Premiera: Genesis Thor 303 RGB (TKL) - klawiatura mechaniczna z wymiennymi przeł
Genesis Thor 303 RGB to następca popularnego modelu Thor 300. Dostępna w dwóch wersjach Full oraz TKL, oferuje użytkownikom wymienne przełączniki i podświetlenie RGB z efektem PRISMO. Dzięki specjalnemu wykończeniu klawiszy „mechanik” ma służyć graczom na długie lata.
Genesis Thor 303 cechuje się prostym, estetycznym wyglądem. Jej obudowę oparto na wytrzymałym, aluminiowym stelażu, w którym umieszczono wymienne przełączniki Outemu Brown. Charakteryzują się one wysoką żywotnością, która wedle zapewnień producenta wynosi 50 milionów kliknięć. Czas reakcji switchy wynosi 8 milisekund, z kolei siła nacisku wymagana do aktywacji klawisza to 55 g.
Na klawiszach Thor 303 RGB umieszczono nasadki, które dzięki zastosowaniu technologii Double Injection (podwójnego wtrysku) są odporne na ścieranie nawet przy dłuższym użytkowaniu. Nie zabrakło też trybu N-key rollover oraz funkcji hot swap, dzięki której użytkownik może samodzielnie wymieniać przełączniki w klawiaturze.
Producent zastosował w klawiaturze podświetlenie RGB LED z efektem PRISMO - do dyspozycji otrzymujemy 25 trybów prezentacji efektów świetlnych. Ich wyboru dokonujemy za pomocą oprogramowania producenta, które jednocześnie umożliwia tworzenie makr i zapisywanie profili użytkowników. Thor 303 RGB została dodatkowo wyposażona w zestaw 11 klawiszy multimedialnych.
Do sprzedaży trafi również Genesis Thor 303 RGB w wersji TKL. Pozbawiono ją bloku numerycznego, co przekłada się na mniejsze gabaryty. To z kolei powinno ucieszyć graczy mających organiczną powierzchnię na biurku lub często podróżujących ze sprzętem. Użytkownicy mają tu zatem do dyspozycji 87 zamiast 104 przycisków.
Nowe klawiatury mechaniczne Genesis trafią do sprzedaży w najbliższych dniach. Cena modelu Genesis Thor 303 to 249 złotych, z kolei za Genesis Thor 303 TKL zapłacimy 219 złotych. Obydwa warianty będą dostępne w kolorze białym.
Zdjęcia hi res do pobrania:
Dane techniczne:
- typ klawiatury: mechaniczna
- przełączniki: Hot Swap Outemu Brown
- żywotność przełączników: 50 mln kliknięć
- siła nacisku niezbędna do aktywacji: 55 g (+/- 10 g)
- punkt aktywacji: 1,8 mm (+/- 0,6 mm)
- liczba klawiszy: 104 (87 w wersji TKL)
- liczba klawiszy multimedialnych: 11
- wymiary: 442 x 136 x 36 mm (355 x 136 x 36 mm w wersji TKL)
- interfejs: przewód USB o długości 1,8 m
- obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP/Vista/7/8/10, Linux, Android

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.