Komunikaty PR

Podpis elektroniczny, jakie korzyści daje przedsiębiorstwu i środowisku?

2022-05-18  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0.03 MB )

Współczesny świat z roku na rok staje się coraz bardziej cyfrowy. Według Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI) 2021, pandemia mogła przyśpieszyć rozwój digitalizacji krajów członkowskich Unii Europejskiej nawet o siedem lat. Globalny lockdown sprawił, że przenieśliśmy swoje życie do internetu – także biznesowo. Tym samym pojawiła się jeszcze większa potrzeba na wyposażenie firm w narzędzia niezbędne do pracy online. Jednym z nich jest podpis elektroniczny, który nie tylko usprawnia wiele procesów w przedsiębiorstwie, ale również przynosi korzyści środowisku naturalnemu.

Cyfryzacja umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie przewagi nad konkurencją, poprawę jakości usług i produktów oraz poszerzanie rynków zbytu. Otwiera nowe możliwości i stymuluje rozwój technologii.  Jednym z kierunków, w którym podąża digitalizacja jest upowszechnienie wykorzystania podpisu elektronicznego.

Podpis elektroniczny jest jedną z najchętniej wybieranych usług przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Polskie firmy coraz częściej dostrzegają to rozwiązanie z bardzo prostego powodu, optymalizacji procesów biznesowych – mówi Paweł Zawisza, Country Manager Poland Yousign. – Podpis elektroniczny pozwala na sprawne zarządzanie dokumentacją firmy, gwarantuje jej bezpieczeństwo,
a nawet zwiększa satysfakcję klienta.

Wygoda i szybsza realizacja

Działamy w rozproszonym geograficznie świecie biznesu. W dzisiejszych czasach nawet małe, lokalne firmy mają do czynienia z dostawcami, klientami i partnerami stacjonującymi w różnych miastach czy krajach. Podpis elektroniczny pozwala na zdalne uwierzytelnianie, co sprawia, że ​​jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż alternatywa wysyłania i/lub drukowania i skanowania. Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund i pozwala firmom na szybszą realizację, a tym samym większą wszechstronność w sytuacjach, w których liczy się czas.

Bezpieczeństwo

Podpis elektroniczny zapewnia większe bezpieczeństwo poufnych i wrażliwych dokumentów niż tradycyjne procesy. Rozwiązania cyfrowe posiadają wbudowane protokoły bezpieczeństwa zaimplementowane w celu bezpiecznego wysyłania, odbierania i przechowywania dokumentów elektronicznych. Zapewniają łatwą i bezpieczną weryfikację w celu zwalczania oszustw. Są również znacznie trudniejsze do podrobienia, a oprogramowanie może automatycznie wykryć nawet drobne zmiany.

Niższy koszt

Oszczędność czasu i pieniędzy idą w parze. Każda firma dąży do obniżenia wydatków, natomiast automatyzacja procesów jest łatwym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zwiększenie zwrotu z inwestycji. Ponadto wyeliminowanie kosztów druku, papieru i wysyłki zapewnia dodatkowe oszczędności, które poprawiają wyniki finansowe.

Troska o środowisko

Z informacji podanych przez Lasy Państwowe w 2021 roku, wiemy, że średnio jeden Polak zużywa około 143 kg papieru na rok. Pozwoliło nam to znaleźć się na niechlubnym 19. miejscu wśród krajów o największym zużyciu papieru na świecie.

Obecnie organizacje w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej włączają zrównoważony rozwój do swoich misji. Wiele firm stara się przyczyniać do ochrony środowiska w ramach swojej codziennej działalności, a jednym ze sposobów na to jest wdrażanie nowych metod pracy. Wprowadzając podpis elektroniczny otrzymujemy podwójną korzyść – rozwiązanie przyjazne środowisku prowadzi również do oszczędności czasu i kosztów firmy – tłumaczy Paweł Zawisza.

Yousign, zaufany partner w cyfryzacji przedsiębiorstwa

Elektroniczne podpisywanie dokumentów jest jednym z najpłynniejszych i najwygodniejszych procesów digitalizacji przedsiębiorstw. Pomaga w tym Yousign, dostawca rozwiązań cyfrowych dla MŚP oraz mikrofirm, który umożliwia natychmiastowe i bezpieczne wysyłanie, podpisywanie oraz śledzenie wszystkich rodzajów dokumentów. Z autorskiej platformy SaaS (Software as a Service), w formie subskrypcji, korzysta już ponad 10 tys. podmiotów, a zapotrzebowanie na bezpieczny podpis cyfrowy rośnie. Misją Yousign jest demokratyzacja podpisu elektronicznego i wspieranie przedsiębiorstw w procesie cyfryzacji. Startup upraszcza zarządzanie dokumentami i umowami, a tym samym pomaga zwiększać wydajność pracy klientów. Dzięki platformie SaaS, 75% dokumentów wysyłanych jest w czasie krótszym niż 5 minut, a 60% podpisanych w mniej niż 15 minut.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.