Przestrzeń naładowana technologią. Kreatywna inicjatywa Techie's Space stworzona

Joanna Katyńska
Wec Communication
Jasnogórska
31-358 Kraków
biuro|wec24.pl| |biuro|wec24.pl
535954279
https://wec24.pl/
Zbudowanie aktywnej społeczności jest sporym wyzwaniem — taki ambitny cel postawiła sobie polska firma informatyczna Codete. W Krakowie stworzyła własny resto-bar, gdzie cyklicznie odbywają się wydarzenia technologiczne. Skąd taki pomysł? I jakie ma to znaczenie dla budowania wspólnoty?
Networking jest jednym z kluczowych elementów tworzenia trwałych relacji biznesowych. W swoim założeniu opiera się na otwartej i obustronnej komunikacji, która wyraża się przez np. wymianę umiejętności. Tyle w teorii, a jak wygląda praktyka? Konferencje, warsztaty, meetupy, fora czy grupy internetowe oparte o wspólne zainteresowania, to główne inicjatywy pozwalające na nawiązanie relacji. W ostatnich latach widać, że branża IT aktywnie działa na tym polu.
Od samego początku istnienia firmy zdawaliśmy sobie sprawę, jakie znaczenie w naszej pracy mają relacje i tworzenie środowiska przyjaznego wymianie doświadczeń. Łączy nas wspólne zainteresowanie technologią, która jest jednocześnie hobby i pracą. Stąd pomysł na cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy mogą się od siebie uczyć i dzielić wiedzą. Kolejnym, naturalnym etapem było stworzenie przestrzeni do spotkań, czego urzeczywistnieniem jest Techie’s, czyli resto-bar - powiedział Artur Olechowski, dyrektor zarządzający w Codete i pomysłodawca lokalu.
Coraz więcej wydarzeń i rosnąca społeczność przerodziły się w pomysł stworzenia własnego miejsca. Tak powstał Techie’s — klimatyczny resto-bar na krakowskim Podgórzu, w siedzibie budynku, gdzie na co dzień działa Codete. Lokal jest dostępny dla wszystkich — nie trzeba być geekiem, by dobrze się tam czuć.
Jakie znaczenie ma budowanie aktywnej społeczności skupionej wokół profesji?
W branży IT widać, że networking świetnie sprawdza się też podczas mniej formalnych spotkań. Tematyczne wydarzenia łączą ludzi o tej samej specjalizacji, dzięki czemu łatwiej nawiązać kontakt i rozmowę, a czasami nawet i współpracę. Takie relacje pozwalają na stworzenie aktywnej społeczności, która może nie tylko miło spędzić wspólnie czas, ale i wspierać się poprzez wymianę doświadczenia - dodaje Olechowski.
Lokal znajduje się na krakowskim Podgórzu przy ulicy Na Zjeździe 11. Więcej informacji o bieżących wydarzeniach odbywających się w Techie’s można znaleźć na fanpage Techie’s Space i stronie internetowej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.