Persistent otwiera biuro w Polsce, rozszerzając tym samym obszar działalności w
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Persistent Systems (BSE i NSE: Persistent), międzynarodowa firma zajmująca się inżynierią cyfrową, otworzyła pierwsze biuro w Polsce, rozszerzając tym samym swoje usługi w Europie. Polskie biuro, które zlokalizowane jest w Krakowie uzupełni globalną strukturę firmy. Odział ma odegrać kluczową rolę w napędzaniu cyfrowej transformacji dla klientów z różnych branż i zapewnić lokalnym specjalistom IT szerokie możliwości rozwoju kariery poprzez tworzenie najnowocześniejszego oprogramowania i rozwiązań cyfrowych.
Polska jest dla Persistent ważnym ośrodkiem innowacji technologicznych, który oferuje wiele korzyści, w tym dostęp do szerokiej puli talentów, dynamiczny ekosystem, dojście do kluczowych rynków i łatwość prowadzenia działalności gospodarczej. Branża technologiczna w kraju rozwija się, biorąc pod uwagę jego centralne położenie w Europie, wzrost gospodarczy, ekosystem start-up’ów i rosnące zainteresowanie ze strony hiperskalerów, którzy zakładają tu swoje oddziały.
Persistent planuje rozszerzyć centrum inżynieryjne o dodatkowe kompetencje takie jak: inżynieria chmury i produktu, dane i analityka, a także zatrudnić ekspertów ds. satysfakcji klienta. Firma zamierza wykorzystać te umiejętności i swoją wiedzę z zakresu inżynierii cyfrowej poprzez rekrutację w naszym kraju wykwalifikowanych pracowników na różnych stanowiskach.
Rajasekar Sukumar, Senior Vice President – Europe w Persistent, powitał nowy team w obecności innych liderów i członków zespołu.
- Otwarcie biura w Polsce oznacza kontynuację naszej europejskiej ekspansji. Wdrażanie innowacji i różnorodność geograficzna nie tylko pomogą nam zwiększyć obecne kompetencje, ale także stworzą nowe możliwości dla klientów i członków zespołu. W dzisiejszym świecie napędzanym technologią, staramy się wyznaczać kolejne etapy rozwoju i angażujemy się w poszerzanie naszej ekspertyzy tak, żeby dostarczyć jak najlepsze, często niestandardowe rozwiązania naszym klientom - powiedział Sandeep Kalra, CEO i Executive Director, Persistent.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.