PowerWalker VI GX - seria zasilaczy UPS dla graczy
Zasilacze awaryjne to nie tylko nieodzowny element krytycznej infrastruktury IT w biurach. To także… niezbędnik zapalonych graczy. Tam, gdzie milisekundy przestoju mogą kosztować wygraną lub skutkować utratą postępu, z pomocą przychodzi firma PowerWalker z serią zasilaczy awaryjnych VI GX.
PowerWalker VI GX to adresowana do graczy seria zasilaczy awaryjnych o topologii line-interactive. Charakteryzują się one krótkim czasem przełączania w tryb podtrzymania, który typowo wynosi od dwóch do ośmiu milisekund, oraz szerokim zakresem dostępnych mocy. Najmocniejszy model z serii PowerWalker VI 2200 GX oferuje 1200 W, co powinno wystarczyć do zasilenia najwydajniejszych zestawów gamingowych.
Zasilacze awaryjne PowerWalker VI GX zostały wyposażone w port USB, który można wykorzystać do kontroli parametrów urządzeń. Podstawowe dane są prezentowane także na wbudowanych wyświetlaczach LCD. Dwa dodatkowe gniazda USB umiejscowiono na froncie, dając użytkownikom możliwość łatwego ładowania urządzeń, np. smartfonów czy myszek. Prezentowane UPS-y zapewniają również ochronę przeciwprzepięciową podłączonego sprzętu i przewodowych sieci LAN.
Producent zadbał także o to, aby UPS-y nie były uciążliwe dla użytkowników. Modele o mocy do 720 W włącznie mają całkowicie pasywne chłodzenie. Natomiast najmocniejsze urządzenia, dostarczające 960 W i 1200 W, wyposażono w wentylatory, które przy obciążeniu poniżej 50% pracują z minimalną prędkością obrotową. Dopiero powyżej tej wartości lub gdy napięcie w baterii znacząco spadnie aktywne chłodzenie przyspiesza.
Zasilacze awaryjne PowerWalker VI GX wyposażono w wydajne ładowarki, które uzupełniają energię do poziomu 90% w czasie od dwóch do czterech godzin. Producent przygotował wersje z gniazdkami typu F (Schuko), typu E (używane m.in. w Polsce) oraz IEC 13. Chętni na zakup bez problemu znajdą wybrane warianty w sklepach. Sugerowane ceny detaliczne prezentują się następująco:
- PowerWalker VI 650 GX - 349 zł
- PowerWalker VI 850 GX - 399 zł
- PowerWalker VI 1200 GX - 649 zł
- PowerWalker VI 1600 GX - 769 zł
- PowerWalker VI 2200 GX - 849 zł
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna:
- PowerWalker VI 650 GX: 650 VA / 360 W;
- PowerWalker VI 850 GX: 850 VA / 480 W;
- PowerWalker VI 1200 GX: 1200 VA / 720 W;
- PowerWalker VI 1600 GX: 1600 VA / 960 W;
- PowerWalker VI 2200 GX: 2200 VA / 1200 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2 - 8 ms, nie więcej niż 10 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 172 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 V (+/- 10%), +/- 1 Hz
- Porty komunikacyjne: USB ze wsparciem HID
- Czas ładowania: 2-4 godz. do 90% (niezależnie od modelu)

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.