Premiera: Cooler Master HAF 700 - nowa obudowa dla entuzjastów
Cooler Master prezentuje nową obudowę HAF 700. Model ten przeznaczony jest dla entuzjastów, którzy wymagają sporej przestrzeni i bogatego zestawu portów. Produkt wyróżnia się futurystycznym wyglądem, modularną konstrukcją oraz kompatybilnością z wieloma podzespołami.
Obudowa Cooler Master HAF 700 została zaprojektowana pod kątem optymalnego przepływu powietrza i zachowania niskich temperatur komponentów. Producent zainstalował we wnętrzu pięć wentylatorów SickleFlow (2x 200 mm i 3x 120 mm), jednak chętni będą w stanie zamontować w niej dodatkowe 13 wentylatorów, a także chłodnice o rozmiarze do 480 mm. Ze względu na sporą ilość miejsca w środku może się znaleźć również 12 dysków SSD 2,5”, nawet największe karty graficzne oraz płyta główna w rozmiarze od ITX do E-ATX. Warto dodać, że obudowa wyróżnia się modularną konstrukcja pozwalającą na ustawienie poszczególnych elementów (w tym np. GPU) według własnych preferencji. Co więcej, wszystkie czynności z tym związane można wykonać bez użycia dodatkowych narzędzi.
Cooler Master HAF 700 cechuje się ponadto ekranem LCD Iris, który ma za zadanie monitorować system w czasie rzeczywistym. Użytkownik ma jednak wpływ na to, jakie dane będą wyświetlane - do wyboru są m.in. parametry dotyczące wentylatorów, pingu, częstotliwości taktowania zegara CPU czy temperatury poszczególnych komponentów komputera. Dodatkowo obudowa w pełni obsługuje system MasterPlus+, za pomocą którego można decydować o konfiguracji podświetlenia obudowy. Entuzjaści docenią także bogaty zestaw złącz, które znajdziemy na froncie. Do dyspozycji oddano cztery porty USB 3.2 Typu A, jeden port USB 3.2 Gen 2 typu C oraz dwa porty audio.
Obudowa Cooler Master HAF 700 została wyceniona na ok. 1700 zł. Szczegółowa specyfikacja produktu znajduje się tutaj: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/haf-700/?fbclid=IwAR0VEcePnsknXF54ajwUqfaOikqCtCPdR57-hho28icJI0T9DlLwRx1CKLI#specifications
Dodatkowe materiały oraz zdjęcia do pobrania tutaj: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/haf-700/?fbclid=IwAR0VEcePnsknXF54ajwUqfaOikqCtCPdR57-hho28icJI0T9DlLwRx1CKLI#specifications
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.