Przestrzeń naładowana technologią. Kreatywna inicjatywa Techie's Space stworzona

Joanna Katyńska
Wec Communication
Jasnogórska
31-358 Kraków
biuro|wec24.pl| |biuro|wec24.pl
535954279
https://wec24.pl/
Zbudowanie aktywnej społeczności jest sporym wyzwaniem — taki ambitny cel postawiła sobie polska firma informatyczna Codete. W Krakowie stworzyła własny resto-bar, gdzie cyklicznie odbywają się wydarzenia technologiczne. Skąd taki pomysł? I jakie ma to znaczenie dla budowania wspólnoty?
Networking jest jednym z kluczowych elementów tworzenia trwałych relacji biznesowych. W swoim założeniu opiera się na otwartej i obustronnej komunikacji, która wyraża się przez np. wymianę umiejętności. Tyle w teorii, a jak wygląda praktyka? Konferencje, warsztaty, meetupy, fora czy grupy internetowe oparte o wspólne zainteresowania, to główne inicjatywy pozwalające na nawiązanie relacji. W ostatnich latach widać, że branża IT aktywnie działa na tym polu.
Od samego początku istnienia firmy zdawaliśmy sobie sprawę, jakie znaczenie w naszej pracy mają relacje i tworzenie środowiska przyjaznego wymianie doświadczeń. Łączy nas wspólne zainteresowanie technologią, która jest jednocześnie hobby i pracą. Stąd pomysł na cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy mogą się od siebie uczyć i dzielić wiedzą. Kolejnym, naturalnym etapem było stworzenie przestrzeni do spotkań, czego urzeczywistnieniem jest Techie’s, czyli resto-bar - powiedział Artur Olechowski, dyrektor zarządzający w Codete i pomysłodawca lokalu.
Coraz więcej wydarzeń i rosnąca społeczność przerodziły się w pomysł stworzenia własnego miejsca. Tak powstał Techie’s — klimatyczny resto-bar na krakowskim Podgórzu, w siedzibie budynku, gdzie na co dzień działa Codete. Lokal jest dostępny dla wszystkich — nie trzeba być geekiem, by dobrze się tam czuć.
Jakie znaczenie ma budowanie aktywnej społeczności skupionej wokół profesji?
W branży IT widać, że networking świetnie sprawdza się też podczas mniej formalnych spotkań. Tematyczne wydarzenia łączą ludzi o tej samej specjalizacji, dzięki czemu łatwiej nawiązać kontakt i rozmowę, a czasami nawet i współpracę. Takie relacje pozwalają na stworzenie aktywnej społeczności, która może nie tylko miło spędzić wspólnie czas, ale i wspierać się poprzez wymianę doświadczenia - dodaje Olechowski.
Lokal znajduje się na krakowskim Podgórzu przy ulicy Na Zjeździe 11. Więcej informacji o bieżących wydarzeniach odbywających się w Techie’s można znaleźć na fanpage Techie’s Space i stronie internetowej.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.