PowerWalker VFI 6000 ICT IoT - profesjonalny zasilacz UPS oferujący maksymalne o
PowerWalker VFI 6000 ICT IoT to zintegrowany z chmurą Azure, online’owy zasilacz UPS. Stworzony z myślą o ochronie krytycznych elementów infrastruktury, oferuje nie tylko sprawność na poziomie 100% i zerowe czasy reakcji, lecz także pełną kontrolę z dowolnego miejsca na świecie z poziomu smartfona.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 6000 ICT IoT to przedstawiciel serii zintegrowanej z chmurą. Dzięki niej użytkownik opiekujący się UPS-em ma możliwość sprawdzić parametry jego pracy, zmienić ustawienia czy też, w razie braku napięcia, niezwłocznie dostać powiadomienie push i ustalić, na ile wystarczy rezerwa zgromadzona w ogniwach. W darmowej aplikacji dostępnej na systemy iOS i Android widoczne są wszystkie jednostki skojarzone z kontem. Administratorzy mogą więc ograniczyć podróże pomiędzy siedzibami i w razie problemów, rozpocząć analizę z dowolnego miejsca na świecie.
Konstrukcja o topologii online, jaką jest zasilacz UPS PowerWalker VFI 6000 ICT IoT, ma poprawiać jakość napięcia wyjściowego i gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji napięcia. To ostatnie jest kontrolowane przez układ AVR, a sprawność całego układu ma wynosić równe 100%. Tym samym urządzenie oferuje moc czynną równą 6000 W, która odpowiada deklarowanej mocy pozornej. Jednocześnie producent zadbał o pełną integrację z systemami serwerowni i ciągłość zasilania.
Nabywcy zasilacza PowerWalker VFI 6000 ICT IoT mogą stworzyć redundantny system, który w razie awarii jednego z UPS-ów przejmie całe obciążenie. W przypadku systemu równoległego można ponadto wydłużyć czas pracy dzięki dodatkowym akumulatorom. Wówczas, gdy jedna z jednostek ulegnie wyczerpaniu, przekazuje ona kontrolę nad systemem kolejnej. Na pokładzie nie zabrakło styków bezpotencjałowych, które mogą służyć do odbierania informacji z UPS czy przekazywania sygnałów sterujących, np. do przełączenia w tryb bypass.
Z kolei technologia OBM ma za zadanie wydłużyć żywotność akumulatora. Zapobiega ona sytuacji, w której akumulator jest cały czas naładowany do pełna, odłączając po pewnym czasie ładowarkę. Braki energii są kompensowane po określonym czasie. Jak obiecuje producent, może to wydłużyć żywotność ogniw nawet o połowę, co pozwala ograniczyć zasoby niezbędne na zakup nowych oraz chronić środowisko. Battery Packi dla zasilaczy z serii ICT posiadają porty RJ-45 do komunikacji z urządzeniem i można je podłączać i odłączać w trakcie pracy UPS-a.
Producent nie zapomniał o testowaniu zainstalowanych już ogniw. Z poziomu aplikacji można wybrać, które z nich mają być testowane i ustalić cały harmonogram. W rezultacie użytkownik może lepiej zadbać o ogniwa, wydłużyć ich żywotność w sytuacjach niskiego poboru energii i z wyprzedzeniem reagować na potencjalne problemy związane ze zużyciem i starzeniem się akumulatorów. Dodając do systemu kilku użytkowników z odpowiednio dostosowanymi uprawnieniami, można jednocześnie zdelegować część pracy związanej z monitoringiem.
Zintegrowany z chmurą zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 6000 ICT IoT jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje około 8000 złotych.
Dane techniczne są dostępne tutaj - https://powerwalker.com/index.php?page=product&item=10122200&lang=pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.