realme TOP 3 w Polsce oraz TOP 4 Europie wśród producentów smartfonów
Najnowszy raport Canalys (top smartphone vendors worldwide Q1 2022) wskazuje na rosnący udział realme w dostarczaniu smartfonów w Europie. Marka umocniła swoją mocną, czwartą pozycję wśród producentów smartfonów na Starym Kontynencie, z największym na rynku wzrostem na poziomie 177% (rok do roku - w oparciu o dane z pierwszego kwartału 2022 roku).
Wzrost obecności marki widać na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W CEE marka plasuje się w TOP 4, a w Polsce marka dołącza do TOP 3 czołowych producentów. Wśród kluczowych rynków w tej części Europy znajdują się także Czechy, Grecja i Słowenia.
Ponadto, marka realme uplasowała się w TOP 5 w aż 11 krajach europejskich, najprężniej rozwijając się w krajach Europy Zachodniej, m.in.: we Francji (443% wzrostu), we Włoszech (352% wzrostu) i Hiszpanii (223% wzrostu). W skali całego regionu marka osiągnęła 377% wzrostu. Wysokie wyniki to efekt rozszerzenia współprac partnerskich oraz rozbudowania portfolio produktów, odpowiadających na potrzeby różnorodnych grup konsumentów.
W pierwszym kwartale 2022 roku marka realme wprowadziła flagową linię realme 9, a także wkroczyła w sektor premium wraz ze smartfonami z serii GT 2. Podczas targów MWC 2022 w Barcelonie zaprezentowała innowacyjne ładowanie 150W w modelu realme GT NEO 3, które zapewnia temu smartfonowi zdolność naładowania baterii od 0 do 50% zaledwie w 5 minut. Co więcej, na początku bieżącego roku realme zostało najszybciej rozwijającym się producentem smartfonów 5G.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.