Komunikaty PR

Projekty 4.0: Jak efektywnie zarządzać projektami w średniej i dużej firmie

2020-03-25  |  12:40
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Efektywne zarządzanie projektami powinno być jednym z priorytetów w każdej organizacji niezależnie od jej wielkości, branży czy głównej działalności. Odpowiednia kontrola i zarządzanie procesami szczególnie istotne znaczenie ma jednak w dużych i średnich firmach. Dla przedsiębiorstw o rozbudowanej skali działalności czy strukturze, a także tych, które opierają się o pracę zdalną lub działają  w różnych lokalizacjach, konieczne może być wykorzystanie w tym celu odpowiedniego oprogramowania.

Wraz z rozwojem firmy, zarządzanie projektami jest coraz trudniejszym zadaniem. W większych organizacjach kompleksowym rozwiązaniem i odpowiedzią na te wyzwania mogą być specjalne moduły będące częścią systemów ERP. Umożliwiają one odpowiednią koordynację pracy na wszystkich etapach. Obejmują procesy związane z planowaniem, budżetowaniem, tworzeniem harmonogramów pracy, przypisywaniem zadań do konkretnych osób i dokładną kontrolę. Usprawnienie wszystkich tych procesów pozwala w pełni wykorzystywać dostępne zasoby oraz możliwości. Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć?

Optymalizacja czasu pracy

Oprogramowanie ułatwia łatwe i szybkie rejestrowanie czasu pracy. Możliwe jest wówczas kontrolowanie obciążenia poszczególnych zespołów i tym samym optymalne wykorzystanie zasobów. Rejestrowanie czasu pracy umożliwia również bieżącą kontrolę nad efektywnością projektów i zadań. Firmy mogą wykorzystywać te dane do późniejszej wyceny oferty czy ustalania marży. Pozwala to również na optymalizację czasu pracy poszczególnych członków zespołu. Zaoszczędzone godziny mogą być wykorzystane na dodatkowe projekty, szkolenia, rozwój, myślenie strategiczne czy jeszcze skuteczniejszą obsługę klienta.

Elektroniczny obieg dokumentów – łatwiejsze procesowanie

Systemy ERP pozwalają na wprowadzenie w firmie elektronicznego obiegu dokumentów. Automatyzacja procesów finansowych usprawnia pracę działu finansowego czy księgowości, ale często oszczędza również czas pozostałych pracowników. Automatyczne wystawianie faktur na podstawie sporządzonych kosztorysów czy czasu pracy, nie tylko usprawnia ten proces, ale również pomaga unikać wielu błędów. W dużych przedsiębiorstwach, ręczne wypełnianie i procesowanie dokumentów zajmuje dużo czasu. Nietrudno wówczas również o opóźnienia wynikające z ich błędnego uzupełniania czy przedłużającego się procesu akceptacji. Nowoczesne systemy umożliwiają dostosowanie uprawnień, tak by dokumenty trafiały automatycznie do osób odpowiedzialnych za ich akceptację czy wysłanie do klienta. – mówi Filip Fludra, Sales Manager Exact Software Poland.

Dokładna kontrola budżetu

Specjalne moduły umożliwiają bieżący wgląd w budżet danego projektu lub działu. Ich poziom szczegółowości zależy od potrzeb danej firmy. Zarówno kierownicy projektu, jak i pracownicy, mogą mieć łatwy dostęp do podsumowania poniesionych wydatków czy wcześniej ustalonego planu godzinowego. W ten sposób, efektywność kosztową łatwo kontrolować na bieżąco i szybko reagować na ewentualne przekroczenie budżetu. Dostęp do danych o już zakończonych projektach pozwala dodatkowo lepiej planować pracę w przyszłości, ustalić odpowiednie marże, a także skontrolować prawidłowość przygotowanych kosztorysów i harmonogramów.

Łatwa współpraca

Dla firm, które opierają się na pracy zdalnej lub często realizują projekty między różnymi działami przydatnym narzędziem może być oprogramowanie, które oferuje dostęp za pomocą przeglądarki lub urządzeń mobilnych i umożliwia łatwą współpracę. Nowoczesne systemy często oferują możliwość bezpiecznej komunikacji między pracownikami, przekazywanie i przechowywanie notatek, przydatnych dokumentów czy informacji. Komunikacja w zespole jest łatwiejsza, a wszystkie potrzebne materiały zgromadzone są w jednym miejscu, co znacznie porządkuje pracę nad projektem. Oprogramowanie umożliwia przypisania poszczególnych zadań odpowiedzialnym za nie osobom i śledzenie procesu ich wykonania. – mówi Filip Fludra, Sales Manager Exact Software Poland.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.