Komunikaty PR

Podpis elektroniczny, jakie korzyści daje przedsiębiorstwu i środowisku?

2022-05-18  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0.03 MB )

Współczesny świat z roku na rok staje się coraz bardziej cyfrowy. Według Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI) 2021, pandemia mogła przyśpieszyć rozwój digitalizacji krajów członkowskich Unii Europejskiej nawet o siedem lat. Globalny lockdown sprawił, że przenieśliśmy swoje życie do internetu – także biznesowo. Tym samym pojawiła się jeszcze większa potrzeba na wyposażenie firm w narzędzia niezbędne do pracy online. Jednym z nich jest podpis elektroniczny, który nie tylko usprawnia wiele procesów w przedsiębiorstwie, ale również przynosi korzyści środowisku naturalnemu.

Cyfryzacja umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie przewagi nad konkurencją, poprawę jakości usług i produktów oraz poszerzanie rynków zbytu. Otwiera nowe możliwości i stymuluje rozwój technologii.  Jednym z kierunków, w którym podąża digitalizacja jest upowszechnienie wykorzystania podpisu elektronicznego.

Podpis elektroniczny jest jedną z najchętniej wybieranych usług przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Polskie firmy coraz częściej dostrzegają to rozwiązanie z bardzo prostego powodu, optymalizacji procesów biznesowych – mówi Paweł Zawisza, Country Manager Poland Yousign. – Podpis elektroniczny pozwala na sprawne zarządzanie dokumentacją firmy, gwarantuje jej bezpieczeństwo,
a nawet zwiększa satysfakcję klienta.

Wygoda i szybsza realizacja

Działamy w rozproszonym geograficznie świecie biznesu. W dzisiejszych czasach nawet małe, lokalne firmy mają do czynienia z dostawcami, klientami i partnerami stacjonującymi w różnych miastach czy krajach. Podpis elektroniczny pozwala na zdalne uwierzytelnianie, co sprawia, że ​​jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż alternatywa wysyłania i/lub drukowania i skanowania. Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund i pozwala firmom na szybszą realizację, a tym samym większą wszechstronność w sytuacjach, w których liczy się czas.

Bezpieczeństwo

Podpis elektroniczny zapewnia większe bezpieczeństwo poufnych i wrażliwych dokumentów niż tradycyjne procesy. Rozwiązania cyfrowe posiadają wbudowane protokoły bezpieczeństwa zaimplementowane w celu bezpiecznego wysyłania, odbierania i przechowywania dokumentów elektronicznych. Zapewniają łatwą i bezpieczną weryfikację w celu zwalczania oszustw. Są również znacznie trudniejsze do podrobienia, a oprogramowanie może automatycznie wykryć nawet drobne zmiany.

Niższy koszt

Oszczędność czasu i pieniędzy idą w parze. Każda firma dąży do obniżenia wydatków, natomiast automatyzacja procesów jest łatwym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zwiększenie zwrotu z inwestycji. Ponadto wyeliminowanie kosztów druku, papieru i wysyłki zapewnia dodatkowe oszczędności, które poprawiają wyniki finansowe.

Troska o środowisko

Z informacji podanych przez Lasy Państwowe w 2021 roku, wiemy, że średnio jeden Polak zużywa około 143 kg papieru na rok. Pozwoliło nam to znaleźć się na niechlubnym 19. miejscu wśród krajów o największym zużyciu papieru na świecie.

Obecnie organizacje w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej włączają zrównoważony rozwój do swoich misji. Wiele firm stara się przyczyniać do ochrony środowiska w ramach swojej codziennej działalności, a jednym ze sposobów na to jest wdrażanie nowych metod pracy. Wprowadzając podpis elektroniczny otrzymujemy podwójną korzyść – rozwiązanie przyjazne środowisku prowadzi również do oszczędności czasu i kosztów firmy – tłumaczy Paweł Zawisza.

Yousign, zaufany partner w cyfryzacji przedsiębiorstwa

Elektroniczne podpisywanie dokumentów jest jednym z najpłynniejszych i najwygodniejszych procesów digitalizacji przedsiębiorstw. Pomaga w tym Yousign, dostawca rozwiązań cyfrowych dla MŚP oraz mikrofirm, który umożliwia natychmiastowe i bezpieczne wysyłanie, podpisywanie oraz śledzenie wszystkich rodzajów dokumentów. Z autorskiej platformy SaaS (Software as a Service), w formie subskrypcji, korzysta już ponad 10 tys. podmiotów, a zapotrzebowanie na bezpieczny podpis cyfrowy rośnie. Misją Yousign jest demokratyzacja podpisu elektronicznego i wspieranie przedsiębiorstw w procesie cyfryzacji. Startup upraszcza zarządzanie dokumentami i umowami, a tym samym pomaga zwiększać wydajność pracy klientów. Dzięki platformie SaaS, 75% dokumentów wysyłanych jest w czasie krótszym niż 5 minut, a 60% podpisanych w mniej niż 15 minut.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesów Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesów

Europejscy decydenci przewidują, że aplikacje Widzenia Komputerowego, oparte na postępach w Generatywnej Sztucznej Inteligencji, umożliwią firmom osiągnięcie wyższych poziomów
IT i technologie Sony wprowadza nowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali
2024-04-18 | 14:10

Sony wprowadza nowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali

Firma Sony ogłosiła, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie
2024-04-18 | 12:00

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.