Komunikaty PR

Raport GigaOm: Commvault trzeci rok z rzędu liderem branży

2023-01-31  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)

ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl

Commvault, globalny lider w dziedzinie przeznaczonych dla przedsiębiorstw inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, poinformował, że w raporcie z nowego badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection został wyróżniony jako „lider” i „znakomitość” („outperformer”) już trzeci rok z rzędu. Badanie, przeprowadzone przez GigaOm – wiodącą firmę wyspecjalizowaną w analizach branżowych, dotyczyło ochrony danych na platformach Kubernetes.

Firma Commvault, podobnie jak 14 innych dostawców objętych badaniem, była oceniana na podstawie takich kryteriów, jak efektywna realizacja celów, plany rozwoju i zdolność do wprowadzania innowacji. Zdaniem GigaOm Commvault „radzi sobie świetnie, z powodzeniem łącząc rozwiązania przeznaczone dla aplikacji SaaS, infrastruktury lokalnej (opartej na maszynach wirtualnych), środowisk kontenerowych i baz danych”. Commvault zapewnia bezpieczeństwo danych platformom Kubernetes za pomocą swojego oprogramowania Commvault Complete™ Data Protection i rozwiązań Metallic Data Management as a Service (DMaaS), dzięki którym klienci zyskują większą elastyczność wyboru dostawcy pamięci masowych w swoich rozległych ekosystemach.

Generalnie rynek jest bardzo dynamiczny, a dostawcy starają się zagwarantować użytkownikom spójną obsługę w różnych chmurach, dostarczając zaawansowane rozwiązania zwiększające mobilność aplikacji i danych – powiedział Joep Piscaer, analityk z firmy GigaOm. Commvault zapewnia szerokie wsparcie dla maszyn wirtualnych, kontenerów, usług przetwarzania danych (również w chmurze) i baz danych na jednej platformie. Jego rozwiązania sprawdzają się więc doskonale w środowiskach hybrydowych i złożonych aplikacjach. Commvault oferuje zabezpieczenia (chroniące m.in. przed atakami ransomware) na wielką skalę, co ma szczególne znaczenie dla dużych przedsiębiorstw.

Technologia Kubernetes i kontenery nie zastąpiły (jeszcze) wszystkich aplikacji tradycyjnych i chmurowych. Zostały jednak zintegrowane ze światem aplikacji i potrzebują odpowiedniej ochrony. W ubiegłym roku Commvault znacznie rozszerzył ochronę obciążeń Kubernetes, integrując w pełni zautomatyzowane funkcje zarządzania, replikacji, migracji i zabezpieczeń ze swoją ofertą inteligentnych usług przetwarzania danych. Jak wynika z badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection, Commvault zapewnia skuteczną ochronę „aplikacji hybrydowych działających na platformach Kubernetes oraz w środowiskach maszyn wirtualnych i usług w chmurze, konsolidując operacje zaplecza na jednej platformie”.

Bardzo nas cieszy, że już trzeci rok z rzędu otrzymaliśmy tytuły „lidera” i „znakomitości” („outperformer”) w badaniu GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection. Jesteśmy również dumni z inwestycji i szybkich postępów, jakie poczyniliśmy, rozszerzając naszą zaawansowaną technologię ochrony danych w taki sposób, aby obsługiwała najszerszy zakres obciążeń w całej branży – powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. produktów w firmie Commvault. Dzięki natywnej integracji tej technologii z platformą Kubernetes firma Commvault zapewnia pełną ochronę środowiskom nowoczesnych aplikacji w przedsiębiorstwach klientów, obejmującą całe klastry oraz poziom przestrzeni nazw, kompletną i skalowalną niezależnie od tego, gdzie uruchamiana jest aplikacja.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Commvault i jego oferta Metallic SaaS plasują się w raporcie z badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection, zapoznaj się z pełną treścią raportu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIGMA International (Poland)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.