Komunikaty PR

Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera w Aleppo

2020-03-04  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.44 MB )

Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera prowadzącego działania na terenie oblężonego Aleppo

Bnayat Games, producent gier wideo, rozpoczął prace nad symulatorem przeżycia podczas wojny. Akcja produkcji będzie rozgrywała się w ogarniętym konfliktem zbrojnym Aleppo.

Akcja opracowywanej gry rozgrywa się na skraju Pustyni Syryjskiej. Jej bohaterem jest saper działający na terenie zrujnowanego miasta Aleppo, który doświadcza dramatu współczesnego konfliktu zbrojnego odciskającego swe piętno na cywilach . Wcielając się w jego postać gracz będzie musiał zmierzyć się z takimi  problemami jak cały czas odbywający się konflikt zbrojny, obecność cywilów, oraz nie tylko profesjonalnie przygotowane ładunki wybuchowe.

 

Spółka zakończyła prace nad GDD, a obecnie przystępuje do realizacji projektu. Według jej szacunków premiera gry powinna nastąpić najdalej w czwartym kwartale 2020 r.

Gdy wybuchł konflikt w Syrii, jako rodowity obywatel tego kraju poczułem potrzebę przekazania światu informacji o sytuacji w Aleppo i przedstawienie kryzysu z perspektywy mieszkańca tego miasta. Wtedy pojawił się pomysł na wykorzystanie gry jako środka przekazu oraz metody na przybliżenie wydarzeń na terenie konfliktu. Gry wideo z ciekawa fabułą mogą być efektywną formą edukacji – mówi Jamal Bnayat, Prezes Zarządu Bnayat Games.

Symulator sapera będzie pierwszą grą Bnayat Games. Jej budżet to ok. 400 000 zł. Spółka przewiduje jej wydanie na takie platformy jak PC, Nintendo Switch, Xboxa i Playstation i planuje dystrybucję przez platformę Steam. W przypadku znaczącego sukcesu produkcji rozważane jest rozbudowanie uniwersum umożliwiające pokazanie tragedii wojny w podobnej perspektywie w różnych częściach świata.

Jest to nasza pierwsza produkcja i do spraw budżetowych podchodzimy bardzo rozsądnie. Siłą tej produkcji w pierwszej kolejności nie powinny być kosztochłonne graficzne fajerwerki, ale fabuła i niepowtarzalny klimat – podsumowuje Jamal Bnayat.

 

***

Bnayat Games jest producentem i wydawcą gier na platformy PC, Nintendo Switch, Play Station 4 i Xbox One. Misją firmy jest produkcja tytułów m.in. poruszających unikalne tematy społeczne, zawierających elementy edukacyjne z obszaru skrzyżowania różnych kultur. Globalną dostępność gier spółki umożliwia wykorzystanie cyfrowej platformy dystrybucji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.