Praca zdalna ze świeżą energią
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
Praca zdalna niesie ze sobą wiele korzyści. Możesz wykonywać ją z domu - w piżamie z kubkiem kawy, słuchając przy tym swojej ulubionej muzyki na głos. Warunkiem jest wewnętrzna determinacja, ale czy to wszystko? O co należy zadbać, by home office stało się jeszcze bardziej przyjazne?
1. Bateria do laptopa
Choć brzmi to dość dziwnie, bo w perspektywie pracy zdalnej, zwykle nie musimy martwić się o dostęp do gniazdka, to jednak warto zadbać o porządną baterię w laptopie. Bo co, jeśli postanowimy pracować np. z kanapy, gdzie obok nie posiadamy gniazda zasilania? Wtedy marzeniem jest możliwość ciągłego korzystania z komputera, który wytrzyma wiele godzin bez kabla.
Baterie Green Cell Ultra pozwalają na pracę dłuższą nawet o 50%, ponieważ wykorzystują ogniwa Panasonic lub LG. Mniej wymagającym mogą się przydać akumulatory Green Cell Pro - te posiadają ogniwa Samsung, które wydłużają pracę do 20%. Warto podkreślić, że bateria o większej wydajności wcale nie jest cięższa od oryginalnej. To zmiana, która nie ciągnie za sobą żadnych haczyków!
2. Ładowarka do laptopa
Znasz ten moment, kiedy głowisz się jak ustawić ładowarkę, by wreszcie zaczęła działać? I za każdym razem przysięgasz sobie, że to już ten ostatni raz i inwestujesz w nową! Chyba każdy z nas zostawia pewne rzeczy na ostatnią chwilę, ale w tym przypadku zwlekanie może skończyć się sporymi stratami. A co jeśli w trakcie ważnego projektu zasilacz nagle odmówi współpracy? “Lepiej jest zapobiegać niż leczyć”, a przysłowie to doskonale pasuje do tego scenariusza.
Jeżeli jesteś posiadaczem MacBooka lub innego laptopa ładowanego za pomocą USB-C Power Delivery, warto pomyśleć nad 4-portową ładowarką Green Cell Power Source. Urządzenie może zastąpić nam wszystkie inne ładowarki, które są w naszym codziennym użytku, ponieważ wykorzystuje moc 60W w trakcie ładowania laptopa, a dodatkowo trzech innych urządzeń i to w tym samym czasie!
3. Zasilacz UPS
Jeżeli w swojej pracy używasz stacjonarnego komputera, pomyśl nad zasilaczem UPS. Zasilanie elektryczne ma to do siebie, że nie przewidzimy skoków i spadków nasilenia, które mogą spowodować wyłączenie lub usterkę PC. Zasilacz UPS to produkt, który w przypadku awarii prądu ochroni Twój sprzęt przed uszkodzeniem i utratą istotnych danych.Wystarczy, że podłączysz komputer do zasilacza, a ten z kolei do gniazdka. W momencie awarii prądu komputer zostanie bezpiecznie wyłączony, a w przypadku nieoczekiwanych skoków i spadków nasilenia, zasilacz je ustabilizuje.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.