywotnią gwarancją, co wraz z najlepszymi w swojej klasie komponentami i ręcznym testowaniem w najnowszych platformach Intela gwarantuje nie tylko niezawodność, ale i spokój ducha.
Seria Viper Xtreme 5 zostanie oficjalnie wprowadzona na rynek jeszcze w tym miesiącu.
Pamięci będą dostępne u partnerów w Polsce w drugiej połowie maja.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.