Prezentacja projektu i systemu SAMPLE dla polskich portów lotniczych
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
11 stycznia 2023 r. odbyła się prezentacja w formie śniadania biznesowego, na której konsorcjum Ap-Tech, Creotech oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprezentowało -opracowywany w ramach dofinansowania unijnego - System Automatycznego Monitorowania Przeszkód Lotniczych i Ewidencji (SAMPLE). Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele wszystkich polskich portów lotniczych, w tym powstającego lotniska w Radomiu oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego, a jego celem było poznanie potrzeb przyszłych klientów i użytkowników końcowych.
Po wstępnym przedstawieniu założeń projektu i systemu SAMPLE, eksperci PAŻP przeprowadzili analizę formalną i rzeczywistą stanu obecnego oraz możliwych przyszłych rozwiązań związanych z przeszkodami lotniczymi. Bartosz Rybak, Specjalista ds. Przeszkód Lotniczych skupił się na przepisach międzynarodowych i krajowych, w tym szczególnie wymogach ciążących na zarządzających portami lotniczymi wynikającymi z Załączników 14 i 15 ICAO.
Następnie specjaliści z Ap-Tech i Creotech – Samer Bou Habib, CTO oraz Piotr Mazur, Menedżer Projektu zaprezentowali tworzone w ramach Konsorcjum SAMPLE przyszłe rozwiązania adresujące wcześniej przedstawione problemy i wyzwania stojące przed polskimi i zagranicznymi lotniskami, skupiając się szczególnie na wykorzystywanych danych, uzyskanych wynikach dotychczasowych analiz oraz finalnych produktach i usługach systemu SAMPLE.
Na zakończenie części prezentacyjnej, Krzysztof Mysłakowski Menedżer Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Creotech odniósł się do zastosowania wyników projektu i systemu SAMPLE do innych obszarów lotnictwa, przede wszystkim związanych z bezzałogowymi statkami powietrznymi (BSP).
Po prezentacji odbyła się moderowana przez Tomasza Kłosowicza, Kierownika Działu Rozwoju Biznesu PAŻP dyskusja na temat praktycznego wykorzystania przyszłych produktów i usług projektu i systemu SAMPLE przez polskie porty lotnicze.
Zorganizowane śniadanie biznesowe to już kolejne z serii wydarzeń, które ma służyć prezentacji założeń projektu i systemu SAMPLE dla jego przyszłych klientów i użytkowników końcowych. Przedstawiciele AP-Tech, Creotech i PAŻP byli już m.in. obecni na konferencji Dronetech 2022 w Toruniu, IDE – International Drone Event 2022 w Kielcach oraz Krajowej Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym 2022 w Warszawie.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.