Przyszłość pod znakiem automatyzacji. Element Logic na targach LogiMAT 2023
Pod koniec kwietnia w Stuttgarcie odbyły się największe w Europie intralogistyczne targi. LogiMAT 2023 zgromadził wystawców z 39 krajów. Również pierwszy raz w swojej historii wydarzenie przyciągnęło tak wielu odwiedzających. Podczas międzynarodowej imprezy nie mogło zabraknąć firmy Element Logic, która zaprezentowała swoje flagowe rozwiązania.
Rekordowa liczba odwiedzających
Między 25 a 27 kwietnia 2023 r. w Niemczech zorganizowano największe w Europie Targi LogiMAT, czyli Międzynarodowe Targi Specjalistyczne dotyczące rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami w branży TSL. Trzydniowe targi zgromadziły łącznie ponad 60 tys. odwiedzających w centrum kongresowym Messe Stuttgart, przewyższając nawet liczby sprzed okresu pandemicznego. Dopisali również wystawcy, którzy wypełnili wszystkie dziesięć hal wystawienniczych kompleksu w niemieckim Stuttgarcie – łącznie swoje usługi przedstawiło ponad 1500 wystawców.
Firmy prezentowały swoje najnowsze osiągnięcia, technologie oraz rozwiązania – głównymi obszarami były automatyzacja, transformacja cyfrowa oraz integracja nowocześniejszych technologii. Większość wystawców skupiła się także na wyodrębnieniu efektywności oraz bezpieczeństwa w swoich innowacjach, a także na zrównoważonym rozwoju.
AutoStore prezentowany na międzynarodowych targach
Podczas LogiMATu swoje usługi i technologie przedstawiła także firma Element Logic ze swoim flagowym systemem AutoStore, działającym w połączeniu z ramieniem kompletującym, systemem przenośników oraz systemem AMR. Wykorzystanie AutoStore to zarówno wdrożenie rozwiązań w zakresie automatyzacji magazynu, jak i najszybszy system realizacji zamówień na metr kwadratowy na rynku. Technologia pomaga pracownikom szybko i bezpiecznie obsługiwać zamówienia, co zwiększa nie tylko efektywność pracy, ale także rozwija jej ergonomię – tak ważną w dzisiejszym świecie.
Zaletami AutoStore są m.in. zwiększona kontrola procesu, stała optymalizacja magazynu, brak pojedynczych punktów awarii i mniej błędów podczas procesu kompletacji zamówień. Firmy korzystające z tego rozwiązania stają się bardziej konkurencyjne.
– Oferujemy bogate doświadczenie w zakresie automatyzacji magazynów dla firm różnych rozmiarów, z wielu branż, dlatego coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych naszymi usługami – przekonuje Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.
Nowinki technologiczne od Element Logic
Stoisko 1H21 w hali wystawienniczej nr 1 Centrum Kongresowego Messe Stuttgart, należące do ELement Logic, pękało w szwach. Dystrybutor systemu AutoStore w Polsce zaprezentował w Stuttgarcie najnowszy pojazd transportowy bez kierowcy (FTF) z serii Dynamo AMR (Dynamo 200), obejmującej pięć modeli o ładowności od 100 do 1500 kilogramów. Model Dynamo 200 posiada w swoim wyposażeniu kamerę głębokości 3D, przedni i tylny zderzak oraz dwustopniowy mechanizm czujnika, zapewniający bezpieczeństwo, precyzję i unikanie przeszkód podczas współpracy z ludźmi lub innymi technologiami. Targi LogiMAT 2023 były znakomitą okazją na zobaczenie, jak rynek TSL prężnie rozwija się przez automatyzację procesów.
– Dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi za zainteresowanie i inspirujące dyskusje. LogiMAT ponownie w tym roku okazał się dla nas pełnym sukcesem. Tym razem mogliśmy zaprezentować naszego autonomicznego eOperatora, Dynamo 200, narzędzia programowe i wiele innych rozwiązań – mówi Joachim Kieninger, Business Development Element Logic Germany.
Wszystkie drogi prowadzą na LogiMAT
Jak co roku był to owocny czas, podczas którego w jednym, ogromnym centrum wystawienniczym, w ciągu trzech dni, można było spotkać wszystkie największe firmy intalogistyczne z Europy i zapoznać się z nowościami automatyki logistycznej. Nie można także wymarzyć sobie lepszego miejsca do wymiany poglądów ze specjalistami z tej dziedziny.
– Skala gości przerosła nasze oczekiwania, bo już w pierwszym dniu targów obserwowaliśmy znacznie większy ruch na stoisku Element Logic niż przed rokiem. W ciągu trzech dni mieliśmy wiele spotkań z naszymi potencjalnym i aktualnymi klientami. Pojawiło się mnóstwo osób z Polski. Zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś w Polsce jest zainteresowany wdrożeniem automatyki logistycznej, to pojawi się na targach w Stuttgarcie. To miejsce, gdzie trzeba być – podkreśla Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.