Przyszłość pod znakiem automatyzacji. Element Logic na targach LogiMAT 2023
Pod koniec kwietnia w Stuttgarcie odbyły się największe w Europie intralogistyczne targi. LogiMAT 2023 zgromadził wystawców z 39 krajów. Również pierwszy raz w swojej historii wydarzenie przyciągnęło tak wielu odwiedzających. Podczas międzynarodowej imprezy nie mogło zabraknąć firmy Element Logic, która zaprezentowała swoje flagowe rozwiązania.
Rekordowa liczba odwiedzających
Między 25 a 27 kwietnia 2023 r. w Niemczech zorganizowano największe w Europie Targi LogiMAT, czyli Międzynarodowe Targi Specjalistyczne dotyczące rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami w branży TSL. Trzydniowe targi zgromadziły łącznie ponad 60 tys. odwiedzających w centrum kongresowym Messe Stuttgart, przewyższając nawet liczby sprzed okresu pandemicznego. Dopisali również wystawcy, którzy wypełnili wszystkie dziesięć hal wystawienniczych kompleksu w niemieckim Stuttgarcie – łącznie swoje usługi przedstawiło ponad 1500 wystawców.
Firmy prezentowały swoje najnowsze osiągnięcia, technologie oraz rozwiązania – głównymi obszarami były automatyzacja, transformacja cyfrowa oraz integracja nowocześniejszych technologii. Większość wystawców skupiła się także na wyodrębnieniu efektywności oraz bezpieczeństwa w swoich innowacjach, a także na zrównoważonym rozwoju.
AutoStore prezentowany na międzynarodowych targach
Podczas LogiMATu swoje usługi i technologie przedstawiła także firma Element Logic ze swoim flagowym systemem AutoStore, działającym w połączeniu z ramieniem kompletującym, systemem przenośników oraz systemem AMR. Wykorzystanie AutoStore to zarówno wdrożenie rozwiązań w zakresie automatyzacji magazynu, jak i najszybszy system realizacji zamówień na metr kwadratowy na rynku. Technologia pomaga pracownikom szybko i bezpiecznie obsługiwać zamówienia, co zwiększa nie tylko efektywność pracy, ale także rozwija jej ergonomię – tak ważną w dzisiejszym świecie.
Zaletami AutoStore są m.in. zwiększona kontrola procesu, stała optymalizacja magazynu, brak pojedynczych punktów awarii i mniej błędów podczas procesu kompletacji zamówień. Firmy korzystające z tego rozwiązania stają się bardziej konkurencyjne.
– Oferujemy bogate doświadczenie w zakresie automatyzacji magazynów dla firm różnych rozmiarów, z wielu branż, dlatego coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych naszymi usługami – przekonuje Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.
Nowinki technologiczne od Element Logic
Stoisko 1H21 w hali wystawienniczej nr 1 Centrum Kongresowego Messe Stuttgart, należące do ELement Logic, pękało w szwach. Dystrybutor systemu AutoStore w Polsce zaprezentował w Stuttgarcie najnowszy pojazd transportowy bez kierowcy (FTF) z serii Dynamo AMR (Dynamo 200), obejmującej pięć modeli o ładowności od 100 do 1500 kilogramów. Model Dynamo 200 posiada w swoim wyposażeniu kamerę głębokości 3D, przedni i tylny zderzak oraz dwustopniowy mechanizm czujnika, zapewniający bezpieczeństwo, precyzję i unikanie przeszkód podczas współpracy z ludźmi lub innymi technologiami. Targi LogiMAT 2023 były znakomitą okazją na zobaczenie, jak rynek TSL prężnie rozwija się przez automatyzację procesów.
– Dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi za zainteresowanie i inspirujące dyskusje. LogiMAT ponownie w tym roku okazał się dla nas pełnym sukcesem. Tym razem mogliśmy zaprezentować naszego autonomicznego eOperatora, Dynamo 200, narzędzia programowe i wiele innych rozwiązań – mówi Joachim Kieninger, Business Development Element Logic Germany.
Wszystkie drogi prowadzą na LogiMAT
Jak co roku był to owocny czas, podczas którego w jednym, ogromnym centrum wystawienniczym, w ciągu trzech dni, można było spotkać wszystkie największe firmy intalogistyczne z Europy i zapoznać się z nowościami automatyki logistycznej. Nie można także wymarzyć sobie lepszego miejsca do wymiany poglądów ze specjalistami z tej dziedziny.
– Skala gości przerosła nasze oczekiwania, bo już w pierwszym dniu targów obserwowaliśmy znacznie większy ruch na stoisku Element Logic niż przed rokiem. W ciągu trzech dni mieliśmy wiele spotkań z naszymi potencjalnym i aktualnymi klientami. Pojawiło się mnóstwo osób z Polski. Zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś w Polsce jest zainteresowany wdrożeniem automatyki logistycznej, to pojawi się na targach w Stuttgarcie. To miejsce, gdzie trzeba być – podkreśla Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.