Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera w Aleppo
Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera prowadzącego działania na terenie oblężonego Aleppo
Bnayat Games, producent gier wideo, rozpoczął prace nad symulatorem przeżycia podczas wojny. Akcja produkcji będzie rozgrywała się w ogarniętym konfliktem zbrojnym Aleppo.
Akcja opracowywanej gry rozgrywa się na skraju Pustyni Syryjskiej. Jej bohaterem jest saper działający na terenie zrujnowanego miasta Aleppo, który doświadcza dramatu współczesnego konfliktu zbrojnego odciskającego swe piętno na cywilach . Wcielając się w jego postać gracz będzie musiał zmierzyć się z takimi problemami jak cały czas odbywający się konflikt zbrojny, obecność cywilów, oraz nie tylko profesjonalnie przygotowane ładunki wybuchowe.
Spółka zakończyła prace nad GDD, a obecnie przystępuje do realizacji projektu. Według jej szacunków premiera gry powinna nastąpić najdalej w czwartym kwartale 2020 r.
Gdy wybuchł konflikt w Syrii, jako rodowity obywatel tego kraju poczułem potrzebę przekazania światu informacji o sytuacji w Aleppo i przedstawienie kryzysu z perspektywy mieszkańca tego miasta. Wtedy pojawił się pomysł na wykorzystanie gry jako środka przekazu oraz metody na przybliżenie wydarzeń na terenie konfliktu. Gry wideo z ciekawa fabułą mogą być efektywną formą edukacji – mówi Jamal Bnayat, Prezes Zarządu Bnayat Games.
Symulator sapera będzie pierwszą grą Bnayat Games. Jej budżet to ok. 400 000 zł. Spółka przewiduje jej wydanie na takie platformy jak PC, Nintendo Switch, Xboxa i Playstation i planuje dystrybucję przez platformę Steam. W przypadku znaczącego sukcesu produkcji rozważane jest rozbudowanie uniwersum umożliwiające pokazanie tragedii wojny w podobnej perspektywie w różnych częściach świata.
Jest to nasza pierwsza produkcja i do spraw budżetowych podchodzimy bardzo rozsądnie. Siłą tej produkcji w pierwszej kolejności nie powinny być kosztochłonne graficzne fajerwerki, ale fabuła i niepowtarzalny klimat – podsumowuje Jamal Bnayat.
***
Bnayat Games jest producentem i wydawcą gier na platformy PC, Nintendo Switch, Play Station 4 i Xbox One. Misją firmy jest produkcja tytułów m.in. poruszających unikalne tematy społeczne, zawierających elementy edukacyjne z obszaru skrzyżowania różnych kultur. Globalną dostępność gier spółki umożliwia wykorzystanie cyfrowej platformy dystrybucji.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.