Komunikaty PR

Poznaj Wol - nową funkcjonalność mieszanej rzeczywistości firmy Niantic

2023-06-01  |  11:28
Biuro prasowe

Niantic, twórca m.in. Pokemon Go, Peridot i Ingress, prezentuje nową funkcjonalność dla mieszanej rzeczywistości. Wol to urocza, interaktywna sowa, która zabierze cię w podróż po lesie sekwoi oraz odpowie na nurtujące pytania.

Wol to doświadczenie rzeczywistości mieszanej od Niantic, które przedstawia sowę północną, która przez całe życie mieszkała w lesie sekwoi. Ptak dołącza do ciebie w twojej przestrzeni poprzez portal AR, który otwiera drzwi do lasu. Jako sowa z funkcją obsługi sztucznej inteligencji, Wol jest gotowy do naturalnej rozmowy z tobą na temat roślinności lasu, cyklu życia drzewa i stworzeń leśnych.

Ta limitowana wersja, dostępna z poziomu przeglądarki, prezentuje jedną z najważniejszych funkcji 8th Wall - Metaversal Deployment. Został on zaprojektowany dla nowej responsywnej sieci, w której strony internetowe muszą dostosowywać się do ekosystemu urządzeń obejmującego płaskie ekrany i podstawowe zestawy słuchawkowe. Jedną z kluczowych zalet Metaversal Deployment jest umożliwienie użytkownikom dostępu do tej samej strony internetowej z obsługą AR na dowolnym urządzeniu i uzyskaniu nowego doświadczenia - 3D na komputerach, AR na urządzeniach mobilnych oraz rzeczywistość mieszana na urządzeniach obsługujących passthrough. To z kolei daje deweloperom najszerszy możliwy zasięg dla tworzonych przez nich treści.

– Stworzyliśmy Wol, aby zainspirować programistów do tworzenia własnych treści WebAR, które wykorzystują niesamowite możliwości rzeczywistości mieszanej, jednocześnie korzystając z ogromnego zasięgu i skali urządzeń mobilnych. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć co stworzą – powiedział Tom Emrich, dyrektor ds. zarządzania produktami w Niantic.

Wol może być używany na smartfonach z systemami iOS i Android, został też zoptymalizowany do użytku na Meta Quest Pro, który łączy fizyczne i wirtualne środowisko, umożliwiając tym samym przejście do rzeczywistości mieszanej. Dzięki wykorzystaniu funkcji konfiguracji przestrzeni w Quest, Wol odczytuje, gdzie znajdują się ściany i inne powierzchnie, i wykorzystuje tę wiedzę do przekształca pomieszczenie w las sekwoi. Dzięki temu każdy może zaobserwować, jak paprocie i grzyby rosną na powierzchniach własnego pokoju.

Gdy Wol wleci do twojej przestrzeni, możesz z nim porozmawiać, aby dowiedzieć się o ekosystemie lasu, poprosić go o opowiedzenie dowcipów i historii z jego życia, a nawet poprosić Wol, aby zaśpiewał ci kilka swoich ulubionych piosenek. Możliwość pogłaskania Wol oraz dźwięki natury dodają jeszcze więcej realizmu do tego doświadczenia. Gdy wizyta dobiegnie końca, sowa odleci z powrotem do lasu sekwoi.

Wol został opracowany we współpracy z Liquid City, specjalizującym się w XR i AI, z naciskiem na kształtowanie pozytywnej przyszłości dla technologii. Zespół opracował Wol przy użyciu 8th Wall Cloud Editor, opartego na chmurze IDE, które zostało zbudowane od podstaw z myślą o rozwoju WebAR i oferuje wszystkie narzędzia potrzebne zespołom do tworzenia, współpracy i publikowania wciągających doświadczeń na różnych urządzeniach.

Oprócz zaprezentowania możliwości Niantic w rzeczywistości mieszanej, Wol podkreśla również gotowość platformy 8th Wall do wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w celu ulepszenia doświadczeń AR. Wol został stworzony przy użyciu Inworld AI, platformy deweloperskiej dla postaci AI. Silnik Inworld składa się z kilku modeli uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji postaci, które zostały zaprojektowane tak, aby naśladować ludzkie gesty, mowę, bezpieczeństwo, emocje i pamięć. Technologia Inworld została zintegrowana z 8th Wall, aby zapewnić Wol odrębną osobowość i świadomość kontekstową w ramach doświadczenia. Połączenie rzeczywistości mieszanej, GenAI i 8th Wall's Metaversal Deployment sprawia, że to doświadczenie internetowe jest pierwszym tego rodzaju doświadczeniem dedykowanym przeglądarkom.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.