Polska firma łączy siły ze światowym liderem branży FashTech
Polski dostawca IT rozpoczął współpracę z Kornit Digital (NASDAQ: KRNT) – globalnym liderem w zakresie cyfrowych technologii produkcji odzieży i tekstyliów na żądanie. Britenet, działający od ponad 16 lat na polskim rynku, połączył siły z innowacyjną międzynarodową firmą, aby stworzyć i rozwijać w Polsce centrum kompetencyjne.
Kim jest Kornit Digital i jak chce zmienić branżę mody oraz dekoracji wnętrz?
Kornit Digital to pochodząca z Izraela spółka notowana na giełdzie (NASDAQ: KRNT), która przewodzi transformacji przemysłu tekstylnego. Odpowiadając na trendy wyrażania siebie, zrównoważonego rozwoju oraz ożywienie w handlu elektronicznym, rozwija cyfrowy model produkcji i dystrybucji odzieży oraz dekoracji wnętrz na żądanie. Firma tworzy dla branży FashionTech systemy operacyjne z kompleksowymi rozwiązaniami obejmującymi systemy druku cyfrowego, atramenty, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie workflow oraz platformę w chmurze, obsługującą globalną sieć fulfillmentową. Kornit Digital, z siedzibą główną w Izraelu i biurami w USA, Europie oraz Azji, obsługuje klientów w ponad stu krajach na całym świecie.
Obecnie przemysł tekstylny zaliczany jest do sektorów powodujących największe zanieczyszczenie środowiska. Branża odzieżowa w ciągu zaledwie roku zużywa około 28 trylionów litrów wody, co w przybliżeniu stanowi równowartość ponad 10-letniego zapotrzebowania obywateli całych Stanów Zjednoczonych. Negatywnie na środowisko wpływa także konieczność utylizacji odzieży, która nie została sprzedana – tylko w ubiegłym roku duże sieci sklepów zostały z około 21 milionami ton niewykorzystanych ubrań, które wymagały zniszczenia. Odpowiedzią Kornit Digital na te wyzwania jest tworzenie oraz rozwijanie technologii zastępujących dotychczasowe procesy produkcyjne. Są to m.in. rozwiązania umożliwiające nakładanie farby bezpośrednio na materiale, przeprowadzanie procesu farbowania bez użycia wody, tworzenie ekologicznego tuszu oraz wprowadzanie produkcji na żądanie.
Dziś cały proces produkcji nowych ubrań zajmuje wiele miesięcy. Kornit Digital dzięki swoim rozwiązaniom skraca ten czas do zaledwie tygodni, a nawet dni. Produkcja na żądanie i blisko domu klienta końcowego pozwala na tworzenie produktów w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu, zmniejszając tym samym problem nadmiernych odpadów oraz ograniczając koszty i zanieczyszczenie związane z transportem odzieży z fabryk do sklepów. W efekcie podejście promowane przez Kornit odczuje nie tylko klient czy sieci sklepów, ale także środowisko.
Globalny lider wybiera Polskę
Dlaczego międzynarodowa firma z wizją zrewolucjonizowania dużej gałęzi przemysłu i lider w swojej branży zdecydowała się na poszukiwanie partnera biznesowego w Polsce? Na to pytanie odpowiada Michał Tomasik – Business Unit Director w Britenet.
Polski rynek IT oferuje zagranicznym firmom przede wszystkim dobrze wykształconych specjalistów. Pod tym względem cała Europa Wschodnia ma bardzo dobrą opinię, a polscy programiści uznawani są za jednych z najlepszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wynika to przede wszystkim z rozwiniętego systemu edukacji – w Polsce na kierunkach technicznych kształci się około 70 tys. studentów rocznie. Oznacza to, że każdego roku na rynek pracy wchodzi około 15 tys. potencjalnych pracowników. Także sami jako Britenet prowadzimy własne programy pomagające początkującym osobom wejść w świat nowych technologii.
Tym, co przyciąga duże międzynarodowe korporacje na polski rynek dostawców IT, jest również duże doświadczenie we współpracy z zagranicznymi klientami, jakie posiadają nasze rodzime firmy. Istotnym atutem jest fakt, że przed polskimi specjalistami stawiane jest szerokie spektrum wymagań, dzięki czemu programiści bez problemu są w stanie odnaleźć się w różnorodnych projektach.
Britenet doskonałym partnerem do realizacji projektów
Britenet już od ponad 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT. Swoim partnerom biznesowym oferuje m.in. realizowanie projektów w blisko 50 technologiach oraz szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.
Firmy, które decydują się na współpracę z Britenet, mogą liczyć przede wszystkim na długotrwałe partnerstwo oparte na zaufaniu. Jako dostawca IT zawsze dążymy do zrozumienia potrzeb i oczekiwań naszego partnera biznesowego, bo to według nas najlepsza droga do skutecznej realizacji projektu. To podstawa, na której budujemy wszystkie nasze relacje z klientami. – dodaje Tomasz Dziki – Executive VP & Co-Owner w Britenet.
Britenet gwarantuje zagranicznym firmom ofertę dostosowaną do zmieniających się warunków rynkowych, wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzony licznymi audytami oraz elastyczne podejście do potrzeb klientów. Polska firma w ciągu ponad 16 lat funkcjonowania na polskim i zagranicznym rynku zrealizowała liczne projekty oraz zdobyła zaufanie najbardziej wymagających firm i organizacji – w tym m.in. w branży public, bankowości i ubezpieczeniach oraz retailu – w ten sposób stając się sprawdzonym partnerem biznesowym.
Zoptymalizowane procesy wewnętrzne firmy, doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych, rozbudowana struktura menedżerska, pozytywne referencje od międzynarodowych klientów korporacyjnych oraz certyfikowana powierzchnia biurowa sprawiły, że Kornit zdecydował się na współpracę z Britenet – w takich obszarach, jak PHP, .net C#, React, DevOps, BI i UX.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.