Premiera: Cooler Master HAF 700 - nowa obudowa dla entuzjastów

Cooler Master prezentuje nową obudowę HAF 700. Model ten przeznaczony jest dla entuzjastów, którzy wymagają sporej przestrzeni i bogatego zestawu portów. Produkt wyróżnia się futurystycznym wyglądem, modularną konstrukcją oraz kompatybilnością z wieloma podzespołami.
Obudowa Cooler Master HAF 700 została zaprojektowana pod kątem optymalnego przepływu powietrza i zachowania niskich temperatur komponentów. Producent zainstalował we wnętrzu pięć wentylatorów SickleFlow (2x 200 mm i 3x 120 mm), jednak chętni będą w stanie zamontować w niej dodatkowe 13 wentylatorów, a także chłodnice o rozmiarze do 480 mm. Ze względu na sporą ilość miejsca w środku może się znaleźć również 12 dysków SSD 2,5”, nawet największe karty graficzne oraz płyta główna w rozmiarze od ITX do E-ATX. Warto dodać, że obudowa wyróżnia się modularną konstrukcja pozwalającą na ustawienie poszczególnych elementów (w tym np. GPU) według własnych preferencji. Co więcej, wszystkie czynności z tym związane można wykonać bez użycia dodatkowych narzędzi.
Cooler Master HAF 700 cechuje się ponadto ekranem LCD Iris, który ma za zadanie monitorować system w czasie rzeczywistym. Użytkownik ma jednak wpływ na to, jakie dane będą wyświetlane - do wyboru są m.in. parametry dotyczące wentylatorów, pingu, częstotliwości taktowania zegara CPU czy temperatury poszczególnych komponentów komputera. Dodatkowo obudowa w pełni obsługuje system MasterPlus+, za pomocą którego można decydować o konfiguracji podświetlenia obudowy. Entuzjaści docenią także bogaty zestaw złącz, które znajdziemy na froncie. Do dyspozycji oddano cztery porty USB 3.2 Typu A, jeden port USB 3.2 Gen 2 typu C oraz dwa porty audio.
Obudowa Cooler Master HAF 700 została wyceniona na ok. 1700 zł. Szczegółowa specyfikacja produktu znajduje się tutaj: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/haf-700/?fbclid=IwAR0VEcePnsknXF54ajwUqfaOikqCtCPdR57-hho28icJI0T9DlLwRx1CKLI#specifications
Dodatkowe materiały oraz zdjęcia do pobrania tutaj: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/haf-700/?fbclid=IwAR0VEcePnsknXF54ajwUqfaOikqCtCPdR57-hho28icJI0T9DlLwRx1CKLI#specifications

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.