Pierwszym gościem SOFTSWISS Excellence Talks w Poznaniu jest legenda Formuły 1
SmartContent
ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
4 grudnia 2024 roku w Poznaniu, w głównym biurze międzynarodowej firmy technologicznej SOFTSWISS, odbyło się inauguracyjne wydarzenie nowego projektu – SOFTSWISS Excellence Talks. Spotkania będą odbywać się co kwartał, a ich celem jest rozwijanie lokalnej społeczności specjalistów oraz budowanie wzajemnych stosunków firmy z wiodącymi instytucjami edukacyjnymi.
Andriej Starovojtov, Co-CEO SOFTSWISS, powitał gości na spotkaniu inauguracyjnym, a Rubens Barrichello, legenda wyścigów Formuły 1 i niezależny dyrektor SOFTSWISS w Ameryce Łacińskiej, wygłosił przemówienie dla pracowników firmy, a następnie odpowiedział na pytania publiczności i nagrodził osoby, które poruszyły najciekawsze tematy.
Andriej Starovojtov zauważył, że „SOFTSWISS nie tylko wyznacza standardy technologicznego lidera w obszarze rozrywki, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, ale również aktywnie wspierając rozwój lokalnych społeczności. Projekt SOFTSWISS Excellence Talks ułatwi nam dzielenie się zdobytym doświadczeniem i stanie się rozpoznawalną inicjatywą wspierającą otwarty dialog i pomagającą umocnić biznesowe kontakty lokalnych partnerów i młodych talentów”.
Podczas swojej przemowy Rubens Barrichello podkreślił, jak doświadczenie zdobyte w planowaniu strategicznym, podejmowaniu decyzji oraz pracy zespołowej w niezwykle konkurencyjnym środowisku wyścigów samochodowych może być wykorzystane do budowania efektywnych zespołów, wspierania dynamicznej ekspansji biznesu oraz rozwoju osobistego.
„Inauguracja projektu SOFTSWISS Excellence Talks w Polsce jest wyjątkowo inspirująca, ponieważ to tutaj pracuje jedna trzecia naszej firmy. W efekcie możemy zarówno dzielić się swoim doświadczeniem, jak i tworzyć nowe możliwości dla rozwoju, współpracować ze specjalistami i lokalnymi instytucjami. Jestem przekonany, że projekt stanie się przestrzenią do komunikacji i wymiany doświadczeń, a także wniesie znaczący wkład w rozwój regionu” – takimi słowami Rubens Barrichello podsumował spotkanie.
SOFTSWISS Excellence Talks będzie odbywać się regularnie, raz na kwartał, a tematyka spotkań będzie skupiona przede wszystkim na technologiach, innowacjach oraz kluczowych kompetencjach lidera. Firma planuje rozwijać projekt, uwzględniając nowe inicjatywy, a do tego liczy na współpracę z instytucjami edukacyjnymi i lokalną społecznością biznesową.
Działania firmy w Polsce już niejednokrotnie były wyróżnione licznymi tytułami i nagrodami. W 2024 roku firma SOFTSWISS otrzymała certyfikat Great Place To Work®. W ubiegłym miesiącu przyznano jej również nagrodę Honorary Award w kategorii „Pomagam, ile mogę” za wiele działań podjętych w Poznaniu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
O firmie SOFTSWISS
SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, będąca pionierem w tworzeniu kryptowalutowych rowiązań dla branży rozrywkowej online, która w 2024 roku świętuje swoje 15-lecie. Główne oddziały przedsiębiorstwa znajdują się w Warszawie i Poznaniu, a także na Malcie i w Gruzji. Łączna liczba pracowników, w tym również pracujących zdalnie, to ponad 2000 osób, z czego ponad 600 pracuje w Polsce. W 2024 r. firma otrzymała w Polsce certyfikat Great Place to Work®.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.