Komunikaty PR

Przedstawiamy obiektyw FUJINON XF30mmF2.8 R LM WR Macro

2022-11-03  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Obiektyw makro o skali odwzorowania 1:1, który ostrzy już od 1,2 cm od obiektu

Standardowa długość ogniskowej, kompaktowa forma i możliwości optyki makro o skali odwzorowania 1:1 

Koncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością zapowiada wprowadzenie do sprzedaży 17 listopada 2022 r. obiektywu „FUJINON XF30mmF2.8 R LM WR Macro” (zwanego dalej „XF30mmF2.8 R LM WR Macro”). Będzie to najnowszy przedstawiciel linii wymiennych obiektywów XF przeznaczonych dKoncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością zapowiada wprowadzenie do sprzedaży 17 listopada 2022 r. obiektywu „FUJINON XF30mmF2.8 R LM WR Macro" (zwanego dalej „XF30mmF2.8 R LM WR Macro"). Będzie to najnowszy przedstawiciel linii wymiennych obiektywów XF przeznaczonych do bezlusterkowych aparatów cyfrowych FUJIFILM serii X. Nowa optyka charakteryzuje się lekką i kompaktową konstrukcją i pozwala na uzyskanie obrazów wyjątkowo wysokiej jakości w oparciu o autorską technologię reprodukcji barwnej opracowaną przez Fujifilm. 

XF30mmF2.8 R LM WR Macro to stałoogniskowy obiektyw o standardowej długości ogniskowej 30 mm (ekwiwalent 46 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). W porównaniu z konwencjonalnymi obiektywami standardowymi produkt ten cechuje niezwykle skrócona minimalna odległość ostrzenia, co zapewnia znacznie poprawione osiągi w fotografii zbliżeniowej i umożliwia wykonywanie zdjęć makro w skali odwzorowania 1:1. Mimo, że w swej istocie jest to niezwykle wszechstronny obiektyw standardowy, to nie dotyczą go praktycznie żadne ograniczenia w kwestii minimalnej odległości roboczej od fotografowanego obiektu. Możliwość wykonywania dynamicznych ujęć makrofotograficznych z odwzorowaniem 1:1 oznacza, że użytkownicy mogą nie tylko spokojnie mierzyć się z wyzwaniami fotografii stołowej, czyli fotografować obiekty niewielkich rozmiarów w ograniczonej przestrzeni, ale również uprawiać inne rodzaje aktywności fotograficznych, takie jak portrety czy zdjęcia wykorzystujące zalety naturalnej perspektywy. Kompaktowa konstrukcja obiektywu pozwala w pełni wykorzystać poręczność i przenośność cechujące urządzenia serii X, zapewniając jednocześnie nieograniczone doświadczenia fotograficzne. 

Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro, którego konstrukcja optyczna obejmuje 11 soczewek ułożonych w dziewięciu grupach, w tym trzy soczewki asferyczne i dwie soczewki ED, jest standardowym obiektywem stałoogniskowym, który - mimo swej kompaktowej konstrukcji - pozwala wykonywać zdjęcia makro w skali odwzorowania 1:1 i z minimalną odległością roboczą wynoszącą już 10 cm (*1). Z uwagi na to, że aparaty serii X wyposażone są w matryce światłoczułe rozmiarów APS-C, w ekwiwalencie formatu pełnej klatki fotografowany obiekt jest 1,5x większy. Obiektyw dysponuje również układem wewnętrznego ustawiania ostrości, w którym silnik liniowy przemieszcza grupę soczewek ostrzących, zapewniając szybki i niezwykle celny autofokus. Proces ustawiania ostrości przebiega cicho i płynnie, nawet przy fotografowaniu w dużych zbliżeniach, co wiąże się ze sporymi przemieszczeniami soczewek ostrzących. Ponadto kompaktowa konstrukcja o wadze zaledwie 195 g gwarantuje zaawansowaną wszechstronność i poręczność, której można oczekiwać od obiektywu standardowego przeznaczonego do stosowania w zróżnicowanych sytuacjach zdjęciowych. 

(*1) Wartość ta odnosi się do odległości od powierzchni matrycy światłoczułej w korpusie aparatu do fotografowanego obiektu. Minimalny dystans od przedniej soczewki obiektywu do obiektu wynosi 1,2 cm.

(1) Możliwość wykonywania zdjęć makro poszerza zakres zastosowań obiektywu standardowego

・Konstrukcja optyczna obejmująca 11 soczewek w dziewięciu grupach, włączając w to trzy soczewki asferyczne i dwie soczewki ED, pozwala skutecznie kontrolować zniekształcenia optyczne, w tym aberrację chromatyczną, aberrację sferyczną i krzywiznę pola, cechuje się zaawansowanymi zdolnościami rozdzielczymi. Standardowa długość ogniskowej 30 mm (ekwiwalent 46 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), zbliżona do pola widzenia ludzkiego oka sprawia, że obiektyw ten jest doskonałym wyborem do portretów i zdjęć wykorzystujących naturalną perspektywę.

・Dzięki minimalnej odległości roboczej wynoszącej 10 cm i maksymalnej skali odwzorowania 1:1 (ekwiwalent współczynnika 1,5x w formacie pełnej klatki 35 mm) użytkownik nie jest ograniczony koniecznością zachowania większej odległości od fotografowanego obiektu. Fotograf zyskuje więc możliwość nieskrępowanego wyrażania swoich intencji twórczych na jeszcze więcej sposobów i bez ograniczeń, jakie stawiają konwencjonalne obiektywy standardowe. Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro pozwala na przykład wykonywać duże zbliżenia osób czy przedmiotów, sprawdzi się też w fotografii produktowej, w sytuacji, gdy do dyspozycji pozostaje ograniczona przestrzeń.

Obejmuje 11 soczewek w dziewięciu grupach, w tym trzy soczewki asferyczne i dwie soczewki ED.

(2) Szybki i celny autofokus dzięki wykorzystaniu silnika liniowego i lekkiej konstrukcji

・Obiektyw wykorzystuje wewnętrzny układ ustawiania ostrości skonstruowany w oparciu o lekką i kompaktową grupę soczewek ostrzących, która przemieszczana jest za pomocą silnika liniowego, co umożliwia precyzyjnie uzyskać ostrość w czasie zaledwie 0,02 sekundy (*2). Typowy układ wewnętrznego ustawiania ostrości zbudowany jest zazwyczaj z większej liczby soczewek, co siłą rzeczy wydłuża tubus obiektywu. Jednakże konstrukcja XF30mmF2.8 R LM WR Macro jest lekka i mierzy zaledwie 69,5 mm, dzięki optymalnemu rozmieszczeniu i kształtowi soczewek asferycznych. Zastosowany układ ustawiania ostrości sprawia, że obiektyw standardowy umożliwia uchwycenie decydującego momentu fotograficznego w różnorodnych sytuacjach zdjęciowych. Zaawansowane zdolności rozdzielcze silnika liniowego gwarantują wysoką precyzję działania autofokusa nawet przy zdjęciach makro, gdy mamy do czynienia z bardzo płytką głębią ostrości.

・Dzięki optymalizacji konstrukcji optycznej i procesów produkcyjnych udało się zredukować liczbę elementów konstrukcyjnych w mechanizmie obiektywu, co przełożyło się na kompaktowe rozmiary urządzenia. Elementy, z którymi styka się użytkownik podczas posługiwania się obiektywem, wykonane zostały z metalu. Z kolei inne części zostały zaprojektowane tak, by ograniczyć masę urządzenia. W rezultacie udało się wyprodukować kompaktowy i lekki obiektyw ważący 195 g, mierzący 69,5 mm długości, o średnicy gwintu filtra 43 mm. Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro może przez długi czas pozostawać zapięty do aparatu jako standardowy obiektyw codziennego użytku, ponieważ nie powoduje zbytniego obciążenia dla użytkownika, sprawiając jednocześnie, że jego doświadczenia fotograficzne staną się tak komfortowe, jak nigdy przedtem.

*2 Przy wykorzystaniu wewnętrznej metody pomiarów zgodnej z wytycznymi organizacji CIPA, gdy zamocowany jest do korpusu bezlusterkowego aparatu cyfrowego „FUJIFILM X-T4" z włączoną funkcją autofokusa z detekcją fazy i uruchomionym trybem wysokiej wydajności.

(3) Konstrukcja odporna na pył i warunki atmosferyczne pozwala na pracę w niskich temperaturach oraz zapewnia zaawansowaną funkcjonalność i użyteczność

  • Tubus obiektywu został uszczelniony w dziewięciu miejscach, dzięki czemu odporny jest na kurz i warunki atmosferyczne. Nadaje się również do pracy w niskich temperaturach, sięgających -10℃. Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro może spokojnie pozostawać zapięty na aparacie jako obiektyw standardowy, pozwalając użytkownikom na niezakłócone fotografowanie w plenerze nawet przy niewielkich opadach deszczu czy warunkach zapylenia.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.