Komunikaty PR

Podpis elektroniczny, jakie korzyści daje przedsiębiorstwu i środowisku?

2022-05-18  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0.03 MB )

Współczesny świat z roku na rok staje się coraz bardziej cyfrowy. Według Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI) 2021, pandemia mogła przyśpieszyć rozwój digitalizacji krajów członkowskich Unii Europejskiej nawet o siedem lat. Globalny lockdown sprawił, że przenieśliśmy swoje życie do internetu – także biznesowo. Tym samym pojawiła się jeszcze większa potrzeba na wyposażenie firm w narzędzia niezbędne do pracy online. Jednym z nich jest podpis elektroniczny, który nie tylko usprawnia wiele procesów w przedsiębiorstwie, ale również przynosi korzyści środowisku naturalnemu.

Cyfryzacja umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie przewagi nad konkurencją, poprawę jakości usług i produktów oraz poszerzanie rynków zbytu. Otwiera nowe możliwości i stymuluje rozwój technologii.  Jednym z kierunków, w którym podąża digitalizacja jest upowszechnienie wykorzystania podpisu elektronicznego.

Podpis elektroniczny jest jedną z najchętniej wybieranych usług przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Polskie firmy coraz częściej dostrzegają to rozwiązanie z bardzo prostego powodu, optymalizacji procesów biznesowych – mówi Paweł Zawisza, Country Manager Poland Yousign. – Podpis elektroniczny pozwala na sprawne zarządzanie dokumentacją firmy, gwarantuje jej bezpieczeństwo,
a nawet zwiększa satysfakcję klienta.

Wygoda i szybsza realizacja

Działamy w rozproszonym geograficznie świecie biznesu. W dzisiejszych czasach nawet małe, lokalne firmy mają do czynienia z dostawcami, klientami i partnerami stacjonującymi w różnych miastach czy krajach. Podpis elektroniczny pozwala na zdalne uwierzytelnianie, co sprawia, że ​​jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż alternatywa wysyłania i/lub drukowania i skanowania. Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund i pozwala firmom na szybszą realizację, a tym samym większą wszechstronność w sytuacjach, w których liczy się czas.

Bezpieczeństwo

Podpis elektroniczny zapewnia większe bezpieczeństwo poufnych i wrażliwych dokumentów niż tradycyjne procesy. Rozwiązania cyfrowe posiadają wbudowane protokoły bezpieczeństwa zaimplementowane w celu bezpiecznego wysyłania, odbierania i przechowywania dokumentów elektronicznych. Zapewniają łatwą i bezpieczną weryfikację w celu zwalczania oszustw. Są również znacznie trudniejsze do podrobienia, a oprogramowanie może automatycznie wykryć nawet drobne zmiany.

Niższy koszt

Oszczędność czasu i pieniędzy idą w parze. Każda firma dąży do obniżenia wydatków, natomiast automatyzacja procesów jest łatwym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zwiększenie zwrotu z inwestycji. Ponadto wyeliminowanie kosztów druku, papieru i wysyłki zapewnia dodatkowe oszczędności, które poprawiają wyniki finansowe.

Troska o środowisko

Z informacji podanych przez Lasy Państwowe w 2021 roku, wiemy, że średnio jeden Polak zużywa około 143 kg papieru na rok. Pozwoliło nam to znaleźć się na niechlubnym 19. miejscu wśród krajów o największym zużyciu papieru na świecie.

Obecnie organizacje w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej włączają zrównoważony rozwój do swoich misji. Wiele firm stara się przyczyniać do ochrony środowiska w ramach swojej codziennej działalności, a jednym ze sposobów na to jest wdrażanie nowych metod pracy. Wprowadzając podpis elektroniczny otrzymujemy podwójną korzyść – rozwiązanie przyjazne środowisku prowadzi również do oszczędności czasu i kosztów firmy – tłumaczy Paweł Zawisza.

Yousign, zaufany partner w cyfryzacji przedsiębiorstwa

Elektroniczne podpisywanie dokumentów jest jednym z najpłynniejszych i najwygodniejszych procesów digitalizacji przedsiębiorstw. Pomaga w tym Yousign, dostawca rozwiązań cyfrowych dla MŚP oraz mikrofirm, który umożliwia natychmiastowe i bezpieczne wysyłanie, podpisywanie oraz śledzenie wszystkich rodzajów dokumentów. Z autorskiej platformy SaaS (Software as a Service), w formie subskrypcji, korzysta już ponad 10 tys. podmiotów, a zapotrzebowanie na bezpieczny podpis cyfrowy rośnie. Misją Yousign jest demokratyzacja podpisu elektronicznego i wspieranie przedsiębiorstw w procesie cyfryzacji. Startup upraszcza zarządzanie dokumentami i umowami, a tym samym pomaga zwiększać wydajność pracy klientów. Dzięki platformie SaaS, 75% dokumentów wysyłanych jest w czasie krótszym niż 5 minut, a 60% podpisanych w mniej niż 15 minut.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.