Ponad 13 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w 96 godzin od premiery
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Gra Dinosaur Fossil Hunter w ciągu 96 godzin od premiery pełnej wersji sprzedała się w liczbie ponad 13 tys. egzemplarzy. Po czterech dobach, tytuł wyprodukowany przez lubelskie studio Pyramid Games, zebrał łącznie 71 procent pozytywnych recenzji użytkowników platformy Steam. Cena egzemplarza wynosi 19,99 USD, a łączny koszt produkcji paleontologicznego symulatora to ponad 1 mln zł. Spółka planuje przeprowadzić portowanie gry na konsole Xbox i PlayStation.
- Cieszymy się, że w ciągu 4 dni od premiery gra Dinosaur Fossil Hunter sprzedała się w ponad 13 tysiącach egzemplarzach. To dla nas duży sukces, a zarazem sygnał, że praca włożona w produkcję tytułu opłaciła się. Zdajemy sobie sprawę jak zwykle wygląda cykl sprzedażowy gry na Steamie, więc w kolejnych dniach oczekujemy przyrostu liczby sprzedanych egzemplarzy, ale również spadku dynamiki przyrostu. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dalszy rozwój tego projektu to dobra decyzja - mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.
W Dinosaur Fossil Hunter gracze wcielają się w paleontologów poszukujących skamieniałości dinozaurów, które następnie zaprezentują we własnym muzeum. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego użytkownika. W trakcie odkrywania szczątków wymarłych zwierząt użytkownicy mają do dyspozycji narzędzia poszukiwawcze i wykopaliskowe, a ich głównym środkiem transportu jest samochód. W trakcie rozgrywki na graczy będą czekały też inne aktywności takie jak: eksploracja w terenie i pod wodą, personalizacja sprzętu, dekorowanie muzeum i ustawianie ekspozycji.
Maksymalny peak graczy w cztery doby po premierze Dinosaur Fossil Hunter wyniósł 855 osób, a średni czas spędzony na rozgrywce przekroczył 5 godzin. Z kolei Wishlista Steam Outstanding po 96 godzinach od debiutu gry wyniosła ponad 120 tysięcy użytkowników. Pełna wersja tytułu jest dostępna od 4 maja br. na platformach: Steam, Epic Store, Humble Store, a dzień później pojawiła się w serwisie NVidia GeForce Now. Projekt można było wesprzeć na platformie Kickstarter, gdzie udało się zebrać ponad 360% zakładanej kwoty.
- Tytuł już doczekał się kilku aktualizacji by podnieść zadowolenie graczy. Oczywiście szykujemy już kolejne, w jednej z nich pojawi się nowa mapa, a na niej kolejne szkielety dinozaurów, których dotychczas nie było w grze. Zamierzamy także wypuścić DLC do gry z różnymi zawartościami, które z pewnością uatrakcyjnią rozgrywkę. Mocno wierzymy, że sprosta ona wysokim oczekiwaniom graczy i to nie tylko tych, którzy interesują się paleontologią - dodaje Jacek Wyszyński.
Pyramid Games planuje w przyszłości przeprowadzić portowanie gry na konsole Xbox, a w dalszej kolejności na PlayStation.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hDQkY1izqp4
Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/864700/Dinosaur_Fossil_Hunter__Symulator_Paleontologa/
***
O Pyramid Games:
Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.