Premiera: INNO3D prezentuje karty graficzne GeForce RTX 4090 i RTX 4080
Firma INNO3D zapowiedziała właśnie autorskie karty graficzne GeForce RTX 4090, RTX 4080 16 GB i RTX 4080 12 GB. Modele należeć będą do serii iCHILL Frostbite, Black, iCHILL X3 oraz X3/OC. Mają one zapewnić kilka kosmetycznych ulepszeń i jeszcze wyższą wydajność w stosunku do wersji referencyjnych.
Karty graficzne NVIDIA RTX 40 oparte są na nowej architekturze Ada Lovelace, która powinna zapewnić nowy poziom wydajności w grach i renderowaniu. Układy zostały wyprodukowane w procesie technologicznym TSMC 4N i wyróżniają się m.in. rdzeniami RT 3. generacji czy rdzeniami Tensor 4. generacji. Co więcej, jednostki obsługują szereg nowych technologii, jak np. DLSS 3. Nową generację kart GeForce RTX 40 rozpoczynają modele RTX 4090, RTX 4080 16 GB i RTX 4080 12 GB.
Firma INNO3D planuje wydanie następujących kart graficznych z serii RTX 40:
- RTX 4090/4080 16GB iChill Frostbite
- RTX 4090/4080 16GB iChill Black
- RTX 4090 iChill X3
- RTX 4080 16 GB/12 GB iChill X3
- RTX 4090 X3, X3OC
Modele iChill Frostbite otrzymają sprawdzone chłodzenie wodne z podświetleniem LED ARGB. Będą one przeznaczone dla entuzjastów, którzy nie uznają żadnych kompromisów. Warianty iChill Black zaoferują hybrydowe rozwiązanie chłodzące, które ma zapewniać cichy przepływ powietrza i optymalne temperatury GPU. Układy iChill X3 to nieco bardziej klasyczne karty graficzne, które otrzymają chłodzenie z trzema wentylatorami o średnicy 98 mm oraz efektowne podświetlenie LED ARGB. Modele X3 / X3 OC to z kolei proste, choć ciągle szybkie jednostki o bardziej stonowanej stylistyce.
Firma INNO3D nie ujawniła jeszcze dokładnych specyfikacji oraz cen wspomnianych kart graficznych. Spodziewamy się, że modele RTX 4090 trafią do sprzedaży w październiku, natomiast układy RTX 4080 pojawią się w listopadzie.
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/13NIj4P2t3vG9mJOpWfK-u7Pq3L9BFafr

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.