Komunikaty PR

Powstaje gra o inwazji na Ukrainę

2023-03-23  |  11:00
Biuro prasowe

Na platformie Kickstarter trwa zbiórka środków na produkcję gry Death From Above. Rozgrywka przeniesie graczy na Ukrainę, gdzie wcielą się w ukraińskiego operatora drona wojskowego i zawalczą z siłami wroga. Wydawcą projektu jest Lesser Evil, którego misją jest promowanie gier dotykających ważnych tematów. Premiera Death From Above planowana jest w 2023 roku. 30 proc. wpływów netto z gry zostanie przekazane na wsparcie ukraińskich organizacji charytatywnych. Po zwrocie kosztów produkcji twórcy przekażą na pomoc Ukrainie 70 proc. zysku ze sprzedaży.

 

Death From Above to zręcznościowy symulator drona. Gra rozegra się w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zadaniem gracza będzie niszczenie wrogich celów, hamowanie postępów wroga, ale również uratowanie skradzionego sprzętu i przywrócenie kluczowych linii komunikacyjnych przerwanych przez wojnę.

- Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu Death From Above i wsparcia tego tytułu na Kickstarterze. Naszym celem jest zebranie 25 tys. EUR na zwiększenie skali produkcji gry, którą do tej pory finansowaliśmy z własnych środków.  Gra podejmuje temat wojny na Ukrainie. Fabuła przeniesie graczy w sam środek scenerii wojennej, mamy jednak nadzieję, że wywoła także pozytywne emocje. Jesteśmy przekonani, że moc gier wideo może być narzędziem aktywizmu politycznego i społecznego. Death From Above nie jest tu wyjątkiem, gry nie tylko mogą, ale musza zostać po właściwej stronie w tej okrutnej wojnie – mówi Hendrik Lesser, założyciel i CEO Lesser Evil.

 

Death From Above wspiera ukraińskie organizacje, które pomagają ludności w radzeniu sobie ze skutkami wojny. Przy jej tworzeniu twórcy gry współpracują z wiodącymi organizacjami pomocowymi – Army Of Drones oraz Come Back Alive. W produkcje zaangażowane były też GIS Arta i Aerorozvidka, które dostarczają technologię rozpoznania i prowadzenia walki za pomocą dronów. Część środków ze zbiórki zostanie przekazanych na poszerzenie współpracy artystami z Ukrainy w obszarze muzyki i grafiki.

 

- Po wydaniu gry część wpływów netto z jej sprzedaży na platformie Steam trafi do ukraińskich organizacji charytatywnych. Początkowo będzie to 30 proc., docelowo – po osiągnięciu poziomu rentowności, aż 70 proc. Premiera Death From Above w wersji Early Access zaplanowana jest w II kwartał 2023 roku – dodaje Hendrik Lesser.

 

Za produkcję gry odpowiadają fińskie studio Rockodile Games i ukraiński developer Octobear Games. Wydawcą projektu jest Lesser Evil Publishing.

- W Lesser Evil stawiamy na wydawanie gier z jasnym przekazem i intencją. Gry wideo są obecnie jednym z najbardziej wpływowych medium kulturowym. Jako dzieła ludzkiej ekspresji, powinny być emocjonalne. Dlatego nie boimy się tworzyć doświadczeń opartych na naszych przekonaniach. Death from Above jest przykładem gry aktywistycznej, która wpisuje się w misję naszej marki. Chcemy zabierać głos w trudnych tematach. Death from Above jest w pewnym sensie formą cyfrowej walki. Jesteśmy dumni, że pomagamy szerzyć przesłanie wsparcia dla broniącej się Ukrainy – dodaje Hendrik Lesser.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.