Komunikaty PR

Premiera: Cooler Master Oracle Air — aluminiowa obudowa dla pamięci masowej M.2

2023-04-27  |  14:00
Biuro prasowe

Firma Cooler Master zaprezentowała właśnie innowacyjną obudowę dla pamięci masowej w standardzie M.2. Nosi ona oznaczanie Oracle Air i jest to pierwszy tego typu produkt od tajwańskiego producenta. 

Cooler Master Oracle Air to elegancka obudowa dla nośników M.2, która może okazać się niezwykle przydatna szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy codzienna rutyna wymaga od nas częstego przemieszczenia. Dzięki niej użytkownik nie tylko będzie w stanie bezpiecznie przetransportować swoją pamięć masową, lecz także otrzyma możliwość skorzystania z niej za pośrednictwem innych urządzeń. 

 

Za sprawą interfejsu NVMe i standardu USB 3.2 obudowa ma przesyłać dane z prędkością do 1000 Mb/s — użytkownik powinien więc maksymalnie wykorzystać każdą chwilę przy prowadzeniu intensywnego stylu życia. Specyfikacja produktu sugeruje, że Oracle Air sprawdzi się nawet w graniu lub edytowaniu treści, jest to zatem produkt, który z pewnością docenią zarówno entuzjaści gier, jak i cyfrowi nomadowie.

Omawiana obudowa została wykonana ze stopu aluminium i posiada wbudowane podkładki termiczne, dzięki czemu użytkownik powinien być spokojny o temperaturę pracy dysku SSD, a także o odpowiednie zabezpieczenie samego nośnika. Całość ma zapewnić stałe, wysokie prędkości transferu oraz zagwarantować wydłużoną żywotność. 

Ważną cechą produktu jest również jego prosta konstrukcja, która pozwoli na szybkie przekształcenie dysku SSD M.2 w pamięć przenośną bez użycia śrub. Nie trzeba więc zawracać sobie głowy dodatkowymi narzędziami — wystarczy jedynie nośnik oraz obudowa Oracle Air.

 

Cooler Master Oracle Air cechuje się kompatybilnością z pamięcią M.2 o różnych rozmiarach: od 2230 po 2280. Można więc łatwo zmienić obsługiwany dysk SSD i szybko uzyskiwać dostęp do potrzebnych danych. Obudowa jest przystosowana do współpracy z systemami PlayStation, Windows, MacOS, Linux, Android i iOS, a z innymi urządzeniami komunikuje się za pomocą złącza USB-C. 

Rozwiązanie zastosowane w nowym produkcie Cooler Mastera powinno pozwolić na bezproblemowe działanie zarówno w pracy, jak i w rozrywce, bez względu na preferowany sprzęt. W transporcie Oracle Air na pewno przydatna okaże się zgodność z systemem MOLLE, co oznacza, że produkt można bez przeszkód zamocować na przykład do plecaków. 

Obudowa Cooler Master Oracle Air ma być dostępna w sprzedaży w drugim tygodniu maja w cenie ok. 270 zł.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.