Premiera: NZXT N7 Z690 i N5 Z690 - nowe płyty główne przeznaczone do współpracy
NZXT przedstawia nowe płyty główne N7 Z690 i N5 Z690, które powstały z myślą o entuzjastach ceniących sobie wyszukany i jednocześnie prosty design. Oba modele wyposażone zostały we flagowy chipset Z690 i powinny idealnie nadać się do współpracy nawet z najwydajniejszymi układami Intel Core 12. generacji.
Płyta główna NZXT N7 Z690 wykonana została w formacie ATX. Na jej wyposażeniu znajdziemy m.in. gniazdo LGA 1700 z chipsetem Z690 i cztery sloty na pamięci RAM typu DDR4 (do 5000 MHz). Entuzjaści z pewnością docenią obsługę interfejsów PCIe Gen 5.0, Wi-Fi 6e oraz Bluetooth V5.2. Na uwagę zasługuje rozbudowana sekcja zasilania, która ułatwi podkręcanie procesora, a także efektowna metalowa osłona w białym lub czarnym kolorze. Płyta główna umożliwia intuicyjne sterowanie czterema kanałami oświetlenia RGB i siedmioma kanałami wentylatorów za pośrednictwem oprogramowania NZXT CAM. Obsługiwane są akcesoria oświetleniowe od wszystkich producentów.
Najważniejsze cechy płyty głównej NZXT N7 Z690:
- Chipset Intel® Z690
- Zgodność z procesorami Intel® 12. generacji Core™ i9, Core™ i7 oraz Core™ i5
- Sekcja zasilania DrMOS w konfiguracji 12+1 i 6-warstwowa płyta PCB
- Obsługa łączności bezprzewodowej dzięki Intel® Wi-Fi 6E i Bluetooth V5.2
- Trzy złącza M.2 do urządzeń pamięci masowej
- Obsługa pamięci RAM DDR4 do 5000 MHz i profili Intel® XMP 2.0
- Obsługa 8-kanałowego dźwięku High Definition
Cena sugerowana płyty głównej NZXT N7 Z690 wynosi 299,99 EURO.
Zdjęcia hi res płyty głównej NZXT N7 Z690 do pobrania tutaj.
NZXT N5 Z690
Płyta główna NZXT N5 Z690 ma wszystkie najważniejsze funkcje modelu N7 Z690, jednak nie posiada metalowej osłony laminatu i dysponuje nieco skromniejszą sekcją zasilania. W zamian oferuje jednak dodatkowe złącze M.2. Konstrukcja zapewni więc użytkownikom niemal te same możliwości, jednak w znacznie niższej cenie. Całość powinna przypaść do gustu tym, którzy preferują bardziej klasyczny design płyty głównej. Klienci otrzymają do wyboru wersje z czarnymi lub białymi detalami.
Najważniejsze cechy płyty głównej NZXT N5 Z690:
- Chipset Intel® Z690
- Zgodność z procesorami Intel® 12. generacji Core™ i9, Core™ i7 oraz Core™ i5
- Sekcja zasilania DrMOS w konfiguracji 8+1
- Obsługa łączności bezprzewodowej dzięki Intel® Wi-Fi 6E i Bluetooth V5.2
- Cztery złącza M.2 do urządzeń pamięci masowej
- Obsługa pamięci RAM DDR4 do 5000 MHz i profili Intel® XMP 2.0
- Obsługa 8-kanałowego dźwięku High Definition
Cena sugerowana płyty głównej NZXT N5 Z690 wynosi 239,99 EURO.
Zdjęcia hi res płyty głównej NZXT N5 Z690 do pobrania tutaj: https://nzxt.frontify.com/d/ri12VKS5YVqM/photos?fbclid=IwAR0kCASeaErWhK5Axo5dFl7lsrRdz4LMVB3dMAURIXUPlckN0jAdRur1Lsc#/n-series-motherboards/n5-z690

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.