Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera w Aleppo

Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera prowadzącego działania na terenie oblężonego Aleppo
Bnayat Games, producent gier wideo, rozpoczął prace nad symulatorem przeżycia podczas wojny. Akcja produkcji będzie rozgrywała się w ogarniętym konfliktem zbrojnym Aleppo.
Akcja opracowywanej gry rozgrywa się na skraju Pustyni Syryjskiej. Jej bohaterem jest saper działający na terenie zrujnowanego miasta Aleppo, który doświadcza dramatu współczesnego konfliktu zbrojnego odciskającego swe piętno na cywilach . Wcielając się w jego postać gracz będzie musiał zmierzyć się z takimi problemami jak cały czas odbywający się konflikt zbrojny, obecność cywilów, oraz nie tylko profesjonalnie przygotowane ładunki wybuchowe.
Spółka zakończyła prace nad GDD, a obecnie przystępuje do realizacji projektu. Według jej szacunków premiera gry powinna nastąpić najdalej w czwartym kwartale 2020 r.
Gdy wybuchł konflikt w Syrii, jako rodowity obywatel tego kraju poczułem potrzebę przekazania światu informacji o sytuacji w Aleppo i przedstawienie kryzysu z perspektywy mieszkańca tego miasta. Wtedy pojawił się pomysł na wykorzystanie gry jako środka przekazu oraz metody na przybliżenie wydarzeń na terenie konfliktu. Gry wideo z ciekawa fabułą mogą być efektywną formą edukacji – mówi Jamal Bnayat, Prezes Zarządu Bnayat Games.
Symulator sapera będzie pierwszą grą Bnayat Games. Jej budżet to ok. 400 000 zł. Spółka przewiduje jej wydanie na takie platformy jak PC, Nintendo Switch, Xboxa i Playstation i planuje dystrybucję przez platformę Steam. W przypadku znaczącego sukcesu produkcji rozważane jest rozbudowanie uniwersum umożliwiające pokazanie tragedii wojny w podobnej perspektywie w różnych częściach świata.
Jest to nasza pierwsza produkcja i do spraw budżetowych podchodzimy bardzo rozsądnie. Siłą tej produkcji w pierwszej kolejności nie powinny być kosztochłonne graficzne fajerwerki, ale fabuła i niepowtarzalny klimat – podsumowuje Jamal Bnayat.
***
Bnayat Games jest producentem i wydawcą gier na platformy PC, Nintendo Switch, Play Station 4 i Xbox One. Misją firmy jest produkcja tytułów m.in. poruszających unikalne tematy społeczne, zawierających elementy edukacyjne z obszaru skrzyżowania różnych kultur. Globalną dostępność gier spółki umożliwia wykorzystanie cyfrowej platformy dystrybucji.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.