Premiera: NZXT H7 - nowa seria przestronnych obudów dla entuzjastów
Firma NZXT przedstawia nowe obudowy typu mid-tower z serii H7, do której będą zaliczać się trzy modele: podstawowy H7, H7 Flow i H7 Elite. Ich cechą charakterystyczną jest prosty i elegancki wygląd. Producent zapowiada, że zapewnią względnie niskie temperatury procesora i karty graficznej, oferując przy tym łatwe zarządzanie przewodami czy beznarzędziowy montaż paneli bocznych.
NZXT H7
Obudowa NZXT H7 wyróżnia się otwieranym górnym panelem, co powinno zapewnić wyższą wydajność cieplną, a także ułatwiony montaż nawet dużych radiatorów 360 mm. Producent zadbał także o możliwość prostego zarządzania kablami poprzez zastosowanie poszerzonych kanałów, dodanie specjalnych haczyków do chwytania przewodów, jak i ogólne uzyskanie dużej przestrzeni we wnętrzu obudowy. Warto wyróżnić także beznarzędziową obsługę panelów bocznych, która np. przyspieszy proces wymiany komponentów. Mamy tu więc do czynienia z konstrukcją inspirowaną modelem H710, która jest nieco smuklejsza, bardziej estetyczna i oferująca większą liczbą opcji kolorystycznych. Podstawowy model NZXT H7 dostępny jest w białym, czarnym lub czarno-białym wariancie.
NZXT H7 Flow
Model H7 Flow stanowi ciekawą alternatywę dla podstawowej wersji obudowy H7. Zapewnia te same funkcje, jednak na uwagę zasługuje dodatkowy perforowany panel przedni, który jest dołączony do zestawu. Ta obudowa także dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej lub czarno-białej.
NZXT H7 Elite
H7 Elite to flagowa odsłona obudowy H7, która powinna stanowić interesującą opcję dla entuzjastów zainteresowanych podświetleniem RGB. Oprócz wszystkich funkcji modeli H7 i H7 Flow, wersja Elite posiada dodatkowy panel ze szkła hartowanego i trzy zamontowane z przodu wentylatory RGB z serii F o średnicy 140 mm. Co więcej, na pokładzie znalazł się także 6-kanałowy kontroler wentylatorów z 3-kanałową obsługą podświetlenia RGB. Całym systemem iluminacji można sterować z poziomu oprogramowania NZXT CAM. Obudowa H7 Elite dostępna jest tylko w białej lub czarnej wersji kolorystycznej.
Firma NZXT wprowadza na rynek także dodatkowe akcesoria do obudów z serii H7. W ofercie można znaleźć nową linię wentylatorów z serii F, które dostępne są w kolorze czarnym lub białym oraz w rozmiarach 120 mm i 140 mm. Dostępny jest również specjalny zestaw ze wspornikiem dla karty graficznej. Znajduje się w nim stalowy uchwyt zdolny do utrzymania nawet najcięższych układów GPU, który da możliwość wertykalnego ułożenia karty przy zachowaniu dużej przestronności obudowy. Jak zapewnia producent, znajdujący się w pakiecie riser jest elastyczny, trwały i kompatybilny również z innymi obudowami.
Ostatnim oferowanym akcesorium jest kontroler wentylatora NZXT RGB znajdujący się w modelu H7 Elite, który będzie przeznaczony dla posiadaczy modeli H7 i H7 Flow pragnący zastosować w swojej obudowie podświetlenie RGB sterowalne za pomocą aplikacji NXZT CAM.
Ceny sugerowane obudów NXZT z serii H7 prezentują się następująco:
- H7: 139,99 EUR
- H7 Flow: 139,99 EUR
- H7 Elite: 209,99 EUR
Ceny sugerowane akcesoriów do obudów NXZT H7:
- Wspornik do wertykalnego montażu GPU: 89,99 EUR
- Kontroler wentylatora RGB V2: 34,99 EUR
Obudowy NZXT H7 będą dostępne w sklepach już w najbliższych dniach.
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://nzxt.frontify.com/d/ri12VKS5YVqM/photos#/h7-series/h7

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.