Plenti z pomysłem na 15 proc. zwrotu z inwestycji
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Plenti – lider elastycznego wynajmu elektroniki użytkowej – otworzyło mikro inwestorom możliwość inwestycji w sprzęt elektroniczny i zarabiania na ich wynajmie na platformie. Program zakłada zakup elektroniki, którą następnie Plenti wynajmie swoim klientom, przekazując środki z tego tytułu.
Wynajem zamiast posiadania na własność to dynamicznie rosnący trend. Szacowana wartość rynku wynajmu elektroniki użytkowej w latach 2024-2025 w Polsce wynosi 200 mln euro, a w całej Europie - 7,5 mld euro.
Plenti, chcąc przyspieszyć swój rozwój w celu utrzymania pozycji lidera rynku, otwiera możliwość inwestycji w produkty oferowane w ramach swoich usług.
- Na rynku inwestycyjnym od jakiegoś czasu panuje potężna zawierucha. Sensowne ulokowanie swoich oszczędności stanowi nie lada wyzwanie – wskazuje Przemysław Kazanowski, Senior Business Development Manager w Plenti. – Ze swojej strony proponujemy unikalną ofertę, która znacząco różni się od tego, co można znaleźć na rynku. Dzięki pozyskanym funduszom możemy przyspieszyć nasz rozwój, dać mikroprzedsiębiorcom dobrze zarobić ale przede wszystkim wspólnie zmienić branżę elektroniki użytkowej w Polsce – dodaje.
Inwestycja w ramach Programu dla Mikro Inwestorów w Plenti polega na ulokowaniu swojego kapitału w topową elektronikę użytkową. Plenti w ramach umowy wynajmuje określony sprzęt od Mikro Inwestora, wypłacając mu środki z tytułu wynajmu określoną wcześniej stopę zwrotu (do 15%).
Przy inwestycji wynoszącej 100 tysięcy złotych, zysk Inwestora wyniesie powyżej 38 tysięcy złotych w przedziale do 36 miesięcy.
Kluczowe jest, że: inwestycja pozwala zapłacić przedsiębiorcy mniejszy podatek VAT. Inwestycje w sprzęt przedsiębiorca odpisuje bowiem od podatku.
- Nie wymagamy minimalnej kwoty inwestycyjnej. Rekomendowany dolny pułap inwestycyjny to kwota zakupu jednego smartfona firmy Apple (czyli ok. 6 tysięcy złotych). Im większa kwota zainwestowana w sprzęt, tym bardziej opłacalna będzie inwestycja – dodaje Przemysław Kazanowski.
O Plenti
Plenti oferuje dostęp do najnowszych produktów z takich kategorii jak: drony, kamery sportowe, VR, konsole do gier, smartfony, tablety, laptopy itp.
W 2019 r. startup Plenti został laureatem programów akceleracyjnych m.in: SharOn, Warsaw Booster'19, Orły Rzeczpospolitej 2019. Po uzyskaniu finansowania inwestycyjnego m.in. od AIP, liczba zamówień w Plenti sukcesywnie rośnie, a sam Zespół Plenti już teraz może pochwalić się nawiązaną współpracą z takimi firmami jak Qpony/Blix, Santander czy Philips.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.