Premiera: NZXT H1 v2 – nowa, udoskonalona wersja obudowy Mini-ITX
NZXT H1 v2 to obudowa, która pomimo kompaktowych rozmiarów jest w stanie pomieścić wydajne komponenty. Producent zaprezentował jej udoskonaloną wersję, która jest między innymi pojemniejsza i ma zapewniać lepszy obieg powietrza. Zmianie uległ także zasilacz oraz ilość portów na obudowie. Ale na tym nie koniec.
NZXT H1 v2 to obudowa typu all-in-one w standardzie SFX (small form factor case), która jest dostarczana z preinstalowanym chłodzeniem AIO, zasilaczem i riserem. W odświeżonej odsłonie znajdziemy takie ulepszenia jak: wydajniejsze chłodzenie, dodatkowy port USB A i udoskonalony uchwyt do pionowego montażu karty graficznej, tym razem PCIe Gen 4 (a nie Gen 3 jak dotychczas).
Prezentowana obudowa posiada większe otwory w perforowanych panelach, co umożliwia lepszy przepływ powietrza. Wentylator na tylnej ściance ma zapewniać efektywniejsze chłodzenie karty graficznej, podczas najbardziej intensywnych obciążeń. Gabaryty NZXT H1 v2 również się zmieniły z 13 l na 15,6 l, dzięki czemu wewnątrz można pomieścić karty graficzne o długości do 324 mm. Użytkownik może zatem posiadać małą konstrukcję o potężnym potencjale.
W środku NZXT H1 v2 znajdziemy modularny zasilacz poświadczony certyfikatem 80 Plus Gold. Jego moc zwiększono z 650 W do 750 W, oferując tym samym użytkownikowi dodatkowy zapas energii. Fabrycznie zainstalowany kontroler wentylatora, pozwala za pośrednictwem oprogramowania NZXT CAM dostosować krzywe wentylatorów, monitorować temperaturę, a także tworzyć unikalne profile dopasowane do potrzeb każdego użytkownika.
Przy projektowaniu obudowy NZXT H1 v2 producent wyciągnął wnioski z opinii recenzentów i społeczności. NZXT H1 v2 ma na nowo zaprojektowaną płytkę drukowaną risera, przy okazji zmienił się także jej dostawca. W nowej konstrukcji zastosowano bardziej rygorystyczny proces kontroli jakości, aby upewnić się, że każdy egzemplarz spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa.
Obudowa NZXT H1 v2 będzie dostępna w sprzedaży w wersji czarnej oraz białej, a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 1599 zł.
Zdjęcia do pobrania tutaj: https://nzxt.frontify.com/d/ri12VKS5YVqM/photos#/h1/h1-2022
Więcej informacji w załączniku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.