"Pomagam, ile mogę": SOFTSWISS został wyróżniony za swój wkład w rozwój Poznania
SmartContent
ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
Międzynarodowa firma technologiczna SOFTSWISS, posiadająca centra rozwoju w Warszawie i Poznaniu, została nagrodzona za działalność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w ramach tradycyjnego podsumowania roku, zorganizowanego przez Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania. Jest to coroczne wydarzenie, które docenia firmy i osoby, które wniosły szczególny wkład w rozwój biznesu i infrastruktury w Poznaniu.
Firma SOFTSWISS została wyróżniona w kategorii "Pomagam, ile mogę" za wyjątkowe inicjatywy w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Nagroda została wręczona Maciejowi Wieczorkowi, dyrektorowi regionalnemu SOFTSWISS w Polsce przez Pana Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Poznania oraz Katję Lożinę, dyrektorkę Biura Obsługi Inwestorów.
W 2024 roku, SOFTSWISS aktywnie uczestniczyło w inicjatywach mających na celu wspieranie lokalnej społeczności i ochronę środowiska. Firma zainicjowała szereg kluczowych projektów społecznych, które odzwierciedlają głębokie zaangażowanie firmy w wartości ESG oraz podkreślają znaczenie wkładu korporacji w rozwój społeczeństwa.
Pomoc dla ofiar powodzi na południu Polski. W celu udzielenia wsparcia osobom dotkniętym katastrofą, pracownicy SOFTSWISS w ciągu dwóch dni zebrali ponad 100 kg żywności i artykułów pierwszej potrzeby. Darowizny przekazano potrzebującym za pośrednictwem organizacji charytatywnej Caritas Polska. Firma udzieliła również doraźnej pomocy, przeznaczając 64,000 zł na wsparcie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Pomoc zwierzętom w schroniskach. W ramach organizacji wolontariatu na rzecz zwierząt, firma zamontowała w swoich biurach w Warszawie i Poznaniu specjalne pojemniki do zbierania karmy. Dzięki reakcji pracowników, schroniskom przekazano ponad 60 kg karmy i innych niezbędnych artykułów. Aby zapewnić samotnym zwierzętom uwagę i opiekę, wielu pracowników SOFTSWISS osobiście odwiedziło schroniska, bawiło się ze zwierzętami, karmiło je i wyprowadzało na spacery. Niektóre zwierzęta znalazły u pracowników firmy swój nowy dom.
Kampanie Różowy Październik i Movember. Od kilku lat SOFTSWISS koncentruje się na uświadamianiu ogromnego znaczenia wczesnej diagnozy nowotworów. Firma zapewnia pracownikom możliwość przeprowadzenia dodatkowych badań medycznych, organizuje webinary z praktycznymi poradami od ekspertów oraz wsparciem psychologów.
Inicjatywy te są tylko częścią globalnego programu CSR firmy, obejmującego wiele krajów. W tym roku firma zasadziła również 800 drzew w parku Morskie Oko w Warszawie, udzieliła pomocy ofiarom największej powodzi w Brazylii oraz wzięła udział w innych ważnych inicjatywach.
"Jesteśmy dumni, że nasze charytatywne inicjatywy i projekty mające na celu rozwój Poznania oraz wsparcie lokalnej społeczności zostały zauważone i spotkały się z dobrym odbiorem. Inspiruje nas to do dalszej, jeszcze głębszej integracji ze społeczeństwem w Polsce i poza nią", powiedział Maciej Wieczorek, Dyrektor Regionalny SOFTSWISS w Polsce.
“Współczesny biznes to nie tylko rozwój działalności czy tworzenie miejsc pracy, ale także odpowiedzialność wobec lokalnej społeczności. Aktywności w obszarze CSR są ważną częścią tożsamości wielu firm, w tym SOFTSWISS. Zaangażowanie i gotowość do pomocy pracowników tej firmy zasługują na szczególne uznanie”, powiedziała Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.
O SOFTSWISS
SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, która w 2024 roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Główne centra rozwoju firmy znajdują się w Warszawie i Poznaniu (Polska), a także na Malcie i w Gruzji. Łączna liczba pracowników, w tym pracujących zdalnie, przekracza 2000, z czego ponad 600 z nich znajduje się w Polsce. SOFTSWISS jest pionierem w tworzeniu kryptowalutowych rozwiązań dla branży rozrywkowej online. W 2024 roku firma otrzymała Polski certyfikat Great Place to Work®.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.