realme TOP 3 w Polsce oraz TOP 4 Europie wśród producentów smartfonów
Najnowszy raport Canalys (top smartphone vendors worldwide Q1 2022) wskazuje na rosnący udział realme w dostarczaniu smartfonów w Europie. Marka umocniła swoją mocną, czwartą pozycję wśród producentów smartfonów na Starym Kontynencie, z największym na rynku wzrostem na poziomie 177% (rok do roku - w oparciu o dane z pierwszego kwartału 2022 roku).
Wzrost obecności marki widać na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W CEE marka plasuje się w TOP 4, a w Polsce marka dołącza do TOP 3 czołowych producentów. Wśród kluczowych rynków w tej części Europy znajdują się także Czechy, Grecja i Słowenia.
Ponadto, marka realme uplasowała się w TOP 5 w aż 11 krajach europejskich, najprężniej rozwijając się w krajach Europy Zachodniej, m.in.: we Francji (443% wzrostu), we Włoszech (352% wzrostu) i Hiszpanii (223% wzrostu). W skali całego regionu marka osiągnęła 377% wzrostu. Wysokie wyniki to efekt rozszerzenia współprac partnerskich oraz rozbudowania portfolio produktów, odpowiadających na potrzeby różnorodnych grup konsumentów.
W pierwszym kwartale 2022 roku marka realme wprowadziła flagową linię realme 9, a także wkroczyła w sektor premium wraz ze smartfonami z serii GT 2. Podczas targów MWC 2022 w Barcelonie zaprezentowała innowacyjne ładowanie 150W w modelu realme GT NEO 3, które zapewnia temu smartfonowi zdolność naładowania baterii od 0 do 50% zaledwie w 5 minut. Co więcej, na początku bieżącego roku realme zostało najszybciej rozwijającym się producentem smartfonów 5G.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.